• 1984'ten beri en çok satan roller kalem olma özelliğini taşır.
  • tarih itibariyle piyasadaki fiyat+yazım kolaylığı+tutuş rahatlığı kriterlerine göre en yüksek performansa sahip mürekkepli kalemdir.. eli yormadan hızlı yazabilme imkanı verir, uzun ömürlüdür, üzerindeki boyama kaplama muadillerine göre daha dayanıklıdır..
  • pilot kalem tabirinin isim babası.
    yazımı ve kalitesi iyi olmasına rağmen bir uni-ball değildir.
  • uzun zamandır kalem arayan beni aldığım günden beri çocuk gibi sevindiren pilot kalem , benim gibi yazmayı sevenler için tam anlamıyla tanrının kalemde belirmiş hali. a4 kağıdına daha atılan ilk cizikle kendi farkını ortaya koyan alet , evet kalemimi seviyorum
  • çantamda siyah, mavi, kırmızı ve yeşil olmak üzere dört renginin her daim bulunduğu kalem. yazı yazmak için son derece ideal.
    imza atarken kullanılmak üzere pilot hi-tecpoint v7 daha iyi.
  • arkadaş çevresinde pilot kalem olarak tanınır.
  • aşık olduğum kalem. üreticisi bir gün artık üretilmeyeceğini duyurursa ömrümün sonuna kadar yetecek kadar kalemi alır kenara koyarım. o kadar çok seviyorum. "pilot kalem" kavramı da bu kalemle ortaya çıkmıştır.
  • ayı kuvvetiyle yazı yazıyorsanız uçları dayanmıyor bunun. aynı işi gören daha ucuz muadili için: (bkz: aihao)
  • japon menşeili, ürün adı haline gelmiş kalem markası pilot'un meşhur tükenmez kalemi. öyle ki benzeri kalemleri rotring, faber castell gibi markalar yapmayı denemiş ancak pilot efsanesini gölgeleyememişlerdir. 90'ların ikinci yarısından itibaren türkiye'de üretilmekte olup(buna paralel kalitesi tahmin ettginiz gibi düşmüştür) iç mekanizması hala japonya'dan geldiği için gönül rahatlıgı ile tüketilmelidir.
  • ben fiyat/performans olarak bu kadar üst düzey bir kalem görmedim arkadaş.

harbi japon malıdır, zariftir, akar gider. imzalarımın baş kahramanıdır, yangında ilk kurtaracağımdır, üzerine pilot kalem tanımam.

http://i.hizliresim.com/r0aaey.jpg
hesabın var mı? giriş yap