şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: sanatlı)
 • bir dönem, sürekli öss, liseler arası bilmemne olimpiyatlarında birincilerin cemaat tayfasından çıkma nedenini de göstermiştir benim.
  bu derin muhabbeti yapan şakirt1 "şu kalemin bile yaratıcısı varsa daha ayrıntılı insan vücudunun yaratıcısının olmasını beklememiz hata mı?" goygoyu yaparken şöyle bir muhabbet geçiyor.

  şakirt1: şimdi kilit soru. bu kalem mi daha sanatlı; yoksa bir insan vücudu mu? bütün elementleriyle, bütün o vücut organlarıyla.

  şakirt2: -vurguyla- sistemlerle! organlarla! dokularla!

  ehehe lan adamın risaleler ve teyp kasetinden hıçkırık muhabbetleri dışında felsefi ya da teknik bir konuya katabileceği tek şey "aşağıdakilerden hangisi bilmemnelerin sınıflandırmasında kullanılamaz?", "aşağıdaki sıralamalardan hangisi söz konusu sınıflandırmayı doğru yapmıştır?" gibi bir sike derman olmayan soruları çözmek için kalıp bilgi çıktı ya lan.
  ben de 90ların ortasında cemaat içinde " altın nesil" denilen tayfa nerelerde şimdi diye merak ediyordum. harbi fos çıkmışlar. haydi geçmiş olsun.
 • (bkz: sperm israfı)
 • bu kisilik bunun uzerinde kafa yormus, cikarimlar yapmis falan. yaziktir.
  bir de asil kilit soruyu sorarkenki tavir, usluptaki o muhtesem kendine guven...
  bulamadim laf.

  ha bu arada, sanatli ne lan?

  "bugun cok sanatli gozukuyorsun burcu, sacini mi kestirdin?

  tabii ki bu kendiliginden olmadi, degil mi?"
 • pilot kalemle ateizmi çökertiyorsa, ondan daha sanatlı dolma kalemle atomu parçalayabilecek şakirttir.
 • ne kadar sanatlı ve elementli olduğumuzu gözler önüne sermektedir.
 • vapur pazarlamacısı edasıyla, incelemesine başlarken yapacağı şeyin bir "tahkik" çalışması olduğunu vurgulamasını sempatik buldum en çok.

  (bkz: teleoloji)

  tek bir pilot kalemle ateizmin iki üç dakika zarfında çökertilişini izleyince, o halde ateistleri 37 videoda hıristiyan yapan kızcağız onca videoyu çekip dil dökme zahmetine boşuna girmiş dedim tabii.

  .

  not. on iki yaşındaki yeğenimle birlikte seyrettik bu videoyu. bacak kadar çocuk, "ben de balta girmemiş bir ormanda yürürken etrafta milyarlarca yılda doğal seleksiyonla evrimleşerek bugünkü hallerine gelmiş olan otlar, ağaçlar, kaplanlar yerine doğal olmayan yöntemlerle insanoğlu tarafından tasarlanıp imal edilmiş olan bir pilot kalem görsem tabii ki bu abiyi haklı bulurdum." deyince cevab veremedim.

  .
 • ben niye bunu düşünemedim, dedirten şakirt.
 • yürüttüğü ''mantık'' özetle şu;

  gerçekler acıdır.
  biber de acıdır.
  dolayısıyla gerçekler biberdir.

  ben bir kanıya vardım. bu çocuğu allah yaratmış. bildiğimiz insanlı üreme yöntemiyle üremiş olsa böyle konuşmazdı. sanatlı yollarla üretilmiş belli ki...

  entry'nin fayda katsayısını 200 milyar kat arttırmak için not: (bkz: the blind watchmaker) okuyun!