959 entry daha
  • ah bide o kompozisyon yazdıran türkçe hocaları yok mu....
  • yazım çirkin diye parayla ablama yazdırmıştım.
    uyuz hem para alıp hem de sik gibi sayfa düzenine laf edince yazmıyorum yeaa diye artistlik yapmıştı da ben de susup içim kıyıla kıyıla kenardan izlemiştim.
    harbiden efsane günlerdi be
  • kuzenime az çikolata almadım bu iş için.
  • az a4 harcamadim zamanında
  • çizgisiz a4 kağıdına yazılması gereken bu ödevlerde satırlar yamuk olmasın diye altına çizgili bir a4 konur, sonra başlanırdı yazmaya, o zaman internet falan da yok doğru kütüphaneye, önce ayrıntılı bir tarama yapılır ansiklopediden, özetler çıkartılır, en son pilot kalemle temize çekilirdi, şanslı olanlarımız dolma kalemle de yazmışlardır.

t. bilgisayar yaygın değilken verilen dönemlik ödevlerin yazım şeklini içeren başlık.
  • meydan larousse + çizgisiz beyaz kağıt altına çizgileri kalınlaştırılmış çizgili kağıt + pilot kalem. tüm dönem ödevlerimin bileşenleri.
  • aynı nesil türkçe dersinde çok kompozisyon yazmıştır kaldı mı hala kompozisyon uygulaması derslerde diye merak içindeyim
  • tek bir harf yanlışı bütün sayfayı yeniden yazmama sebep olurdu. tipex ile tanışmamıştık henüz.
  • büyük bir keyifle yeşil, mavi, kırmızı ve siyah renklerini alır ve dönem ödevine keyifle başlağımı bilirim. eğitim yılı boyunca özensiz tuttuğum defterlere inat, dönem ödevlerii en güzel yazımşa yazardım. bizim olduğu gibi pilot kalemlerin de nesli tükeniyor. hayatımızın yitip giden parçalarına güle güle demekten başka birşey gelmiyor elimizden...
  • sait faik’in semaver öyküsünün incelemesini lisede yapmıştım. hikayeyi o kadar sevmiştim ki ödeve de öylesi özenmiştim. hala duruyor hatta.
    babamın iş yerinde görüp istediğim pilot kalemimle yazardım dönem ödevlerimi. altındaki kalın çizgili sayfamı ataçlardım kağıda. genelde türkçe dersinden ödev almıştım ya da ingilizce dersinden. ingilizce dersinde de kitap özeti hazırlardım ya da bi’ konu hakkında deneme yazardım.
    özenmek fiili ile özlemek fiilini tüm zaman kiplerinde kullanabilirim*.
605 entry daha
hesabın var mı? giriş yap