şükela:  tümü | bugün soru sor
 • edit ; bana göre de azdır , yorum katmadan haber paylaşmışız , adam sen binme o zaman diye mesaj atıo , tey allahım ya. *

  türk hava yolları kur artınca pilotta boy sınırını kısaltıp maaşlara yüzde 20 zam yaptı. hava iş sendikası ile thy arasında imzalanan protokole göre de diğer çalışanlara ise yüzde 10 oranında zam yapıldı.

  ayrıca kur artışıyla pilotlarını kaptırmak istemeyen şirkette, hava iş sendikası ile thy arasında imzalanan protokole göre pilotlara yüzde 20, diğer çalışanlara ise yüzde 10 oranında zam yapıldı.

  kabin amirlerine de aylık brüt 750 tl kabin amirliği primi verilmesine ilişkin protokol imzalandı. dar gövdede uçan bir kaptan pilotun yaklaşık 27.000 tl olan maaşı yapılan zamla beraber 32.000 tl’yi geçti.

  sputnik.
 • bazı doktorların bir kaç günde kazandığı bu para pilotlarımız için çok değildir.

  helâli hoş olsun...

  zorunlu edit: bu mesajımdan sanki doktorların maaşının çok olduğu ve bunu hak etmedikleri gibi bir izlenim çıktı sanırım. (böyle bir izlenim verdiysem tüm doktorlardan özür dilerim.) tam tersi doktorlarımızın genelinin ne zor şartlar altında, gece gündüz demeden, mesai kavramı olmaksızın, bir de üstüne bütün cefakârlıklarına rağmen (bkz: sağlık personeli teröristleri)'nden dayak yiyerek, hak ettiklerinin çok altında ücretlerle görevlerini ifa etmeye çalıştıklarını çok iyi biliyorum.
  cümlemin en başındaki bazı kelimesiyle hangi şartlardaki, hangi branşlardaki doktorları kastettiğimi sanırım herkes biliyor...
 • az bile alıyorlar. pilot olmayı ve akabinde pilot olarak çalışmayı kolay bir şey sanıyor bazıları.

  bakın ikisini ayrı tutuyorum. hem pilot olabilmek çok zor, hem de o mesleği yapabilmek. işi bilenler ne demek istediğimi zaten anlıyor, bilmeyenler de biraz araştırsın.
 • az bile. helal olsun.
  vurun bakalım dolar hesabına ayda 6000 usd ediyor mu?
  her çalışanın kazanması gereken ücretlerdir bunlar.
 • yüklendikleri sorumluluğa göre bir maaş. 250 kişiyi demir bi tüpün içinde uçuran adam, sabah akşam elinde çalı süpürgeyle sokakları süpüren adamla aynı maaşı mı alsın. sokak süpürenleri küçümseme niyetinde değilim tabi ki ama, göz var izan var.
 • işlerinin zorluğundan ve tehlikesinden emeklerinin karşılığı sayılabilir.
 • son derece düşüktür ve thy'nin sapır sapır pilot kaybetmesine neden olacaktır.

  hatları usd/eur üzerinden satan, gelirini dövize göre kazanan thy bey amcamız pilot / uçucu ekip maaşlarını neden usd/eur vermiyor? $7000'e kaptan pilot mu olur?
 • artan döviz kuruyla bünyesindeki yabancı pilotları gulf ülkelerine kaptıran thy'nin zorunlu olarak yapmış olduğu artış.

  kokpite yapılan %20'lik artış, kabin ve idari personele de %10 artış olarak yansıtıldı.

  dolar 4'ü aştığından beri şirket içerisinde özellikle ciddi bir kaptan pilot açığı oluşmaya başlaması ile birlikte; bunu önlemek adına gerek yetiştirilmek üzere ikinci pilot aday şartlarında, gerekse maaşlarda düzenlemelere gidiliyor.
 • 100bin tl bile olsa yapılacak iş değildir.