şükela:  tümü | bugün
  • yazık olmuş. alkolünde etkisi olabilir incelenmeli detaylıca.

zorunlu edit: @bronzpenguen adlı yazar uyardı. başlığı açan şahıs uzamış, başlık başa kalmış ona göre sövün ipneler.
  • “kızın ve erkeğin instagram profillerine girildiğinde oğlanın 1.80 civarı, kızın da 1.60 olduğunu görüyoruz. tutamaması imkansız.”

adam tam bir dedektif hemen olayi cozmus, yarin gel basla.

masumiyet karinesi neydi?
  • bir an hadisenin uçakta yaşandığını düşündüm
    “o nasıl bir uçakmış öyle?” diyerek girdim ama trajik bir olaymış.
    aydınlatılması gereken vakadır.
  • gencecik insanların böyle hayatlarını karartmaları çok üzücü bir durum.

intiharsa ayrı dram, cinayetse ayrı dram. bize düşen olayı gündemde tutup sürecin bir an evvel aydınlığa kavuşmasını sağlamak. çünkü biliyorsunuz ki, sosyal medya tarafından takip edilen olaylar artık daha titiz inceleniyor bu coğrafyada.

ailelere ve sevenlerine sabır diliyorum.
  • üst edit: derdimiz* tanığı olmadığımız durum hakkında suçlu suçsuz diye ahkâm kesmek değil öncelikle onu belirtelim..
    ayrıca, olayı birinci ağızdan dinleyen bizzat pilotun arkadaşı olan bir yazar varmış, bizzat dinlemeniz ve arkadaşı olmanız suçlu olabilme ihtimalini değiştirmez efendim.. elbette ki yapmamış olma ihtimali de var.. fakat karıncayı incitmisligi olmaması ya da liseyo uysal geçirmesi vs asla anlık bir suç işlemeyeceği anlamına gelmiyor.. benim cok iyi tanıdığım bizzat akrabam olan bir adam tıpkı sizin arkadaşınız gibi karıncayı incitmiş, kimseye ters konuşmuş, kimseyle kavga dahi etmemiş biriydi.. bu kişi bir anlık, sadece küçücük bir saniyelik öfke ile çekip eşini vurdu.. uzunca bir süre hiçbirimiz inanmadık olaya.. hatta ilk aşamada ben yapmadım dedi ve gayet doğru gibiydi.. her neyse..
    netice olarak intihar olması da olmaması da birer ihtimaldir.. kimse kimseyi karalamaya falan çalışmıyor..

bence başlık pilotla değil sevgilisiyle diye acılmalıydı.. böyle yazınca olayın uçakta geçtiğini düşünüp "nasıl yani?" diyerek geldim buraya..

kadının "böyle bir hayatı yaşamak istemiyorum" dediği iddia ediliyor, sürekli kıskançlıktan delirmiş bir sevgilinin baskısı mı acaba o hayat?
    tanık tam olarak kim?
    bunlar araştırılmadan olay kapanırsa yeni bir adlî savaş durumu daha olur..
    nerede güzel bir kadın, orada kıskançlık kavgası; sonu ölümle biten..

bir kadının daha olası cinayete kurban gitmiş olma ihtimalini barındıran haberdir.. yazık olmuştur..

edit: gelen mesajlar üzerine kıskananın kadın olduğunu öğrendim..
    allah böyle kıskançlıktan herkesi korusun.. ne kadın ne de erkek için sağlıklı değil.. sonuç ortada.. öyle veya böyle bir can kaybı.. olan geride kalanlara oluyor.. tabii hâlâ kiskananin kadın olması olayın nasıl gerçekleştiği muallak durumunu çözmüyor..
  • olaya hemen ikinci bir şule çet vakası demek haksızlık olur. masumiyet karinesi nerede? bu gibi durumları eskiden sorunlu sevgilileri olan erkekler çok iyi anlar. kadınlar alkolün etkisiyle dengesiz bir duygu durumuna giriyorlar. mesleği pilotluk olan bir erkeğin bir kadın için delirip cinayete teşebbüs edebilmesi hayatın olağan akışını aykırı. muhtemelen kadın evlilik hayallerine bağlanmıştı ama pilot sevgilisinin umrunda olmadı. yazdığım gibi, durum iddiadan ibaret ama aynı şey biz erkeklerin başına çoğu kez daha düşük dozlarda gelebiliyor. feministler ve meriçler gelmeden uyarımızı yapalım.
  • eksik ifade ile açılmış bir başlıktır. veyahut sıfatlar yüzünden kafalar karışmaktadır.

genç bir kızın canına mal olmuş olaydır. sevdiklerine baş sağlığı ve sabır diliyorum.
  • görgü tanığı olmasaydı büyük ihtimal adamın hayatı kaymıştı
    çünkü bizim adli tıpçıların iş yapma ciddiyetinde küçük detayları yakalamak yok gibi geliyor

edit: aldığım bazı duyumlara göre bütün adli tıpçılarımız işini gayet güzel yapmaktaymış
    bakalım hayırlısı
  • alkolün aldığı 1 can daha olan hostestir. pilotun suçu yoktur.