şükela:  tümü | bugün
  • bir meslek. bu meslegi icra edenlere de pilot deniyor. ucak ucururlar genelde.
  • bazi ucus anonslarinda aptal, salak ses tonuna cikmadan,hitabina sevgili kucukler diye ekleme de yapiyorsa, gozumu kapayip saatlerce guvenip uyudugum ve baba olma ihtimali uzerine enterasan bir guven iliskisi kurup allahina kadar dedigim meslek turudur. bazen ne yazik ki kadin sesi geldiginde, avm otoparkinda arabayi park etme iliskisinden yola cikip, tum yolculuk boyu (bazen 15 saat) tum filmleri izledigim yetmiyor , her sacma tribulansta avrada farkli turden kufrettigim oluyor. biliyorum cinsiyet ayrimi hayvanliktan gelir ama bendeki tamamen otopark park ve araba triosundan!
  • kutsal bir meslektir.
    nasıl oluyor da yüksekte ve karanlıkta uçuyorlar.
    (bkz: ay ben korkarım)
  • hayatınızın yer ile fl340 arası olduğu meslek.

bazen de fl380 ama olsun allah stall verdirmesin.
  • kadın pilotları tenzih ederek söylüyorum zira sadece bir kadın pilot tanıdım o da dünya tatlısı bir hanımdı ama erkek pilotlarla ilgili bir genelleme yapabilecek sayıda arkadaşım veya tanıdığım oldu..

zannediyorum pilotaj egitimiyle beraber gerizekalı ve mal olma eğitimi de veriliyor.
    pilotaj eğitimine başlamadan tanıdığım çok şahane, komplekssiz, eğlenceli arkadaşlarım pilotajın bitimi ve meslek hayatlarının başlamasıyla gerizekalı ve kasıntı tiplere dönüştüler.
    her hostesin kendileriyle yatmak için can attığını, gayet normal sohbet eden her kızın kendilerini kafesleme niyetinde olduklarını düşünecek kadar gerizekalı oluyorlar hem de..
    normalde görüştüğümde eğlendiğim, kaliteli sohbetimin, güzel arkadaşlığımın olduğu bu insanlara şimdi mesaj yazdıklarında cevap vermek istemiyorum.

olayın maddi olanakların artmasıyla ilgili olduğunu da zannetmiyorum, çünkü bu şekilde gerizekalılaşan arkadaşlarımdan biri pilotluğu bırakıp babasının yanında çalışsa şu an kazandığının 4 katını kazanır.
    geçenlerde bu arkadaşlarımdan birine açıkça sordum ne oldu sana diye. hemen hostes bir arkadaşının yazdıklarını gösterdi de kız gayet normal konularda konuşmuş. ama bizim gerizekalıya göre kendine yürüyormuş.

peki canım dedim, öyle olsun.

yabancı pilotlarda da mı böyle, bizim ülkeye mi özgü, mesleğin havasından suyundan mı anlayamadım ben..
  • 2 sene sonraki mesleğim bir aksilik olmazsa. şimdi ofis hayatı düşünsün. benim gibi bir potansiyeli pilotluğa kaptırdılar.