şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • akşam akşam aklıma düşmüş soru. bir zamanlar pek ünlüydü bu boykota katılanlar, şimdi sözlüğün %97'si neden boykot ettiğini bile unutmuştur. her türlü pınar ürünü alırım, hatta boykottan sonra özellikle yöneldim. başka kaliteli, güvenlilir marka yok.
  • boykotu alışkanlığa çevirdiler.hiç almıyorlar.

t: formatın anası sikilerek başlığı açılmış mevzu.

edit: başlığın ilk hali;

https://s1.eksiup.com/8834c5770212.png
  • hâlâ almamaya devam ediyorum. 10 yıl sonra sebebini gerçekten unutsam bile almamaya devam edeceğim muhtemelen.

belki pınar'ın umurunda değildir. onun umurunda olmaması da benim umurumda değil.
  • sek ürünleri alarak devam ediyorlar. o günden beri bir tane bile pınar ürünü almadım. isterse kar oranı tavan yapsın, isterse benden başka herkes kullanıyor, alıyor olsun, isterse dünyanın en ucuz ve en güvenilir markası olsun ben almayacağım.

kafanız basmıyor galiba bir şeylere. şirket batsın, pınar yok olsun gibi bir amacım da yok. pınar firması bir tercih koydu ortaya. ben de bireysel olarak bir tercih koydum. benim gibi davranan veya davranmayan bir çok insan var. pınar yanında olanlarla mutlu biz de hayatımızda pınar olmadan mutluyuz.
  • açanına girenin çıkanın ne olduğunu çok merak ettiğim başlık. benim boykotum seni ne ilgilendiriyor çocuğum? pınar reklamı yapmak için para mı aldın?
  • hala almıyorum, 1 kez bile almadım o günden sonra. ve epey de alırdım, zaten kullanmayanlardan değildim. çevremdekilere de aldırmıylrum, müdahale ediyorum, herkese de fırsat buldukça anlatıyorum. çoğu kişide de duyarlıılığın devam ettiğini görüyorum.
  • pınar'a sormak lazım. onlar satışlarının ne kadar düştüğünü bildiklerinden cevabı da biliyorlardır.
  • kesinlikle almıyorum, alana da müdahale ediyorum. pınar benim için bitmiştir. (bkz: svihs)
  • evde film izliyorum kardeş.
    işin yoksa buyur gel, çay demleriz.

ilginç soru.

edit: bağdat baharat, seni de unutmuş değilim.
  • boykota devam ediyorum kendi adıma. unutmadım. fakat geçen gün süt reyonunda kafam karıştı ve pınar yerine sütaş'ı boykot etmiş bulundum. ciddiyim. sütaş yerine sek aldım ama, yine pınar almamış oldum.
    iyi olmuş bu başlığın açılması, hatırlatma oldu yine.

edit : sütaş da grev yapan işçilerin olduğu yere gübre döktürmüş zamanında, @rahat ya nickli yazara hatırlatma için teşekkürler. yanlışlıkla doğru bir boykot yapmışım ben de. onu da ordan devam ettirme kararı aldım az önce. herkese de tavsiye ediyorum.