• kendileri ve eşleri beyefendinin 'ergenekon operasyonuna' önce olumlu yaklaşıp, bunu bir demokrasi mücadelesi olarak görmeleri, işin özünün ne olduğunu ise ancak babaları tutuklanınca anlamaları, hem türkiye'de egemen ideoloji haline getirilen siyasal islam-neoliberalizm ortaklığının ideolojik etkisinin büyüklüğünü, hem de birinci sınıf aydınların dahi apaçık yürüyen bir politik süreci okuyamamalarının mümkün olduğunu göstermesi bakımından çarpıcıdır.

her iki göstergede doğrusu can sıkıyor...
  • su an cnn turk'te balyoz davasini cokerten, her babanin gurur duyacagi turden bir evlat. cetin dogan'in hayattaki en buyuk basarisi
  • cnn turk'te katıldığı programda söylediği şey kısaca şu: "darbeler ve bunun gibi anti demokratik hukuk dışı uygulamalar elbette yargılanmalıdır. ancak balyoz davası iddianamesinde fiziksel tutarsızlıklar vardır. bu da belgelerin sonradan üretildiğini göstermektedir." bu kadar. ne eksik ne fazla.

pek iyi programa katılan diğer emiceler ne diyor?

"efendim balyoz harekat planı bir darbe planıdır. onun için yargılanması haklıdır." tamam da bıyığına yandığım kadın balyoz harekat planı darbe planı değildir demiyor ki. uydurma belgelerle saptırılmış diyor. sonra gelsin sen bilgisayar mühendisi misin? yok efendim zırtmış pırtmış. offf. bütün kan hücreleriniz bıyıklarınızı besliyor. keserseniz belki başka organlarınıza da kan gider.
  • memlekette askerler darbe yapmışlardır. çetin doğan’ın –ve herhalde kendi kuşağının paşalarının çoğunun- demokrasi algısı sıkıntılıdır. ama herhalde davanın tartıştığı türkiye’de askerin demokrasi algısı ve darbeci gelenek değildir. mevzuu 2003’de 1. ordunun plan seminerinde bir darbe planı yapılıp yapılmadığıdır. eğer pınar doğan’ın iddia ettikleri doğruysa yani birileri olmayan deliller üreterek ve asker-demokrasi ilişkisine dair toplumca kabul görmüş bu inanca dayanarak, yargı eliyle, ordunun komuta kademesini değiştirmeye çalışıyorsa, bu durum darbe yapmaktan daha kabul edilebilir değildir ve korkarım pınar doğan’ın paşa babasından daha büyük bir sorunumuz var demektir.
  • an itibariyle "çocuğa anlatır gibi" anlatmaktadır.

ek olarak videosu: http://www.tv8.com.tr/…beraktif-1-haziran-2012-cuma
  • şu an tv8'de haberaktif'te balyoz davası hakkında konuşmakta. medyada kendisine yer bulamadığını düşünürsek arşivlik bir program şu an yayınlanmakta olan.
  • anlasilan dani rodrikle evlidir kendisi.
    (bkz: oha)
  • bir dersinde "insanlar kıyafetlere neden o kadar para veriyor, ben vermem" diyerek beni fetheden ve sınıftaki tikileri de dumur eden mükemmel insan ötesi. ayrıca bir örneğinde bir malın fiyatı arttıkça onu alan insan sayısı nasıl artar, buna bir örnek bulamıyorum diyerek sınıfımızdaki tikileri bir kez daha dumur etmiş ve üzülmelerini sağlamıştır...
hesabın var mı? giriş yap