şükela:  tümü | bugün
  • yalnızlık hastalığı yazısı ile imrendirmiş, kalemine hayran bırakmış yazar.

teşekkür mesajıma zerafetle cevap vermiştir. takipteyim.
  • michael jackson'ın çocuklara düşkünlüğü ve yakınlığına ilişkin iddiaları tarafsızlık ve basın etiği gerekçeleriyle mutlak ifadeler kullanarak aklamaya çalışan gazeteci.

https://www.youtube.com/watch?v=isniwamfdpm
  • lgbt’nin 12 yaşındaki yavrucak üzerinden yaptığı iğrenç suistimali savunarak bir rezalete imza atmıştır.

kendisine gasteci diyor ama ismini hiç duymamıştık. burada utanç vesikası olarak dursun. cv’sine ekler.

https://twitter.com/…tatus/1273192846233866241?s=21
  • kendisine herhangi bir küfür, hakaret, saygısızlıkta bulunmayan bir hanımefendi, sırf lgbt desteklemediği için bu kadın tarafından twitter'da hedef gösterildi, lince uğradı. günlerdir kızcağızla uğraşıp duruyor.

anlaşılan, onun için sadece kendi liberal değerleri mühim. kendisi ise bir dine taparcasına özgürlük kelimesine ve yeni dünya düzeninin değerlerine tapıyor. bir müslüman olarak benden tek farkı şu, benim inandığım değerler insan soyunu tehdit etmiyor.

kendi değerlerine bir dogmaymış gibi sorgusuz bağlı, tutucu, saldırgan, sevgisiz bir kadın. öyle olmasa biraz muhakeme yürüterek lgbt faaliyetlerinin kültürel bir yönelim yarattığını idrak eder ve insan nesli için endişe duyardı (ben normdan sapmadıkça doğal hâlinde bırakılmasından yanayım ama dayatılan kadınlık ve erkeklik kimliği en azından neslin devamına katkı sunuyor)
    12 yaşında bir çocuğun cinsiyet değişikliği kararını destekleyecek kadar da gözü dönmüş, ruhu çekilmiş, düşünmese, yazmasa da olur yobaz ve yorucu kadın, burayı okuduğunu biliyorum, utan kendinden.
  • aynur dilber ile hiçbir ilişkim, hukukum yoktur. pınar doğu denen kimseye kişisel hiçbir nefretim, şahsıyla bir problemim yoktur. kendisi mahalle ve örgüt ile hareket etmeye alışık olduğu için havsalası insani bir duyarlıkla, asla kişisel olmayan bir dertle insanların menfaatsiz birbirine bazı ortak yüksek değerler için destek olabileceğini idrak etmemiş olacak.

ancak şu dakikadan itibaren kendisine ulaşabilirsem aynur dilber ile irtibata geçeceğim, elimden gelen desteği şahsına ileteceğim.

edit: dramatis persona nickli yazarı da çevresini de tanımam etmem. pınar doğu vesileyle haberdar oldum.
  • pınar doğu'yu da aynur dilber'i de tanımıyorum ama ikisini de destekliyorum. çünkü isimlerinden anladığım kadarıyla ikisi de kadın. kadınlara benden her zaman sonsuz destek.
  • iftiracı kadın.
    asla ve asla böyle bir beyanım olmadı. yazışmalarımız duruyor. paronoyaları ve niyet okumaları birleşince halüsinasyon görmeye başlamış olacak.

bu tivitinde de örgütünü imdade çağırmış.

işte onların emin olduğu, inandığı lgbt dâhil çoğu şey böyle vehimlerin ürünü.

tanım: vehim, vesvese trafosu.
  • pınar doğu'yu uzun süredir takip ediyorum t24 ve sosyal medya üzerinden. gördüğüm kadarıyla duruşu, çizgisi olan bağımsız bir gazeteci. kendisinin başlığında ne yazık ki çok az entry var ve zaten az sayıdaki entrylerin de birçoğu saldırı amaçlı. bu entrylerin tarihlerine baktığımızda bilinçli bir şekilde tek elden girildiğini fark edebiliyoruz.
    kendisine sataşan homofobik birini tartışmak yerine engellediği için saldırıya uğruyor. düşünebiliyor musunuz?

aslında bu, pınar doğu özelinde değil tabii; türkiye'de işini doğru yapan gazetecilere verilen değeri anlatıyor bize. homofobiği saldırıyor, ırkçısı saldırıyor, hayvan düşmanı saldırıyor, solcu görünümlü ünlüsü saldırıyor...

herkes bir şekilde muhaliflik taslıyor ama iş ciddi konulara gelince kimse ortada gözükmüyor. hatta karşı cepheye geçiyor.

sonuç olarak bu konuyla ilgili söylenebilecek tek şey... aşk aşktır. gerisi çok önemli değil. isteyen istediği kadar saldırabilir, bembeyaz doğrular değişmez.
  • zanlar üzerinden beyanda bulunan, söylemediği şeyleri insanlara isnat eden, araştırmayı, soruşturmayı bilmeyen, sığ değerlere yapışan niteliksiz, ilkesiz bir gazeteci.

bu mesleği yerine getirecek vasat niteliklerden bile mahrum olduğu açık.
  • kendileri tarafından gönderilen cevap metni aşağıdaki gibidir:

'pınar doğu yıllarca çocuk istismarı davaları hakkında yazan, suçluların ceza alması için uğraş veren bir gazetecidir. insanları ötekileştirmeden her mağdurun yanındadır. lgbt’ye destek verdiği için birkaç gündür sosyal medya hesaplarında sistematik iftiralara maruz kalmaktadır. birçok kişinin desteğini görmekle birlikte bilgi kirliliğini gidermek adına bu iftiralara itibar edilmemesi önemle rica olunur. nefret suçu söylemleri ifade özgürlüğü değildir. ayrımcı, ötekileştirici nefret dilinin yaygınlık kazanması toplumu kutuplaştırmaktan ve insanlar arası mesafeyi açmaktan başka bir işe yaramaz. kendisi hiçbir zaman kaba ve saldırgan bir dil kullanmadığı gibi polemiğe girmekten de kaçınır. malum iftiraları atan aynur dilber adlı kişiyi de bu yüzden engellemiş, buna karşın aynur dilber'in öfke ve nefret dolu iftiralarıyla gerçeği saptırdığı, kamuoyu oluşturmaya çalıştığı ve itibar suikasti yaptığı paylaşımlarında da görülmektedir. engellenmesinin üzerine pınar doğu ile ilgili "ne sığ kadınmış" tweetiyle başlayan öfkeli dilini birkaç gündür ısrarla sürdürmektedir. kendisini bu hususta makul bir dille eleştiren başkalarına bile saldırgan bir üslupla hakarete veren cevaplar vermekten çekinmemiştir. "hapisteki gazeteciler için ifade özgürlüğü istersiniz ama bizim ifadelerimizin özgürlüğüne karışırsınız" minvalinde sözleri de ifade özgürlüğüyle ile nefret dili arasındaki ayrımı bilmeyen biri olduğunu göstermektedir. dramatis persona ve dilazad rumuzlu kişilerin eş zamanlı girdikleri ısrarlı entryler de şaibeli bir durum olduğunu göstermektedir. ister münferit entryler olsun ister danışıklı aynı günler içinde girilmesi itibar suikasti olduğunu göstermektedir. son günlerde avukatlar lgbtye yönelik nefret suçunun yasalaşması için imza kampanyası düzenlemektedirler. türk tabipler birliği başta olmak üzere lgbt’lilerin hasta veya anormal olmadığını birçok sağlık örgütü dile getirmiştir. lgbt çocukların varlığıyla ilgili" benim çocuğum" adlı belgesel bulunmaktadır. ayrıca geçtiğimiz hafta psikologlar lgbt çocukların varlığı ve uğradıkları ayrımcılıklar hakkında internet üzerinden bir buluşma gerçekleştirmişlerdir. ülkemizde insanları dini, cinsel yönelimi, etnik kökeni vb. nedenlerle ötekileştiren insanlara karşı pınar doğu mücadelesini sürdürecektir. son olarak, dilazad rumuzlu kişinin girilen her entrye cevap verme ısrarı da vazifeli gibi davrandığının kanıtıdır.'