• vallahi çok ilginç. böylesini de hiç görmemiştim.

dün twitter'da engellemişti beni. bugün engeli kaldırmış. elçin arabacı'ya babası üzerinden belden aşağı vurmaya kalkan güruha yönelik şöyle yazdım:

"elçin arabacı’ya yapılanla bir ırkçı faşistin fikren karşı koyamadığı kişiyi etnik kökeni nedeniyle linç ettirmeye kalkması arasında ne fark var? insanları cia ajanı ilan etmeler, insanları annesi babası üzerinden vurmaya kalkmalar vs. nasıl bir güruh bunlar?"

o güruhun içinde kendisi de yer aldığı için mentionda kendisi de vardı. hemen gelmiş ve bana şöyle yazmış:

"onlar önce bana, bizlere saldırdı, siz bunu göremiyorsunuz? sizi engelliyorum yeni hesap açıp bana saldırıyorsunuz vazifeli gibi. kimse benimle uğramaşmasın artık. dünden beri linç ediliyorum. onlar benimle uğraşıyor. hiçbirini tanımam etmem, işim gücüm var benim."
    https://twitter.com/…tatus/1339655321044869120?s=20

hızını alamamış devam etmiş:

sen nasıl bir güruhun adamısın? her yerden iftiralar atıyorsun insana. sen kimsin ya bir söylesene bana....engelliyorum hesap açıp taciz ediyorsun beni."
    https://twitter.com/…tatus/1339655881424822273?s=20

ve ben cevap veremeden yine block:))

hanımefendi hayal görüyor sanırım. hesap açıp saldırıyormuşum, iftira atıyormuşum, taciz ediyormuşum. ne hesap açması? ne saldırması? ne iftirası? iftira atmak tartıştığı insanı cia ajanı ilan etmekle olur, lisede psikoloji dersi vermiş annesine twitler üzerinden tanı koydurup bunu aşağılamak için kullanmakla olur. bir insanı annesi babası ile yargılamak da ayrı bir bayağılık sürümüdür.

hiç tanımadığım biri şöyle mesaj attı bugün:

"....... bey merhaba
    pınar doğu iftira atarak ve çarpıtarak kendini savunur
    haberiniz olsun"

bu da benim yanıtım:
    "teşekkürler bilgi için:) bana sökmez."

bize de eğlence çıktı iyi mi:))
  • enteresan biri.

"sözde" sözcüğünü fütursuzca kullanıyor, tartıştığı kişiyi cia ajanı ilan ediyor, lisede psikoloji dersi vermiş annesine birileri hakkında twitleri üzerinden psikolojik tanı koyduruyor vs. bu ağız perinçek ağzı. bir kadına "sözde feminist" deme haddini kendinde buluyor. kendisi ne makamı acaba?
  • gerçekten çok enteresanmış. twitter'da aklınca laf sokup cevabını almadan engelleyerek tatmin oluyor sanırım. neyse hamdolsun başka kanallarım var. buyursun okusun:

"kim olduğumu merak etmiştiniz ya...ben gazeteciyim. işim gerçekleri ortaya çıkarmak. şimdi güle güle"

demiş.

bunu yazmaya fırsat vermedi:

"tartıştığınız kadını "sözde" feminist ilan ederek, lisede psikoloji dersi vermiş annenize twit okutup tanı koydurarak, perinçek stili cia retoriği ile hedef göstererek mi yapıyorsunuz gazeteciliği? ortaya çıkardığınız bir gerçek yok. kötü bir koku var."

idraki de bir garip.

"sağ üst köşeye bakın. zeynep karadağ'ı merceğine almış. niye zeynep direk'e destek verdiğin de ortaya çıktı adem sakal. sen de direk de aynısınız aslında."

demiş benim için.

zeynep karadağ dediği de albayraklar'ın yayın organlarında yazmış, bir şiir dinletisinde eşcinsel diye küçük iskender ile yanyana oturmaktan imtina eden* ibrahim tenekeci'nin ekibinde* yer almış, taciz edildiğini iddia eden bir kadını sorgulamaya kalkan ancak kendisi de bir taciz iddiasında bulununca o sorgulama twitini silen bir karakter. (bkz: #116729107)
  • aynur dilber ile hiçbir ilişkim, hukukum yoktur. pınar doğu denen kimseye kişisel hiçbir nefretim, şahsıyla bir problemim yoktur. kendisi mahalle ve örgüt ile hareket etmeye alışık olduğu için havsalası insani bir duyarlıkla, asla kişisel olmayan bir dertle insanların menfaatsiz birbirine bazı ortak yüksek değerler için destek olabileceğini idrak etmemiş olacak.

ancak şu dakikadan itibaren kendisine ulaşabilirsem aynur dilber ile irtibata geçeceğim, elimden gelen desteği şahsına ileteceğim.

edit: dramatis persona nickli yazarı da çevresini de tanımam etmem. pınar doğu vesileyle haberdar oldum.
  • zanlar üzerinden beyanda bulunan, söylemediği şeyleri insanlara isnat eden, araştırmayı, soruşturmayı bilmeyen, sığ değerlere yapışan niteliksiz, ilkesiz bir gazeteci.

bu mesleği yerine getirecek vasat niteliklerden bile mahrum olduğu açık.
  • "avasas rumuzlu şahsın kendisini engellememe rağmen 19 aralık’ta beni başka hesaplardan takip ettiğini söylemiştim."

demiş.

engellenen kişinin engelleyen kişinin yazdıklarını görebilmesi için başka bir hesaba sahip olması gerektiğini sanan kişi. beni başka hesaplardan takip etmekle ettiği itham ettiği için bilerek yalan yazdığını sanmıştım da şimdi kani oldum ki o konuda yalan yazma kastı yokmuş. bilgisizliktenmiş başka hesap ithamı. bilgisizlik ve twitter'a bir hesaba sahip olmadan girilebileceğini anlayamamak. biri tane tane anlatır umarım.

(bkz: eğlence eğlence)
  • kendisine şöyle seslenmek istediğim kişidir:

“öyle twitter hesabını kapatıp tweetleri yeni hesaba taşıyarak, müstear isim kullanarak adaletten kaçılamıyormuş değil mi pınar hanım?”
  • (#117875649) ailesindeki üç avukatın, hukuken terbiyesiz ve saygısız kelimesinin hakaret olmadığını kendisine artık haber vermesi gereken yazar :)

işte bunlar hep esinti... hep rüzgâr... uuuvuuwww efekti...

aylardır esiyor, ne hikmetse yaprak kıpırdamıyor :)
  • kendine gazeteci diyen bir köşe yazarı. muhakeme yetisinden yoksun bir insanın yazılarını kim niye okusun?
  • (#109837682)

vazifeliyim tabii ki... sağduyum beni vazifelendirdi.

dünya sağlık örgütü'nün yahut türk tabipler birliği'nin lgbt'ye ilişkin beyanları beni enterese etmiyor. bunlar, benim hiçbir surette dikkate almadığım kurumlar.
    freud da jung da tek başına bu konudaki fikirleriyle dikkate aldığım isimlerdir. ancak giderek cahilleşen ve dirimi solan yeni dünya, bu isimleri bile eski dünyaya ışınladılar, ne yazık. itibarları suikaste uğrayanlar bu kurumlarca hiçe sayılan bence otorite bu isimlerdir. kültürel çabalarla suni yönelimler yaratan bu yeni (özünde çok eski) zihniyet insan nesline yönelik nükleer silahlardan daha büyük bir tehdittir. mücadelem de özünde pınar doğu ile değil bu zihniyetledir. post, yeni, ileri gibi isimlerle servis edilen bu fikirler insanları medeniyet öncesi zamanlara döndürmeyi arzu eden, dil dâhil her şeye saldıran, anlam arayışına çullanan yaşamdaki ruhu ve neşeyi yok etmek isteyen, canlılık taşıyan her şeye düşman fikirlerdir.
    "vakit o kadar geç ki artık erken bile sayılabilir"... düşünme o denli ilerledi ki, artık geri sayılabilir. giderek ilkel, giderek vahşi ve saldırgan... kadim manasıyla gerici kelimesinin karşılığı bu zihniyettir.

pınar doğu'ya defaatle dile getirdim ne dramatis persona isimli yazarı ne aynur dilber'i tanırım. 12 yaşında çocukların çoğu doğal ve yönelimsel olmayan, empoze edilen cinsel kimlik buhranları üzerinden siyaset yapan bu kadına, yapmadığı hiçbir şeyi isnat etmiş değilim (ki kendisi bana aslı olmayan birçok şey isnat etti). itibarına suikast düzenleyen kendisidir. kimseyle birlikte hareket etmedim. aynı anda gösterilmiş refleksleri organize bir tehlike olarak algılamış olması, münferit hareket etmeyi bilmeyen bir insan olmasıyla ilişkili olmalı. şayet birlikte hareket etseydik de bunu bir itibar suikasti gibi algılamak yerine (lgbt ile kendisi nasıl birlikte hareket ediyorsa) doğal bir örgütlenme olarak kabul etmeliydi. kaldı ki bu saatten sonra icap ederse aynur dilber ile ve bu derde ortak insanlarla birlikte hareket edebilirim. anayasamız lgbt'ye sunduğu hakkı bana da sunmuyor mu?

herhangi bir küfür, hakarette bulunmadığım bu şahıs, yalnızca onun binyıllık normlara yönelik destrüktif fikirlerini eleştirdiğim için beni ailesindeki üç hukukçuyla tehdit edecek kadar gülünçleşmiştir. her türlü özgürlüğü savunurken benim ifade özgürlüğümü engelleme girişimi için bu şahsı ayrıca kınıyorum.

eski dünyanın değerlerine hiç saygısı olmayan bu şahıs en azından kendi ilkelerinde tutarlılık sergileyebilseydi keşke.
hesabın var mı? giriş yap