şükela:  tümü | bugün
  • ölüm haberini duyduğumdan beri sürekli aklımdan çıkaramadığım,maalesef ki yaşadığımız coğrafyada son olacağına da inanamadığım kadın cinayetlerinin son kurbanı.

muğla da yaşıyorum, katilini değil ama katilin yakınlarını tanıyıp adı geçen mekanı bilen biri olarak içimde az da olsa var olan güven duygusunu kaybettim.dünden beri düşünüyorum acaba kaç tane normal görünen psikopat ile aynı ortamda bulunuyoruz. kaçı ile çay içtik, kaçı ile konuşup güldük eğlendik yada bundan sonra girdiğimiz ortamlarda nasıl güvenli hareket edebileceğiz, kimin iyi kimin hastalıklı bir insan olduğunu nasıl anlayabileceğiz. inanın bu sorulara cevap bulamamak daha da endişeye, sıkıntılı bir duruma sokuyor insanı. bu endişeli ruh halinde bir de bu ülkede bir kız evlat yetiştirmeye çalışıyorum. gözümden sakındığım, tek gözyaşı için içimde fırtınalar kopan evlat. sonra pınar'ın ailesini düşünüyorum, nasıl zorluklarla büyüttüklerini, ondan haber alamadıkları günleri nasıl geçirdiklerini, cansız bedeni haberi aldıklarında hissettiklerini, bundan sonra hayatlarının eskisi gibi olmayacağı gerçeğini işte tam da bunları düşünürken kendi kızıma sevgi dolu gözlerle bakmaktan utanıyorum. sonra duygusallığı bir kenara bırakıp bir kişiyi daha bu cinayetlere kurban vermeme psikolojisi ile belki de hayatının en toz pembe günlerini geçirmesi gereken, sadece oyundan başka bir şey düşünmemesi gereken kızıma; biri onu rahatsız ettiğinde nasıl çığlık atması gerektiğini, kendisinin her sevenin iyi sevmediğini, böyle hissettiği durumlarda neler yapması gerektiğini anlatmaya çalışıyorum. küçücük bir kız çocuğuna yaşadığı ortamın bir bataklı olduğunu, herkese güvenmemesi gerektiğini, iyi görünen pek çok insanın kötü olabileceğini anlatmaya çalışıyorum.bunları yaparken bok gibi ortamda çocuk dünyaya getiren aklıma sıçıyor, bir çocuk daha düşünmüyor musun diye soranlara küfür üstüne küfür ediyorum.

bakın ben bu ülkede bu cinayetinin son olduğunu düşünmüyorum, biliyorum.hatta bugün bu olaya tepki gösterenlerin daha sonra aynı şeyleri yaşatabileceğini, yaşayacağını düşünüyorum. bir kadın olarak, bir anne olarak bu ülkede bu psikoloji ile yaşayıp sevdiklerimi delirmeden korumaya çalışacağım, emeği geçenlerde buraları okuyup başardık diye sevinebilirler artık.
  • bir dünya yavşak sosyal medyada "adamı tehdit ediyormuş!" gibi yalanlar uydurdu.

arkadaş bu ülkede çok fazla or...pu çocuğu var. orası kesin!

gültekin'in, katil zanlısı cemal metin avcı'yı 16 temmuz tarihinde sosyal medya hesabından engellediği ortaya çıktı.

sosyal medya hesabından engelleyen biri nasıl olur da musallat olur ya da tehdit eder?

beyninizi s.keyim!
  • o da unutulacak. annesi babası hariç herkes unutup yoluna devam edecek. bi kaç gün için seni unutmayacağız diye sosyal medyada show yapanlar aman bu kadar duyar kasmak yeter deyip #sonunda #tatil temalı fotoğrafını paylaşıp aldığı like larla egosunu tatmin edecek. ben artık üzülemiyorum ya o kadar normal geliyo ki. eskiden daha çok kahroluyordum böyle haberlere. şimdi adım kadar eminim ki yarın öbür gün tecavüze uğrasam öldürülsem izmirde yaşadığım için içtiğim bira için giydiğim şort için bindiğim otobüs eve girdiğim saat için suçlu ben olacağım sapasağlam eve girince mutlu oluyorum artık.eve girer girmez o gün kimle birlikteysem haber verip onun eve girdiğine emin olunca rahat bir nefes alıyorum.
    geldiğimiz noktaya bak amk.
  • çok ilginçtir ki babası kızının ölmesinden ziyade muğla'da cenaze teslim işlerinin uzamasına ve ödeyeceği otel parasına üzülüyor. herkesin planları var diyor. acaba tatil planı falan mı aksadı anlayamadım ben. ilginç bir baba.

https://twitter.com/…_tr/status/1285843178621415424
  • vahşice bir insansın katledilmesi erkek veya kadın olsun farketmez vicdanları paramparça etmektedir. eğitim olmayan ülkede bu gibi hadiseler yaşanmaya devam edecektir.
    linç yer miyim bilemiyorum ama söylemek zorunda hissediyorum. bakınız kadın arkadaşlar: galerici, eğitimsiz ama zengin vs tiplere takılmayın. bir adamın evli olduğunu anlamak zor değil. ara gece 11 - 12 de telefonu açabiliyorsa evli değildir. böyle hatalarla hayatınızı mahvetmeyin. evli de olabilir ama insan seçin insan.
    son olarak her ay nerdeyse bu tarz kadın cinayetleri duyuyoruz. merak ediyorum hiç erkek ölmüyor mu? ona neden hiç tepkiler hashtagler yok. örneğin bu sabah bir erkek cesedi bulundu. adamın eşi, dostu ile birlikte kocasınu öldürüp atmış yol kenarına. bununla ilgili tek satır haber tepki var mı?
  • göz göre göre gülen tüm yüzleri, annelerinin çiçeklerini koparıp atıyorlar.. yerin dibine batsın erkekliğiniz, kıskançlıklarınız, bir kadının sizi istemeyişine gösterdiğiniz tahammülsüzlüğünüz..
  • öldü kız öldü.. vahşice öldürüldü.. artık istemediği, sevmediği bir adam tarafından öldürüldü.. onun hastalıklı ruhu, reddedilmeyi kabullenmeyişi, kıskançlığı, erkeklik egosu yüzünden öldü.. hala da çıkıp yok adamın siyasi görüşü şu, yok kız da evli adamla birlikte olmuş diyenler var.. lanet olsun hepinize. kız öldü ya. hiç kimse bi başkası tarafından vahşice öldürülmeyi hak etmiyor. nasıl da kokuşmuş zihniyetleriniz. nasıl da zavallı mahluklarsınız. allah hepinizin belasını versin.
  • katil olacak kahpe pınar'a bekarım, seninle evleneceğim demiş, pınar adamın evli olduğunu öğrenince terkedip sosyal medyadan engellemiş. katil bunu hazmedemeyip öldürmüş. pınar gültekin ve katil için başlık açıp ''kadın evli olduğu halde neden beraber olmuş'' yazan amına kodumun çocukları nerdesiniz? azıcık yüzünüz kızarıyor mu merak ediyorum.

kaynak
  • beğendiği adamin evli olduğunu öğrendiği an iliskiyi bitirmiş, o adami sosyal medyada engellemiş ve bu yüzden işkenceyle öldürülmüş genç bir ülkemiz insanı, kadını. bu şiddet yanlısı zihniyetin gelecek jenerasyonlara kalmadan yok edilmesi icin ne gerekiyorsa yapilmasi elzem.
  • bilmem bu kaçıncı artık kadınlar kadınlığından utanır oldu biz erkekler hala utanmadık utanmıyoruz yaptıklarımızdan... gün geçmiyor ki yeni bir kadına şiddet haberi gelmesin. söylenecek söz bulamıyorum artık sadece allah'a havale etme dışında, birileri bu duruma bir son versin!!!