şükela:  tümü | bugün
  • cinayetinin peşi bırakılmamalı.

katil cemal metin avcı pınar bana şantaj yaptı diyerek bugüne kadar pınar'a 300 bin tl verdiğini iddia ediyor. bu para varsa- ki yok- nerede? 300 bin büyük bir miktar. pınar bunu evinde tutamaz. banka hesabı da tespit edilmediğine göre? saçma sapan bir yalan.

yine katil pınar'ın kendisinin uygunsuz fotoğraflarını çektiğini ve kendisini bunları yaymakla tehdit ettiğini iddia etmiş. madem pınar'ın telefonunda senin uygunsuz fotoğrafların var, bunu mahkemeye delil olarak sunmak yerine neden telefonu 5 parçaya bölüp mahallelere dağıttın?

bir diğer mesnetsiz iddia pınar'ın 2 adet adam tutup cemal metin avcı'yı istismar ettirmesi. madem istismar var, anal yoldan muayene yapılıp tespit edilsin.

kardeşinin ifadeleri ise daha fecaat. neymiş cemal bağ evinde dükkanda bozulan kokoreçleri yakıyormuş. hangi gerizekalı böyle bir şeye inanır? bozuk bir şeyi yakmak için km'lerce yol tepmezsin. çöpe atarsın biter. ailecek pislik oldukları ortada.

"pınar içkime ilaç atıp 2 erkeğe tecavüz ettirdi." diyor dfşldf. yazacak yorum dahi bulamıyorum. allah belanızı versin.
  • şu savunmayı hazırlayan avukata diploma veren fakültenin direklerini sikeyim ben.

bana şantaj yaptı, delil nerde yok kırdım. benden 300.000 para aldı, para nerde yok, banka hesabı nerde yok. madem böyle bir durum yaşadın telefonu neden kırdın o telefon cezanda indirim almanı garantileyecek dek delil ama kırmış ne hikmetse.

kızcağızı öldürüp bidonda yakmayı akıl ediyosun ama o telefon ve fotoğrafları atmaman gerektiğini akıl edemiyorsun. oradaki hakimler savcılar da gerizekalı zaten senin gibi hayatları boyunca boş boş yaşamışlar yerler bu savunmayı evet.
  • bu dünyada kadınları öldükten sonra bile rahat bırakmıyorlar. gencecik kızı adeta bir canavar gibi öldürmüş, şimdi de kız kendini savunamayacak, kanıt sunamayacak diye utanmadan iftira atıyor aşağılık adam. cemal metin avcı, sen şeytanın bu dünyadaki vücut bulmuş halisin.
  • 2 pislik erkek yüzünden vahşice katledilen kadın.

yetmiyor halen iftira atmaya devam ediyorlar.

bu attığınız yalanlara çocuk bile kanmaz adi herifler.

umarım ömür boyu o delikten çıkmazsınız ikinizde.

sizin gibi erkek müsveddelerinin de bir an önce yok olması tek dileğimdir.
  • "hayattayken solan gülüşler, en azından resimlerindemutlu olsunlar."
    #pinargultekin için adalet

bugün duruşması vardı, sonuç ne oldu acaba? adalet yerini bulacak mı..
  • davanin ozeti, sanigin kurdugu tek cumlede yatiyor:

"yakalanacagimi dusunmemistim."

kizin boynuna halati gecirmis. alti kere dolamis, yedinci dolama kizin agzindan geciyor. "eliyle" can havliyle bogmamis yani, halat. alti kere dolamali, o kadar siki ki parmak gecmiyormus icinden, adli tip raporu soyluyor.

"olayin ic yuzu oyle degil"

nasil? olayin ic yuzu ne? "pinar evli oldugunu biliyordu." tamam, bilsin. sonra? santaj mi yapiyordu? peki santaj da yapsin. polise neden gitmiyor adam? neden utaniyor? pinarla iliskiye girerken utanmiyordu, santaja gelince mi polise gidemedi? karisindan cekindi? ne fark eder de, boyle salak salak fikirlerinizi cok onemliymis, cok buyuk seyler kesfetmis gibi yaziyorsunuz? zaten erkek tarafi polise gitse, polis erkegin sirtini sivazlayacak, kadin polise gitse, polisi de savcisi da farkli bir yol izliyor. erkek gitse, farkli bir yol izliyor, cunku erkek dayanismasi. bir kadin, bir erkegin basina bir is getirmeye calisiyorsa vay haline. ama bir kadin, bir erkegi sikâyet ediyorsa "öldürecek beni" diye 26 kere sikâyeti isleme konmuyor, 28.'de kadin sizlere ömür. kadinlar, polise, savciya inanci ve guvenci kalmadigi halde israrla gidiyor , sahi erkekler niye gitmiyor? niye kadina adaleti kendileri sagliyor?

bir de adam random savunma yapiyor "pinar'in iki arkadasi bana tecavuz etti" falan diyor. sapitmis artik iyice, zivanadan cikmis. pinar yok ya, salla kendini savunamaz nasilsa. "dekolte giyip bana iş atti" da diyor. karar veremiyor niye oldurdugune. avukati bile dayanamayip saniga "susma hakkini kullan"masini tavsiye ediyor.

sonuc bu: "yakalanacagimi dusunmemistim."

bu ulkede kadinlari, yakalanmayacaginiza olan guvenle öldürürsünüz. yakalanirsaniz da, "olayin ic yuzu baska" diyen yardakcilariniza olan guvenle, pekâlâ boyuna alti kere halat dolayip öldürdügünüz kadin icin "zaten orospuydu" yakistirmasi yapip, iyi halden falan yirtacaginiza olan guvenle öldürürsünüz. tek cumle butun her seyin ozeti.

şule çet davasi var onunde, bir kadini camdan atarak öldürdüler ve yirtamadilar. yer yerinden oynadi. yine de, bu ornege ragmen, daha yeni ya, yeni! magarada yasiyorlar sanirsiniz; iki tane adam, bir kadini otel camindan asagi atip "intihar etti deyip yirtariz" diye kendi aralarinda konusabiliyor. o an bunu duyan sahitler olmasa, hakikaten kalpten gonulden inaniyor adamlar buna. kadin öldürüp sanki duvarda sivrisinek öldürmüş gibi oyle sorumluluklari yokmuscasina takilabileceklerine inaniyorlar. ailelerine uzulen birileri cikiyor ya, ona guveniyorlar. oysa uzulunen ailede kardes de sanik koltugunda, bugun mahkemede dustuler birbirlerine.
    "duyar kasmak"
    yazik.
  • özet geçmek gerekirse;
    bir erkek bir kadının uygunsuz görüntülerini çekip bunu şantaj malzemesi olarak kullanıp kadından menfaat sağlıyor (tecavüz ediyor veya parasını alıyor diyelim) olsaydı.

kadın tüm bunlardan sıkılıp bıkıp işi bitirmek için buluştuğunda cinnet getirip adamı öldürseydi; sosyal medya, kadının hapis yatmaması için kampanyalar düzenleyecekti.

şimdi aynı durum bir erkek için geçerli, ve açık konuşayım hapis yatmaması söz konusu bile olamaz. ancak bu adama müebbet/ağırlaştırılmış müebbet verilecek hiçbir durum yok. bu, her gün işlenen ve kadın cinayetiyle zerre ilgisi alakası olmayan, içinde canavarca his vs. bulundurmayan standart bir cinayettir.

pınar gültekin'in, muğlada, aylık ortala 7-8bin liralık dubleks villada nasıl yaşadığı,
    bu adamın pınar gültekin'i öldürmek için sahip olduğu motivasyonu düşünün (pınar gültekin tarafının anlattığı hikayeye göre, adamın cinayet işlemek için hiçbir motivasyonu yok? bu mantıklı mı?). sonra gelip burada kadın cinayeti gözüyle bakın olaya.

bu cinayete, kadın cinayeti demek; kocası tarafından düzenli işkence, psikolojik ve fiziki şiddet gören, ailesinden aynı şiddeti görene, kaçacak yeri olmayan veya yalnızca güçsüz olduğu için tecavüz/tacize uğrayan öldürülen/sistematik şiddet gören kadınlara yazık.

bu dümdüz bir cinayettir.
    yukarıda yazdığım senaryo olsaydı, kadın 7-8 sene yatıp çıkardı. aynı senaryoda zanlı erkek olunca müebbet isteniyor.
  • canavarca hisle işlenen bir cinayet olması için ne olması gerekiyor anlamadım? adam zavallı kadını elleriyle boğmuş, bidonun içinde yakmış, üzerine beton dökmüş. daha ne yapması gerekiyordu tam olarak söyler misin? velev ki bu sapığın anlattıkları doğru, kadın para koparmak için şantaj yapmış, velev ki diyorum bak. eee bunun karşılığı kadını ortadan kaldırmak mı? git polise, yap şikayetini, madem ki haklı görüyorsun kendini, korkacak bir şeyin yok, adalete sığın? yukarıdaki entryi yazan arkadaş muhtemelen bu sapığın tanıdığı/akrabası yoksa böyle beyinsiz fikirler üretiyor olamaz..
  • canavarca hisle öldürmekle; öldürülen kişinin cesedinden kurtulmaya çalışmanın ne ilgisi var onu anlamadım ben asıl.

cinayet kısmı boğmak. kalan kısım cesetten kurtulmaya çalışmak.
    kadını alıp parçalarına ayırarak öldürürse, bunun adı canavarca his olur. ama boğup öldürdüğü kişiye sonrasında yapılanın cinayetle bir ilgisi yok.

ister akrabası diyin, ister ne derseniz diyin.