• söyleyecek söz bulamıyorum !
    edit ; henüz haber sitelerinde paylaşılmamış .
    link
  • başlık açacaksınız diye kaynak vermiyorsunuz. bu kadar önemli mi lan başlığı ilk sizin açmanız?

küçük bir araştırma sonucu henüz bir kaynağa ulaşamadığım iddia.

edit: kaynak geldi.

kaynak

hepimiz tahmin ediyoruz değil mi bu arkadaşımızın nasıl can verdiğini? arkasından malum zihniyetin yapacağı yorumları da biliyoruz. diyecek söz bulamıyorum.

edit 2: bir tane gerizekalı "malum zihniyet ne amk bu kızın ölmesine sevinecek zihniyet mi var" diye mesaj atmış.

-birincisi ben sevinecekler dememişim o senin hayal gücün geri zekalı. insanın fikri neyse zikri de odur.
    -ikincisi sen nasıl bir ülkede yaşadığından bihabersin.
    -üçüncü olarak merak edenler ilgili başlığı ziyaret ederek malum zihniyetten kastın ne olduğunu görebilirler.

(bkz: ensonhaber'de pınar gültekin yorumları)

örnek yorumlar: (#110482064)

edit 3: mecburen geldim adlı yazar arkadaş doğru yazımın "bihaber" olduğunu belirtti.

edit 4: katilin evli olduğu ortaya çıkınca malum zihniyet lafıma alınanlar "malum zihniyetten kastın ne?" diye mesaj kutumu basmış. sizsiniz lan işte malum zihniyet. katilin evli olduğu ortaya çıktıktan sonra mesaj atanlar. kaldı ki katilin evli olup olmaması hiçbir şey değiştirmez.

edit 5: sözlükte bazı yazarlar tarafından da dile getirilen düşünce olan "belki evli olduğunu öğrendikten sonra ayrıldı" önermesini destekleyen ve pınarı tanıyan biri tarafından yapıldığı belirtilen bir yorum bir çaylak arkadaşımız tarafından iletildi. bilgi amaçlı paylaşılmaktadır.

link

yine belirtmek gerekir ki cinayet hiçbir şekilde meşrulaştırılamaz.

edit 6: son olarak yukarıdaki yorumu destekler nitelikte olan pınar' ın abisinin açıklamaları aşağıdadır.

(bkz: pınar gültekin'in abisinin açıklamaları)
  • gerçek olmamasını dilediğim iddia. lütfen gerçek olmasın.

edit: ne yazık ki haber doğru. çok üzgünüm.

ne desek, buraya ne yazsak öfkemizi atamayacağız. ilk değilsin ne yazık ki son da olmayacaksın. sana bunu yapanlar yakalanıp hak ettiği cezayı alır umarım. ve umarım bu işte de seni suçlayacak kişileri görmeyiz. nurlar içinde yat gülüşü güzel kadın.

edit2: boğularak öldürüldüğü söylenmektedir. en son birlikte görüldüğü kişiyi gözaltına almış ekipler, bu kişi sorgulanmak üzere karakola götürülmüş.

link

edit3: katili bir kız babası olan "cemal metin avcı" adında bir şahıs. tekrar ediyorum bir kız babası. hadi her şeyi geçtim hiç mi aklına kendi kızın gelmez. alacağı cezayı dört gözle bekliyoruz

(bkz: cemal metin avcı)

edit4: katilin ilk ifadesi; "ilişkimizi eşime söylemekle tehdit ediyor ve benden yüklü miktarda para isteyerek bana şantaj yapıyordu. konuşmak için çağırdım, yaşanan tartışma sonrasında öldürdüm" olmuştur.

(bkz: pınar gültekin'in katilinin ifadesi)

abisinin ifadesi ise;

"kız kardeşim burada üniversite okurken kendisiyle arkadaş olmak isteyen kişi kendisini bekar olarak tanıtıyor. sonra kız kardeşim kendisinin evli olduğunu öğrenince bir daha aramamasını söylüyor. adam bunu duyunca kız kardeşimi yaka paça vurarak, darbederek arabasına bindirerek, ormanlık alana götürüyor.

orada dövüyor. bayıldığını görünce kızı boğarak öldürüyor. ardından varilin içine koyup benzin döküp yakıyor. daha sonra üzerine beton döküyor. aile ve sosyal politikalar bakanlığı da zaten bizzat davaya müdahil olacak" şeklinde olmuştur.

(bkz: pınar gültekin'in abisinin açıklamaları)
  • maalesef bir kayıp daha verdik. gencecik bir kadın. failin/ faillerinin bir an evvel bulunup cezalarını çekmelerini temenni ediyorum. hoş, böyle bir durumda hangi ceza gidene bedeldir bilemiyorum.

bu ülkede her geçen gün yaşamaya olan hevesimiz sönüyor. kendimiz ve sevdiklerimiz için olan endişemiz artıyor. defalarca söyledik yaptırımlar caydırıcı değil diye. bizler sesimizi duyurmaya çalıştıkça yetkililer daha çok kulak tıkıyor.
  • altından ne çıkacak o kadar öğrenmek istemiyorum ki. ne kadar da dua etmiştim oysa.

sabah sabah içimi yakan haber.

edit: ve tabii ki beklenildiği gibi çıktı sebep. ya benimsin ya toprağın kafası o kadar korkutuyor ki artık beni. hiçbir şekilde can güvenliğimizin olmaması ne acı. nefes almamız bazı ruh hastalarının keyfine kalıyor. birlikte olduğun kişi senin malın değil, karşındaki insanın da bir birey olduğunu ne zaman anlayacaksın ey insanoğlu? bu kaçıncı katlediliş? bu kadar mı çaresiz, bu kadar mı rezil sizin karakteriniz? birini sevmeye korkar olduk. bir zamanlar sevdiğin insanın senin katilin olması ne kadar korkunç.

içim yanıyor gerçekten. bu kaçıncı artık? sen de kız çocuğu babasıymışsın be vicdansız adam. aklın nerede? kaç kişinin canını yaktın kendi hırsından adi köpek. hapisten çıkamayasın inşallah.
  • kaybolan kadınlar için aklımızda tecavüz edilip, bir köşeye öldürülüp atılması dışında başka bir şeyin gelemiyor olması bilinçli bir tutumun örneğidir. kadın cinayetleri politiktir, görmezden gelmeyin!
  • çok üzücü allah ailesine sabır versin.
    bakalım bu cinayetin üstü nasıl örtülecek.
    "yine o saatte orada ne işi var" cılar çıkar konuşur. yeter artık bıktım bu haberlerden. insan olmayı bir türlü öğrenemedik.

fox tv çalar saat programı da 2-3 dk önce bilgi vermiş bulunmakta.
  • bu ülkede kadın, ağaç, çocuk ve sokak hayvanı olmayacaksın.
    (bkz: yaşar kemal).
  • günümün içine eden haber. allah belanızı versin.
  • muhtemelen yine arkasından tahmin ettiğimiz profilde bir tip çıkacak ve insanlar o katile lanetler yağdıracak. oysaki gerçek katil şahıslar değil zihniyet.

norveç'te, isveç'te bu tarz şeylerin olmamasının sebebi bu zihniyetin olmamasıdır.

gelen mesajlar üzerine edit: ortadoğudan aldığı göçlerden sonra iskandinavya'da da tecavüz ve kadın cinayetlerinde artış olmuş. şaşırtmadı.
1126 entry daha
hesabın var mı? giriş yap