şükela:  tümü | bugün
  • tadı inanılmaz güzel olan şey. ayrıca son dönem "çözülmeden pişiriniz" trendinden de nasibini almış ki böylece daha da fazla saygı duydum kendisine.
  • resmen bağımlısı olduğum hamburger eti. şu ana kadar envai çeşit dondurulmuş hamburger denedim ama bunun kadar lezzetlisini yemedim.

tadı gerçekten lezzetli. evde büyük bir hamburger yapmak istiyorsanız özellikle doygun'un hamburger ekmeğiyle beraber mükemmel bir ikili oluşturuyorlar.
  • ev yapımı gibi, enfes tadı ve kokusu olan şimdiye dek rastladığım en leziz hamburger köftesi. ama beş tane az işte çabuk bitiyor.
  • baharatın etin tadını yok ettiği bir ürün. tadını merak ediyorsanız; ekmeğin arasına ketçap, mayonez ve turşuyu koyun yanına da et niyetine kimyon ve karabiber basın.

şunu burger köftesi diye piyasa sürmeye utanır lan insan!
  • ben bunu keşfettiğimden bu yana dışarıdan hamburger menü söylemeyi bıraktım. motokuryenin bir saatte yağdan kayışa dönmüş patates kızartmasını, marulunun yeşili kaçmış, buz gibi olmuş hamburgeri getirmesini bekleyene kadar ben evimde patatesi, burger köftesini az miktarda zeytin yağında kızartıyorum, ekmeği azıcık ısıtıyorum, ekmeğin içine taptaze domates, marul vsden istediğim kadar koyuyorum, yanına da yoğurt, gazoz, salata vs. koyup/yapıp yiyorum. adamlar öyle bir köfte yapmış ki, vakit ayırıp, özenip hamburger yapasın, patates kızartasın geliyor. bu köfteden sonra kolay kolay dışarıdan hamburger yiyebilir miyim, pek sanmıyorum. üstelik daha ucuz, daha sağlıklı, daha lezzetli. yağını, tuzunu kendin ayarlıyorsun, et gerçekten de çok güzel.

evet 5 köfte için 25 - 30 lira ödemek istemiyor insan, ama ondan daha fazla parayı bilmem ne burger menü altında cücük kadar, eti şaibeli, yağı allah'a emanet hamburgere, patatese veriyorsunuz. yapacak bir şey yok, ülkemizde et pahalı, bu köfte de verdiğiniz paranın hakkını gösteriyor. 25 - 30 liraya beş burger eti, üstüne 10 - 15 lira daha kouyup hamburger ekmeği, patates kızartması, sebze aldığınızda karlı bile çıkıyorsunuz aslında. 50 - 60 liraya evinizde beş hamburger menü yapabiliyorsunuz, hazır menü almak istediğinizde en az 20 lira veriyorsunuz o da sadece bir menüye.

gerçekten tavsiye ediyorum.