şükela:  tümü | bugün
 • kendisi bugün ankaradaki rotary kulüplerinin ortak toplantısında basarı ödülü almıştır. bu ödülü cankaya belediyesi baskanı bulent tanik vermiştir.
 • işini para kazanma kaygısı ile yapmayan, tamamen doğal olduğuna inandığım ürünler ile beni benden alan, hazırladığı listeler ile gözümü döndüren bir hanımefendi.
 • istanbul'da yaşıyorum , 2 yıldır meyveyi meyve gibi, sebzeyi sebze gibi yememizi sağlayan çok güzel insan.
 • gıda endüstrisi denen mafyadan hallice oluşumun sütten yoğurda, tavuktan pekmeze çevirdiği dolapları gözler önüne seren yazıları keyifle okunan idealist insan.

  yalnız o yazıları okuyunca insanın canı hiçbir şey yemek istemiyor. yemek yapmak için elini attığın her ürünün arkasındaki rezilliği düşününce otomatik olarak iştah kapanıyor.

  bir zamanlar kuş gribi karambolüne tüm türkiye'deki tavukların canlı canlı katledildiğini hatırlatan ve dolayısıyla doğal köy tavuğu bulmanın zümrüd-ü anka kuşu bulmak gibi bir şey olduğunu düşündürten yazısı en acıklı olanı

  iştahını kapatmak isteyenler ya da yaşadığı hayatı terkedip çiftlikte doğal yaşam kurmayı düşleyenler için yazılarına link

  http://www.kuraldisidergi.com/…/mayasi-ne-ise-odur/
 • kafasi birazcik karisik insan. son haftaki mesajinda, "800 rakımın alında yetişmesi mümkün olmayan fındığı denize sıfır arazilerinde yetiştirenleri mi istersiniz, yoksa bir kuzu ile bomboş bir yerde fotoğraf çektirip ''yoğurdumuz, ayranımız, tereyağımız hep bu güzel kuzudan.'' diye yazanı mı ararsınız..?" diye bir sey soylemis.

  halbuki, mesaji atmadan, google'a fındık yetisme sartlari vs. yazip aratsaydi, findikla ilgili su bilgilere erisebilirdi.
  findigin 800-1000 metreden sonra, "ekonomik" olarak yetistirilemedigi bilgisine de sahip olabilirdi.

  "yeryüzünde, 36-41 kuzey enlemlerinde ve kendine özgü iklim koşullarında yetişen fındık ağacı, kıyılardan en çok 30km içerde ve yüksekliği 750-1000 metreyi geçmeyen yerlerde ürün verir."
  www.ftg.org.tr

  "fındık karadeniz bölgesinde sahilden 60 km içeriye ve 750 m yüksekliğe kadar ekonomik olarak yetiştirilebilmektedir. "

  ve su calismanin, 241.sayfasi.

  http://e-dergi.atauni.edu.tr/…le/viewfile/6246/5950
 • akp'den nazilli belediye meclis üyesi adayı olmuştur. vay bee, ümit kaftancıoğlu'nın kızı gün gelecek akpli olacak, bunca baskının zulmün içerisinde zulme karşı durmak yerine zulme destek olmayı seçecek.. hayat işte.
 • uzun zamandır alışveriş yapmıyordum ama bu haberle mail listesinden çıkmak farz olmuştur.
 • artık alışveriş yapmayacağımız hanım. mutant armut yiyeceğiz ama hiiiç bir şey almayacağız.