şükela:  tümü | bugün
 • http://mobil.egedesonsoz.com/…=haber&haberid=952284

  bertaraf olmamak için tarafını ilan eden, halkın %49'unu karşısına alan şirketin, boykot sonrası başına gelendir.
  şimdi iptal et o sponsorluğu hadi.
 • en ise yarayan protesto biçiminin tuketmemek olduğunu göstermiştir. almayın, vermeyin, ekonomiye can vermeyin.
 • doğruysa güzel haber.
 • "birleşince çok güzel oluyorsun türkiye" diye düşündüren haber.
 • dogru mu degil mi bilemiyorum. ama dogruysa bence az. %49'a cikarmak lazim onu.
 • üfürükten teyyare bi habere konu olmuştur. ben pınar'ın yerinde olsam borsada işlem gören bir şirket olarak böyle manipülatif haber yapanları dava eder donuna kadar alırım. hayreti mucip.
 • bir hatanın bedelini koca şirketin ödemesi durumu.

  90 yıllık şirket ama başındaki adam nerde ne söylemesi gerektiğini bilmiyor. siyaset dediğin bugün var yarın yok. ama bu halk hep var. müşteri senin velinimetin. ticaret yapan bir insan 3 günlük siyasi kaygılar yüzünden müşteriyi karşısına alır mı lan? pazarda limon satan çocuk yapmaz bunu.

  al bak koç'a, aydın doğan'a, sabancı'ya. onlarca iktidar geldi geçti. bir gün olsun bu ailelerin halkın yarısına sırtını dönüp iktidara yavşadıklarını gördün mü? hayır. bazen olurlar hafiften bir destek, bazen olurlar köstek. ama hiçbir zaman net bir tavır almazlar. iktidarla halkın farklı kesimleri arasında hep denge kurarlar. sürekli ortaya konuşurlar.

  mesela doğan medya grubu, bazen bakarsın yandaşlıkta a haber'i geçerler, bazen bakarsın yürek yemişler gibi iktidarın üstüne giderler. ama hiçbir zaman tam anlamıyla taraf olmazlar. elbette ki siyasi fikirleri vardır. ama bunu aşikar etmezler. sesleri solukları pek çıkmaz ama her zaman pastadan paylarını alırlar.

  bugün iktidara tamamen tarafgir olan yeni nesil zenginler, iktidarı canhıraş bir şekilde savunup muhalif kesim için terör estiriyor. çünkü iktidar gittiğinde, binbir türlü dalavere ile tutunup beslendikleri kaynağın ellerinden kayacağını biliyorlar.

  siz, kaptığı iki ihaleyle zengin olmuş sonradan görme bir şirket misiniz? ta 1927'de, genç cumhuriyetin daha 3. yılında binbir ümitle kurulmuş bir şirketsiniz. ama sizin yaşarcık, gaza gelmiş olacak ki koca şirketin mazisini unutup halkın yarısını karşısına aldı. çok amatörce. iktidar yandaşlarının kendisine sahip çıkacağını, pınar ürünü almak için kuyruğa gireceklerini falan düşündü herhalde. oğlum bunlar, onca tantanaya rağmen reyizlerinin filmine bile gitmeyip filmin gişede çakılmasına sebep olan insanlar. bu hayatta hiçbir bedel ödemeden, hiçbir emek vermeden riyakarlıkla, kurnazlıkla, torpille, hileyle hayata tutunup bunu yaşam tarzı haline getiren insanlar. dün dost dediğine düşman, düşman dediğine dost diyen insanlar. senin neyine sahip çıkacaklar. bunlara güvenilir mi lan?

  kalırsın işte böyle muhasebecinle baş başa. hadi yürü git.
 • toplumun yarısını, müşteri kitlenin hemen hemen %80'ini karşına alırsan az bile olandır. ne demişler;
  (bkz: yazın yediğin hurmalar kışın kıçını tırmalar)
 • sığır değil de akıllı tüketici olursan yer yerinden oynar.
 • saçma sapan bir haber. böyle manipülasyonlara inanmayın gözünüzü seveyim.

  pınarın satışlarını %3-4 bile düşürmek inanılmaz başarıdır ve pınar için büyük kayıptır. öyle ki, %3-4 bile düşürseniz buna karşılık pınar'dan büyük bir hamle gelir.

  %25 ne amk?
  bu rakamları kim nasıl uydurabiliyor yahu?