şükela:  tümü | bugün
  • nil karaibrahimgil'e yaptirdigi reklamla gozumde inandiriciligini kaybeden sut markasi. nil, pinarla buyudum dedikce, nilin 160tan hallice boyu aklima geliyor, bu kadar buyuduysen ben almiim demek istiyorum, elimde degil.
  • yıllardır satın aldığım, bir keresinde sütün tadında bir şey olmamasına rağmen tortu farkettiğim için kutu üzerindeki telefona şikayette bulunduğum, ilgililerinin bir kaç saat içinde 4 kutu litrelik sütle evime gelip "kapınızdayız" diye telefonla haber verme duyarlılığı göstermesi üzerine tüketmeye devam ettiğim ürün.
  • türkçeyi az bilen 82 yaşındaki babaannem tarafından markete geri gönderilen süt markasıdır. kadıncağız üzerinde inek resmi olmadığı ve ismi pınar olduğu için "bu süt değil" diye direterek sütcağızı değiştirmeye kalktı*
  • kartonunun üstünde inek olan eski halini özlediğim süt.
    beyaz arka fon, direk göz teması kuran yeşil inek.
    http://www.google.com.tr/…0&ndsp=24&ved=1t:429,i:81

edit: entrimden kısa bi süre sonra çıktı. ne muhteşemim öyle.
  • uzun ömürlü sütlerinde (en azından tetrapak kutulu olanlarda) 5-6 aydır gözle görülen bir kötüleşme var. yepyeni süt kutusunu açınca homojenliğini kaybetmiş, içinde beyaz katı parçacıklar yüzen bir sütle çok sık karşılaşır oldum.
  • nil karaibrahimgil'i bu şekilde büyüttüğünü görünce, içinde ciddi şekilde protein eksikliği olduğunu düşündüğüm süt.
  • bardak bardak içerek totem yaptığım süt markası. allah'ım diyorum, inşallah diyorum, bu sefer olsun diyorum.

edit: bir bok olmadı tabii.
  • içindeki yağ oranı 3.4 olan ve ne kadar kaliteli olduğunu herkesin anlayamayacağı süper süt.
  • en kaliteli süt üreticilerinden. ambalajların üzerine özellikle 'katkısız' ibaresi yazarak, yasal dikkat çeken marka. kokusu, tadı, besin değerleri dogal sute en yakın olan marka. özellikle plastik şişe versiyonunun üretiminde son teknolojiyi kullanılmasıyla dikkatleri çeken ürün. pahalı olmasına karşın verilen parayı hakeden marka. süttozu kullanmadığı için pahalı olan marka.
  • pembe kutuda cileklisi ve daha guzelinden sari kutuda muzlusu vardi, yine bulayim yine icerim.