şükela:  tümü | bugün
 • hoş sohbet yazar, bir o kadar da idealist. kendileriyle alakasız bir mevzu sebebiyle ufak bir münakaşaya girmek üzereyken tanışmış olmamız bir ilginç bir tesadüfe işaret etse de nasip tabi.

  çok şey katacak bu sözlüğe, çok.
 • çaylak yapılmış ve 1 hafta lanet yemiş yazar. sözlüğü tam anlamı ile bok götürürken böyle doğru düzgün bir şeyler yazmaya gayret eden yazarlar çaylak yapılıyor. anlaşılmaz bir durum gerçekten. neyse ki sadece 1 hafta lanet almış. önümüzdeki hafta sonu tekrar aramıza katılmasını bekliyoruz. geçmiş olsun ve bu da geçer ya hu diyorum kendisine..
 • kesinlikle misafiperverdir. sözlüğün kapısında beni ilk karşılayan insandır.
 • benim götümü uçmaktan kıl payı kurtaran, sözlükte ki en yardım sever insanlardandır.

  * 21.08.2010
 • kamil koç un yolculuk dergisinde haziran 2013 sayısında ele alınan antik likya şehri.
 • fethiye'ye 45 km. mesafede minare köyü yakınında bulunmaktadır. likya dilinde pinale veya pinara "yuvarlak" anlamına gelmektedir. mitolojiye göre xanthos'un nüfusu çok artınca yaşlılardan bir grup kentten ayrılarak kragos dağı'nın (babadağ) eteklerinde yuvarlak bir tepe üzerinde pinara kentini kurmuşlardır.

  "antik ören yerlerinde ilk üçüm herhalde –ya hayret bir şey, kütahya yakınındaki zeus-kybele tapınağının olduğu yerin adı neydi, aklım gitti- ilk orası, -hah, hatırladım; aizanoi- sonra pinara (fethiye’ye yakın) ve arykanda (finike’nin dağında)." sevan nişanyan
 • yuvarlak bir kayaya oyulmuş muhteşem bir manzaranın eteğinde bir takım mezarları ve tiyatrosu hala ayakta olan likyalılar'a ait son derece gizemli bir antik kent. zamanında köylüler tarafından talan edilmiş olması ve ulaşımı bir hayli zor bir yerde olduğundan kazı çalışmaları yapılmamış. o yüzden hala ilk bulunduğu gibi duruyor. dokunulmamış bir doğa ile iç içe olan görüntüsü sayesinde insanda inanılmaz bir huzur, merak ve gizem duygusu uyandırıyor.

  sırf bu yüzdendir ki ziyaret ettiğinizde en çok etkileneceğiniz antik kentlerden bir tanesi. çok alçak olmayan bir araç ve biraz dikkatli bir sürüş ile emniyetli bir şekilde ulaşılabilir. yakınlarından geçiyorsanız ve biraz zamanınız varsa muhakkak ziyaret etmelisiniz.
 • yıllara meydan okurcasına dimdik ayakta olan likya şehridir. bahar mevsiminde gidilirse fotoğraf meraklılarına muhteşem kareler verir. zamanın durduğunu hissettiren bir yapısı var. müze kart geçerli.

  yolu oldukça bozuktur karşıdan bir araç gelse ne yaparız diye strese sokar ama girişe geldiğinizde nefesinizi keser. çevresinde alışveriş yapabilecek bir yer olmadığından giderken sırt cantanızda su, aperatif bir şeyler olmasında fayda vardır.
 • psikolog olan bir arkadaşımin bir forum da kullandigi nickti sene 2008 lerden bahsederim tabi o zamanlar öğrenciydi.yüksek lisansında başarılı olur umarım tabi nick nicke benzer ..