şükela:  tümü | bugün
  • pınar tarafından yapılan açıklama

başlığı nasıl açacağımı kestiremedim. olayın özeti, üretim tarihi gelmemiş ürünün markette satılmasıdır. dün (29 mart 2018) akşamı çekilen fotoğraftaki sütün üretim tarihi bugündür. yani adamlar olayı aşmış gelecekten süt getiriyor.

bu konudaki yasal düzenleme muhtemelen buna izin veriyordur ama ortada net bir aldatmaca var. taze diye alınan ürünler kimbilir kaç günlük.

kaynak: gıdadedektifi yeni kaynak

edit: asıl şaşırtıcı olan instagramda neredeyse üç yorumdan birinin sadece pınar kullanıyordum demesidir.
  • neden pınar boykotunun yarıda bırakılmaması gerektiğini perçinleyen ayrı bir rezalet.

zaten aylardır hiçbir pınar ürünü almıyordum "iyi ki almıyormuşum" dedim.
  • ben de üretim tarihi ilerde olan ünlü bir markanın tavuğuyla ilgili dava görmüştüm, mahkeme ne kadar tüketiciyi haklı bulsa da tazminat alınamamakta, şu an nasıl bilmiyorum ama yargıtay yiyip zarar görülmediği için ürün bedeli dışında bir maddi-manevi zarara hükmedilmesini kabul etmiyor.
  • bunların yağsız sütlerinde de sürekli ağzınıza topak geliyor.
  • süt üretimi fabrikadan işlendiği zaman mı yoksa ineğin memesinden sağıldığı zaman mı?
    önce bunun netleşmesi gerekir.
    bana göre sütü üreten fabrika değil inektir.
    edit : bir gıda mühendisliği öğrencisi arkadaş gençliğin verdiği heyecanla '' işimizi öğrettiğin için saol'' tebriği göndermiş ardından 7 yıl boşuna okuduğundan dolayı serzenişte bulunmuş.
    kendisibi tebrik ediyorum mesleğini bu kadar sahiplendiği için. demek ki okulu ne kadar uzatırsan o kadar sahip çıkıyorsun.
    genç arkadaşım daima yeni fikirlere açık ol, daima yeni fikirler üretmeye çalış. ama bunları yaparken doğruluktan şaşama.
  • hala pınar ürünleri tüketenler var mı? o zaman müstehak...
  • normal şartlarda şu olay başka ülkede olsa infial yaratırdı. çünkü direk halkın sağlığı ile alakalı. bizde ise en ucuz şey insan hayatı olduğu için 2 kınanır, birde çıkarlar bir çalışanın iş güzarlığı denip işin içinden çıkarlar. zaten söyle bir söylenti de var. bazı firmalar tarihi geçen yoğurtların kapaklarını değiştirip tekrar reyona koyuyormuş. burası türkiye olunca gayetde inandırıcı geliyor çünkü burada hırsız, dolandırıcı vs hapis yatmaz para cezası ile yırtar.
  • hiçbir şey yaratmayacaktır.
    adamlar bozuk süt bile satsa, onu içecek bir keriz bulur.
    paranız ve tanıdığınız varsa her şey hallolur rahat olun.
    bu ülkede ne olay yaşandı. hepsi unutuldu gitti.
    bu da unutulur.
  • namusu haysiyeti olmayan bir firma sanırım.
  • günlük süt hususunda böyle bir mevzuat var diye biliyorum ama kutu sütte ne alaka yahu