şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • sen küçük bir kız çocuğunun 5 yaşından 35 yaşına kadar senin ürettiğin sütü içerek büyümesi, okula gitmesi, spor yapması, mezun olması, evlenmesi, anne olması üzerine reklam çekeceksin "büyüdüm büyüdüm pınar'la büyüdüm" diye, sonra aynı kız çocuğunun daha reklamın 3'te 1'ine bile denk gelmeyen kısmında, hâlâ çocukken evlendirilmesini meşrulaştıran bir kararın tek adam tarafından zart diye alınacağı, o kız çocuğunun bir daha özgürce ne spor yapabileceği ne de rüzgarın saçlarının arasından geçebileceği bir düzeni destekleyip, reddedenleri paranla tehdit edeceksin öyle mi?

  sonra da utanmadan reklamında kullandığın o özgür cumhuriyet kadınının ve onun annesinin, babasının, kardeşinin, kocasının hiçbir şey olmamış gibi senin ürünlerini market arabalarına doldurmaya devam etmesini bekleyeceksin? çok beklersin.
  çevremde izmir markasıdır, kalitelidir diye pınar kullanan ve çocuk evliliğini desteklemeyen ne kadar insan varsa, son yıllarda hiç konuşmadıklarım dahil, bu durumdan haberdar ettim, büyük firmalar için toplu alımdan sorumlu iki arkadaşımı da öyle.

  sizin yalakalık yapmanız gereken kişi henüz ev yoğurdunu, kasap sucuğunu, yerel peynirciden alınan peyniri, sek sütü keşfetmemiş olan, bu ülkenin ekonomisini ve sizin cironuzu sırtlayan insan kesimdi, evine çüküm sütü zor alıp, çocuğuna ısıl işlem görmüş gergedan sucuğunu ayda 1 zor yedirip, bir padişah gelip bizi tekrar kanırtsa hayalleri içinde deliren durgun zekalılar değil.

  biraz haysiyetiniz varsa reklamlarınızda bir daha tecavüzcüsüyle evlendirilme, şortu yüzünden tekmelenme, burkanın içinde sıkışıp kalma kaygılarından azadeymiş gibi koşup oynayan, spor yapan eski türkiye'nin kız çocuklarını kullanmayın. çok ikiyüzlü oluyor öyle. size yeni reklam önerim:
  büyüdüm büyüdüm pınar'la 14'üme kadar büyüdüm
  sonrası 24'ünde 4 çocuk annesi,
  sunumlarım, 4 duvar arası #künfeyekün

  edit: 4 senedir mado'ya adım atmadım, nimet için kötü konuşmak istemiyorum ama mideden 10 saat geri gelen dandik bir salçalı hamburgeri kemirmek için arkamdan küfreden şeriatçıların dükkanları önünde kuyruğa girecek kadar basiretsiz bir insan hiç olmadım. sahipleri içki içenler hakkında ağza alınmayacak laflar eden, müşteri tartaklayan, kazıklayan hiçbir mekana adımımı bile atmam, herkes cuma akşamı boomerang'la yapılmış rakı bardağı tokuşturma videosu çekmek için böyle yerlerin yolunu tutmuyor. gideceğim yerin kirası kimin cebine giriyor onu bile araştırıyorum. kin gütmek, öfkelenmek lazım bazen, yorucu ama lazım.
  biraz basiretli olun, malum şahsın dediği gibi artık biraz da siz kininizin davacısı olun.
 • katıldığım boykottur. bundan sonra tek pınar ürünü alanı siksinler.

  zaten kişisel boykot ettiğim bir kaç firma var, onların arasında şimdi pınar denen şeyde eklendi.

  hayırcılara kafir diyen metroyuda sakın unutmayın. gerekirse gideceğiniz yere yürüyerek gidin amına koyayım şu heriflerden bilet falan almayın.

  taşısınlar yozgattan samsuna çomarları.
 • bugün markette denk geldiğim iki yaşlı teyzenin diyaloğu ve benim dahil olmam,

  teyze 1: pınar almıyoruz değil mi?
  teyze 2: evet ben torku alıcam.
  ben : onu da almayın bence :)
  teyze 2: ne alalım kızım?
  ben: sek alabilirsiniz mesela.
  teyze 1: tamam kızım pınar almayız bir daha hayatta. bizim paramızla bize hakaret etmelerine müsaade edemeyiz.

  kimileri işe yaramadığını düşünse de, teyzelerden sonra up ulan up diye desteklediğimdir.
 • pınar süt mamülleri sanayii a.ş.'nin 31.12.2017 tarihli finansal tablolar ve bağımsız denetçi raporuna hızlıca göz atalım.

  net dönem kârı: 2016'da 60, 2017'de 47 milyon tl. değişim - % 21,55

  pazarlama giderleri: 2016'da 77, 2017'de 89 milyon tl. değişim + % 15,65

  şimdi pazarlama giderleri içindeki reklam ve ilan giderlerine bakalım. 2016'da 34, 2017'de 40 milyon tl. değişim + %15,95

  bir yıl öncesine nazaran pazarlama giderlerini %16 arttırıp net kârı %21 düşürmek? tek sebebi boykot diyemeyiz ama başka bir mantıklı açıklaması olan buyursun gelsin.

  tanım: bireysel olarak sürdürdüğm boykot.
 • fiyat konusunda her zaman bariz daha pahalı olan pınar, artık değil.

  bu bile yeter.

  belki unutuldu, belki yapılmıyor ama şahsım adına her zaman pınar alan ve tercih eden ben, o günden beri evime sokmadım, sokturtmadım.
 • ben ve kardeşimin evi olarak iki hanede ve ayrıca da iş yerimde uyguladığımız boykot. toplam yaklaşık 20 kişilik bir tüketici grubundan bahsediyoruz. çevreme de söyledim haberi olmayanlar vardı onlar da hemen uygulamaya başladılar.

  burada salak salak boykotun işe yaramadığını (bkz: üç kuruşluk parasıyla boykot yapan ekşici) yazıp küçük görenlere aldırış etmeyin.

  rte referandum kampanyası boyunca hayırcılara demediğini bırakmadı. terörist olduk, cehennemlik kafir olduk, vatan haini olduk, olduk oğlu olduk... milli gelire en büyük katkısı olan bölgelerden hayır çıktı. en çok korktukları başlarına geliyor. onun için sözlükteki paralı trollere emir veriyorlar yapılanı önemsiz ve etkisiz göstermek için...çünkü bu tip etkisi olmayacakmış gibi görünen boykotların işe yaradığını görünce insanlar daha etkili ve geniş kapsamlı organizasyonlar da yapabilirler.

  sen bu boykotun önemini bir de selim yaşar'a sor bakalım etkisi var mı yok mu? iki yalakalık yapacağım diye durup dururken krize soktu şirketini. bu nedenle aktrollere aldanmayın işe yarıyor #pınarürünleriboykot.

  edit: noktalama işaretleri...
 • kullandığım sütü değiştirdim. kullandığım yoğurdu değiştirdim. kullandığım ton balığını değiştirdim. suyu zaten başka markadan alıyordum. böyle devam edeceğiz işte. sürekliliği sağlamanın çok da zor olmadığı bir boykot.

  iki haftalık alışverişimden pınar'ın kaybı yaklaşık 110tl. benim gibi 10.000 kişi boykot ediyorsa 1 milyon lira eder.

  oy verirken bir profili temsil ettiğimi düşünürüm. sanki ben üşenip oy vermeye gitmesem, bana benzer diğerleri de üşenecekmiş gibi gelir. o yüzden ciddiye alırım. bu boykot da öyle. ben almıyorsam diğer kelebekler de almıyordur.
 • (bkz: bir troll ağlıyor gözleri yaşlı)

  akitlerin tutmadı diye başlığı altında ağladığı boykot. pınar ürünleri her yerde indirimde. hemen tekrar baktım, migros'ta pınar marka sosis, sucuk, beyaz peynir ve yoğurt indirime girmiş mesela. istediğiniz kadar ağlayın zırlayın pınar markası bu ülkenin bilinçli insanları için bitti.
 • saka maka hala devam ettigim kampanya. neden ediyorduk tam hatirlayamiyorum artik. *
 • artık bilinçaltına yerleşiyor boykotu falan unutup alışveriş yapıyorsun eve bi geliyorsun hiç pınar ürünü yok.