• markaların çocuklar üzerinde çok büyük etkiler yarattığı bir gerçek. benim için de yonca şeklindeki ve dinazor şeklindeki kumbarası ile garanti ve krem peyniri, sütü ile pınar çocukluğumun markaları idi. ayrı bir sempati ile yaklaşıyordum. her iki markadan da abuk tutumları sebebiyle vazgeçtim.
    kampanyanın başından beri boykot edip, son zamanlarda boykot ettiğimi unutmuştum, başlığı görünce kontrol ettim. dolapta tek bir pınar ürünü yok, yani artık boykot değil bir tür marka bağlılığının ortadan kalkması var. darısı başınıza.
  • aynen devam. sürekli indirimdeler ve sürekli en dikkat çeken raflardalar. inatsa inat.
  • sadık tüketicilerini bile buna zorlayan bir marka. yıllarca pınar alan biri olarak üzgünüm ama artık en ufak bir ürününü bile almıyorum, çevreme de aldırmıyorum.
  • hala devam edenleri görmek mutluluk veriyor yazın buralara bol bol
  • bu markaya sahip çıkan insanların çok büyük bir çoğunluğunu nasıl bir anda kaybettiler akıl alır gibi değil.

yani rakip firmalar kırk yıl düşünse bu şekilde bir karalama kampanyası yapamazlardı.

eskiden marketlerde en kaliteli diye baktığımız o ürünler artık piyasaya "yeni girmeye çalışan markalar" gibi farklı standlarda satılmaya çalışılıyor ve sürekli indirimdeler.

üzülsem mi sevinsem mi bilemiyorum ama o reyonlarda bir şey seçmeye çalışırken ilk elenen direk pınar ürünleri oluyor, hiç düşünmeden yapıyorum bu hareketi. ve eminim bunu yapan az sayıda insan değiliz ve çok uzun süredir devam ediyoruz.
  • hay boykotunuzu sikeyim.

sözlük tarihinin en kararlı boykotu, yapıla yapıla bi izmirli firmaya yapılıyor..

karşıyakalı, onlarca senedir izmir'deki her türlü medeni, çağdaş, atatürkçü faaliyete destek veren bir firmaya..

neymiş ceo su bi patavatsızlık yapmış..

lan sen ceo denen selim yaşar ı gördün mü hiç..

ahı gitmiş vahı kalmış.. adam neredeyse ecevit'in ölmeden önceki halleri gibi..

babası selçuk yaşar bunu şutlamıştı çok önceden.. çünkü çok yeteneksiz beceriksiz biriydi..

hala da öyle ama sembolik olarak, başta bi erkek olsun, soyisim aynı olsun diye tekrar getirdi..

aslında işi yöneten kızkardeşler ve profesyoneller..

binlerce laik türkiye düşmanı firma varken, fetöcü olan, fetöye zamanında destek verdiği bilinen firma varken, bu pınara düşmanlığın böylesine uzatılması neden..

kimler kimler neler dedi de unutuldu gitti.. bi bu adamın lafı mı sonsuza kadar geçerli yani..

pınar protein süt almayın diyor adam.. iyi peki.. zaten saçma sapan bi şey..

ne alalım peki, içim süt alın diyor..

hımmm.. ülker yani..

iyi peki..

onun sahibi böyle bi pot kırmadı, ağzından böyle bi söz çıkmadı ya, kesin çağdaş, atatürkçü, laik türkiye sevdalısıdır..

akp ve zihniyetine çok uzaktır..

pes ya..

anladık abicim.. adam bi tepkiyi hak ediyordu, dersini aldı.. artık daha izmirli bi firmayı böylesine cezalandırmaya gerek yok..

sıra izmirli firmalara gelene kadar.. ohoooo.
  • sırf bu markanın ayranlarını satmakta ısrar ediyor diye, müdavimi olduğum restoranı değiştirdim. o denli kapsamını genişlettim.
  • durmak yok boykota devam.
  • 'kutlu yürüyüşe' devam. takıldığımız mekanda, alışveriş yaptığımız markette görmek istemiyoruz. sattığın salyangozları al git, bu mahalle sana göre değil.
  • oturup kırk sekiz saat izlesen elli çeşit makyavelist hareketini, iş yerinde üstüne, hoşlandığı insana vb. gözlemleyebileceğiniz insanların tepkisi olan boykot. hadiseleri sadece iyi - kötü olarak yorumlayan, bu uğurda keskin kararlar alabilen insanların fikirleri çok korkunç. şaka, şaka korkunç falan değil apolitiğim ben, izlemesi keyifli. mesela koskoca boeing, lockheed martin'in ceoları gerektiğinde dallama* trump'ın kıçını yalıyormuş, ya kimse tahmin edemezdi değil mi!
hesabın var mı? giriş yap