şükela:  tümü | bugün
 • hemen hemen girdiğim her markette pınar ürünleri indirimde. öyle keyif alıyorum ki kelimelerle anlatamam.
 • 1 gün içinde iki defa boykotuma maruz kalan marka.
  önce bir pastahanede sade soda istedim pınar marka geldi. içmedim gidip başka bir marka var mı diye bakmaya ve diğer markayı aldım. akşamına arkadaş ile bir cafeye gittik. orada da su getirdiler kahvenin yanına. baktım pınar marka su. çağırdım görevli kişiyi bu markayı boykot ediyorum götürür müsünüz dedim. baktı, baktı ve aldı gitti.
 • asla tercih etmeyeceğim marka.
 • yeri geldiğinde suyunu bile almadığım ve devam ettiğim boykot. özellikle de satıcıya, pınar ürünü almadığımı belirtmeden geçmiyorum.
 • bazı arkadaşlar kar açıkladı diye ötmüş yukarıda. bu tür durumlarda önemli olan net satışlardaki yüzdesel azalıştır. (bakın brüt satışlar dermiyorum çünki iadeler düşülmemiştir o rakamlardan) siz döviz kurunu evalüe ettiğiniz güne göre ya da karşılık oynamaları ile bilanço döneminde kar veya zarar gösterebilirsiniz. onun için bu data tek başına hiçbir anlam taşımaz. pınar boykotu kendini kaale almayan kapitalizme karşı yapılan, yasal olan sivil bir boykottur. güzeldir ve inanın kurum tarafından da eşşek gibi kaale alınmaktadır. bakmayın siz buradaki beş on tane hükümet şakşakçısı aptal trole. masturbasyonsa da masturbasyon. firmanın hiç umrunda olmasa da (ki deliriyorlar) ben bunu yaparak kendimi iyi hissediyorum. so...
  (bkz: siktirin gidin)
  (bkz: yamyamlar)
 • boykotu destekliyorum. aynı zamanda destekleyenlere laf edenlere şunu sormak istiyorum, siz kendinizin gerçekten ne kadar büyük olduğunuzun farkında mısınız? bizler olmasak pınar, ülker, eti tüm markalar olmaz. şirketler bana hizmet etmeli ki ben de ücretini ödeyeyim. bana dil uzatana ben neden kan pompalama gereği duyayım ki ?
 • öncelikle mastürbasyon falan yaptığım yok, almıyorum ve aldırmıyorum. kendi adıma derdim adamların fikri değil, kendisi ile aynı düşünmeyenlere karşı takındığı tavır.

  sonuçta benim param, nereye harcayacağım konusunda izin mi alacağım? ortada açlıktan ölecek bir durum görmüyorum. gayette muadili var piyasada. siz çok yanlış gelmişsiniz bence.

  düşünce ve fikir özgürlüğünü savunduğuma göre de size de afiyet olsun. alanlara hakaret ettiğim de yok.

  bence birey olmayı ne zaman becerirsek, toplum olmaya da o kadar yaklaşırız.

  tanım: devam ettirdiğimiz satın almama tercihimize yazılmış hashtag.
 • çığ gibi büyüterek devam ettirdiğim boykottur.

  almıyorum, aldırmıyorum. sepetinde görüpte alan olursa dürtüyorum. raflarda görürsem en arkaya atıyorum, diğer ürünlerin arkasına saklıyorum. ne kadar komşumuz varsa hepsine de bulaştırdım. almaya devam edenlerle alışverişimi selamımı kesiyorum. sebebini soran olursa da yüksek sesle yüzüne söylüyorum.

  faşizan bir davranış mı? evet!

  bu çomar patronlar sürüsünün yaptığının yanında bizimki göz yaşları içinde kalacağından gayet de masumane bir çaba benimki.

  sonuçları da aynen istediğim ve beklediğim gibi devam ediyor.

  severek yaptığım bir boykottur. devam
 • trollerden ses getirdiğine göre boykot kırıcılara iyi koymuş sivil toplum eylemidir.

  "durmak yok, boykota devam"
 • öncelikle,
  (bkz: pinar sütün okul ihalesinin iptali)

  --- spoiler ---

  3ç17’de 16 milyon tl favök açıkladı ve bu rakam geçen senenin aynı dönemine göre yüzde %20 gerileme gösterdi. açıklanan favök rakamı piyasa beklentisi olan 18 milyon tl’nin altında gerçekleşti.
  --- spoiler ---

  meali: ebitda yani favök'ü sikilmiş. daha çok satmış ama birim malı satmak için daha çok uğraşmış.

  --- spoiler ---

  pınar süt (pnsut, negatif): şirketin 3ç2017 net dönem karı bir önceki yılın aynı dönemine göre%46,1 oranında azalarak 6,6mn tl’ye gerilemiştir. net dönem karındaki düşüşte satış maliyetlerindeki ve finansman giderlerindeki yüksek artış ana etkenler olmuştur. satış gelirleri bir önceki yılın aynı dönemine göre %26,3 oranında artan şirketin brüt karı ise sadece %0,6 oranında artarak 39,4mn tl olarak gerçekleşmiştir. faaliyet karı ise operasyonel giderlerdeki artışın etkisiyle %20,5 oranında gerilemiştir. finansman giderleri ise 3ç2016’daki 3,5mn tl’den 3ç2017’de 7,2mn tl’ye yükselmiş ve karı olumsuz etkilemiştir. üçüncü çeyrek rakamıyla birlikte şirket’in dokuz aylık karı 35,5mn tl’ye ulaşmış ve bir önceki yılın aynı dönemine göre %36 oranında azalmıştır.
  --- spoiler ---

  ette durumları biraz daha iyi gibi. ama sütte sikerler kamil.

  hadi göt yalayıcılar, gidin başka yerde yalayın boklu götleri. burayı kokutmayın.