şükela:  tümü | bugün
 • benim devam ettiğim boykottur. çokta sikimde kar edip etmemeleri. almıyorum abi ben vazgeçtim paramı bunlara vermekten. binlerce kişi böyle yapıyor. sana niye batıyor bir şirketin ürünlerini almamamız? almıyorum ulan para benim değil mi?

  onun dışında kar edip etmemeleri kimseyi ilgilendirmiyor. insanlar kanıksadı. pınar su bile almıyorum dışarda su ihtiyacım olduğunda. pişman oluyorum bankada falan su içtikten sonra pınar markasını görünce.
 • allahına kadar devam ettiğim boykot olduğunu daha önce yazmıştım, onda bir sorun yok. yalnız maslak'taki mehmehçik vakfı opet istasyonunda pınar su satıldığını görmemle hayal kırıklığına uğradığımı belirtmek istiyorum.

  mehmetçik vakfına ve opet'e bunu hiç yakıştıramadım.
  siz türk askerinin ve atatürk'ün yanında mısınız? yoksa türk askerine düşman, türk ordusuna komplo düzenleyenlerin tarafında mısınız?
 • hemen hemen girdiğim her markette pınar ürünleri indirimde. öyle keyif alıyorum ki kelimelerle anlatamam.
 • 1 gün içinde iki defa boykotuma maruz kalan marka.
  önce bir pastahanede sade soda istedim pınar marka geldi. içmedim gidip başka bir marka var mı diye bakmaya ve diğer markayı aldım. akşamına arkadaş ile bir cafeye gittik. orada da su getirdiler kahvenin yanına. baktım pınar marka su. çağırdım görevli kişiyi bu markayı boykot ediyorum götürür müsünüz dedim. baktı, baktı ve aldı gitti.
 • asla tercih etmeyeceğim marka.
 • yeri geldiğinde suyunu bile almadığım ve devam ettiğim boykot. özellikle de satıcıya, pınar ürünü almadığımı belirtmeden geçmiyorum.
 • bazı arkadaşlar kar açıkladı diye ötmüş yukarıda. bu tür durumlarda önemli olan net satışlardaki yüzdesel azalıştır. (bakın brüt satışlar dermiyorum çünki iadeler düşülmemiştir o rakamlardan) siz döviz kurunu evalüe ettiğiniz güne göre ya da karşılık oynamaları ile bilanço döneminde kar veya zarar gösterebilirsiniz. onun için bu data tek başına hiçbir anlam taşımaz. pınar boykotu kendini kaale almayan kapitalizme karşı yapılan, yasal olan sivil bir boykottur. güzeldir ve inanın kurum tarafından da eşşek gibi kaale alınmaktadır. bakmayın siz buradaki beş on tane hükümet şakşakçısı aptal trole. masturbasyonsa da masturbasyon. firmanın hiç umrunda olmasa da (ki deliriyorlar) ben bunu yaparak kendimi iyi hissediyorum. so...
  (bkz: siktirin gidin)
  (bkz: yamyamlar)
 • boykotu destekliyorum. aynı zamanda destekleyenlere laf edenlere şunu sormak istiyorum, siz kendinizin gerçekten ne kadar büyük olduğunuzun farkında mısınız? bizler olmasak pınar, ülker, eti tüm markalar olmaz. şirketler bana hizmet etmeli ki ben de ücretini ödeyeyim. bana dil uzatana ben neden kan pompalama gereği duyayım ki ?
 • öncelikle mastürbasyon falan yaptığım yok, almıyorum ve aldırmıyorum. kendi adıma derdim adamların fikri değil, kendisi ile aynı düşünmeyenlere karşı takındığı tavır.

  sonuçta benim param, nereye harcayacağım konusunda izin mi alacağım? ortada açlıktan ölecek bir durum görmüyorum. gayette muadili var piyasada. siz çok yanlış gelmişsiniz bence.

  düşünce ve fikir özgürlüğünü savunduğuma göre de size de afiyet olsun. alanlara hakaret ettiğim de yok.

  bence birey olmayı ne zaman becerirsek, toplum olmaya da o kadar yaklaşırız.

  tanım: devam ettirdiğimiz satın almama tercihimize yazılmış hashtag.
 • çığ gibi büyüterek devam ettirdiğim boykottur.

  almıyorum, aldırmıyorum. sepetinde görüpte alan olursa dürtüyorum. raflarda görürsem en arkaya atıyorum, diğer ürünlerin arkasına saklıyorum. ne kadar komşumuz varsa hepsine de bulaştırdım. almaya devam edenlerle alışverişimi selamımı kesiyorum. sebebini soran olursa da yüksek sesle yüzüne söylüyorum.

  faşizan bir davranış mı? evet!

  bu çomar patronlar sürüsünün yaptığının yanında bizimki göz yaşları içinde kalacağından gayet de masumane bir çaba benimki.

  sonuçları da aynen istediğim ve beklediğim gibi devam ediyor.

  severek yaptığım bir boykottur. devam