• eski reklam yeniden dönüyor ama yemem. eski güzel günler geride kaldı. unutmayacağız. her reklamda yeniden hatırlıyorum
  • ey pınarrrr geldiysen cama pencereye farkmaz neresi olduğu 4-5 kere vuruver.
  • +ne yapıyoruz?
    -almıyoruz!

şimdi tekrar zamanı...

+ne yapıyoruz?
    -hiçbir zaman almıyoruz!!!
  • mesele siyaset sanırım
  • reyonda gördüğümde yolumu değiştirten boykot.
  • sebebini unuttuğum boykot. tekrar okudum, hatırladım ve boykota kaldığı yerden devam ediyorum.
  • bugün süt alırken yine aklıma gelmiş ve 1.5 senedir sürekli devam ettiğim boykottur.

arkadaş tam süt reyonuna geliyorum bakıyorum pınar ürünleri duruyor. "biz bunları boykot ediyorduk." diyorum içimden fakat boykotun sebebini unutmuştum. lakin yine de "kesin mantıklı bir sebebi vardır. ben boşa boykot yapmam." deyip almadım ürünlerini. şimdi geldim okudum da harbi mantıklı bir sebebimiz varmış. bok yesinler.

kıssadan hisse: otomatiğe bağladığım boykottur.
  • boykotun basladigi gun hisse degeri 14. 5tl iken uzerinden gecen 2 yildan fazla surede hisse degeri 7.88tl olmustur. deger kaybi %54!

peki bu turkiye`nin ekonomisinden yada gida sektorundeki baska bir sebepten olabilir mi diye bakacak olursak gida hisse endeksine bakmak yeterli olacaktir. bu endeks pinar hissesini de icerek bir cok gida firmasinin hisse degerlerinin toplami gibi birsey.
    buna gore boykotun basladigi gun bu endeks degeri 124.2 iken, bugun 100.7`dir deger kaybi %19. tabi bunda pinar sut (pnsut) hissesinin de etkisi var. pinar`i cikarsak deger kaybi yaklasik %13 civari.

%13 vs %54.

kaynak - hisse degeri
  • halen 5 kurusumu dahi koklatmadigim markadir. akillanana kadar da devam... bir de sutas var tabi. ıkisini de ne aliyorum, ne aldiriyorum.
  • vişne suyu her zaman diğer meyve sularından bir tık pahalı olur.
    elma suyu her zaman diğer mevye sularından bir tık ucuz olur.

hah işte son bir senedir pınar vişne nektarı diğer bütün markaların elmas suyundan bile ucuz.
    benim için bu istatistik bile yeterli.
hesabın var mı? giriş yap