• şu sıralar sakalları ve gözlerinin üstündeki tek kaşıyla recep ivedik'in israil temsilcisidir.
  • inanilmaz sempatik, insancil ve adam gibi adam oldugunu suan ntvspor'da gosteren israilli futbolcu.ancak istedigi kadar iyi insan olsun kafa kagidinda israilli yaziyor diye ulkemizde fasist agizlarini yesil sahalara salyalarla tasiyan insanlar tarafindan haketmedigi tepkiler almistir.

futbolcudur ama anlayana.turkceyi bugun o sahada ona kufur edenlerden daha iyi konusmasi da cok ironik bir durumdur.
  • yıllardır türkiye'de futbol oynayıp ekmek yiyen alex, edu, lugano tek kelime türkçe laf etmezken kendisi aslanlar gibi türkçe demeç veren memleketimin sivas'ın futbolcusu.
  • zaten bayılıyordum, lig tv'de futbol gündemi adlı programda keyif veren sohbetini izledikten sonra daha da sevdim. bir kere adam akıllı ve uyanık. türk insanını da, futbolunu da çözmüş. türkiye'deki altıncı, sivasspor'daki dördüncü senesini yaşıyor. atakan ismiyle iki sene daha sivasspor'da forma giymek istediğini söylüyor.

iyi para kazanıyor musun sorusuna, hiç önemli değil, problem yok diyor. daha önce başka takımlarda kendisine daha çok paralar vaat edildiğini ama yüzde 50'si alamadığını, sivasspor'da daha az vaat edildiğini ama tamamını aldığını söylüyor. yani, hayatından memnun. futbol izlemeyi sevmezmiş. şampiyonlar ligi finali bile olsa izlemem diyor. anca israilli bir arkadaşı ya da türk takımları olacak ki, o zaman izlesin. akşam 9'u geçtiği vakit, uykusuna dalarmış.

en çok da şu hoşuma gitti; ''ben alex, ümit karan istiyor'' yani bir de onlarla oynasaydım da, görseydiniz beni diyor.
  • 27 ocak 2009 galatasaray - sivasspor maçında maruz kaldığı ırkçı tezahürat sonrası, gençlerbirliği taraftar grubu alkaralar tarafından "kahrolsun irkçılık, yaşasın balili" başlıklı bir yazı ile desteklenen futbolcudur. yazının içeriği;

"irkçılık bir insanlık suçudur. israil'in "devlet" olarak gazze’de işlediği insanlık suçları nasıl kabul edilemez ise, bir futbol emekçisinin etnik kimliği nedeniyle hakarete uğraması da bizim için kabul edilemez. türkiye’de bulunduğu 6 yıl boyunca sadece futboluyla var olmaya çalışan, pini felix balili’nin, galatasaray – sivasspor maçında attığı golden sonra maruz kaldığı ırkçı tezahürattan dolayı büyük üzüntü duyuyoruz. bu ülkede hiçbir futbolcunun ve futbol adamının etnik kimliğinden dolayı hakarete uğramayacağı günlerin gelmesini özlemle bekliyoruz.

irkçı tezahüratta bulunanlar, bunun üstünü israil hükümetinin gazze politikalarıyla örtmeye çalışsa da….

kahrolsun irkçılık, yaşasın balili…

alkaralar"
  • ülkemizde bir dönem fırtınalar estirmiş 1979 doğumlu israilli solak forvet oyuncusu. halen aktif futbol hayatına ülkesi israil'de devam etmektedir. gerçekten formda olduğu gençlik günlerinde çok hızlı ve zaman zaman güzel bitirişleri olan bir oyuncuydu. kontraatak oynayan takımlar için ideal bir forvetti. ayrıca ülkemizdeyken yom kippur bayramı için yaptığı başvuru nedeniyle tff tarafından sivasspor-ankaraspor maçının tarihinin değiştirilmesini sağlamış, böylelikle bir ilke imza atmıştır.
  • son 3 sezondur israil 2. liginde maccabi ıroni bat yam forması giyen futbolcu.
  • asker selamı vermiş de çok duyarlı bünyeleri uyandırmış, ondan küfür yemiş diye düşünen var ise not olsun;

gol sevincini asker selamı ile gösteren bir kişi vardı bu ülkede. gol kralı da oldu hani. şimdi de ne tesadüftür sivasspor'un başında bu adam (bkz: bulent uygun un golden sonra asker selami vermesi). balili'nin yaptığı belki de bülent uygun'a bir jest idi. görmedim, bilmiyorum. ama bunu da akıllarda tutmak lazım.

ilköğretim çocuklarına filistin için saygı duruşu dayatılan, camilerinde yahudilerin lanetlendiği, antisemitizm ile anti-siyonizmin birbirine girdiği, bütün yahudilerin aşağılandığı bir ülkede balili'ye küfredilmiş, ırkçı tezahüratlar yapılmış, şaşıracak ne var. al bak, zihniyet bu; (bkz: yahudi ırkçılığı).

süper oyuncudur vesselam. geldiğinden beri kontratak oyununda rakiplere kök söktürmüştür.
  • gündelik hayatını çok merak ettiğim futbolcudur kendileri. abartmıyorum bazen oturup düşünüyorum bu adam bir güne nasıl başlar ne yer ne içer...mesela sabah kalkınca bu adamın taze sıkılmış portakal suyu içmemesi onun yerine nescafe sigara ile güne başlaması lazım.biri çıkıp öğle yemeklerinde peynirli soğan çorbası içtiğini söylemesin desin ki bana tantuni yer şalgam içer. biri çıksın gidersin artık merakımı ne yer ne içer bu adam...
  • büyük maçlarda daha fazla efor sarfederken gördüğümüz, attığı gollerden sonra yaptığı "çekil lan çekil!" hareketi ve hemen devamında "karala bi çek başkanım yaaee" (bkz: prim istemek) hareketiyle sempatik gözüken futbolcu.
hesabın var mı? giriş yap