şükela:  tümü | bugün
  • ikiside candır. kraldır.
  • serdar ortaç gibi bir şahs-ı müstesna bile pink floyd cover icra ettiğine göre queen'in bu karşılaştırmadan başarılı çıkmasını beklemek anlamsız olur.

üstelik doctor doctor in the classroom...
  • biri üyelerinin egolarinin, diğeri ise aidsin kurbani olmustur.
  • en sevdiğim grubun queen olduğu dönemde üzülerek de olsa pink floydun üstünlüğünü kabul ettiğim karşılaştırma.
  • melodik zenginlik bakımından gelmiş geçmiş en büyük grup pink floyd'tur.

freddy'nin sesini hep beğenmişimdir. too much love will kill you şarkısı benim için çok özeldir ama queen'in alt yapısı bok gibidir bana göre. 80'ler müziği genel olarak alt yapıları bakımından sıkıntılı zaten. dijital sesler hep. ıyk. 60'lar ve 70'ler öyle mi ?

edit: queen'in 70lerdeki albümlerinden haberim var. demek istediğim 80'lerdeki pop alt yapısını sevmiyorum. eleşti yapanlar, mesaj atanlar bu konuda haklı. adamlar 70'lerde daha iyiymiş heralde. hep düşünmüşümdür şu grup farklı çalsaydı keşke . dıp tıs dıp tıs gitmese şarkılar diye.

queen de candır, severim her şeye rağmen. ama bu dünyada pink floyd'un yaptığını bir daha yapabilecek bir grup daha yok.

yaptığım yorumlar beni bağlar, bence ile başlarım cümlelere. kesinlikle objektif değilim, öyle olduğumu da iddia etmem. :)

saygılar, sevgiler bizden.

müzikten konuşuyoruz madem, ciguli de çok iyidir. bugün vefat etti. allah rahmet eylesin. reyiz tam bir dünya müzisyeniydi.

love of my life da aşırı güzel bir şarkıdır. bonus olsun bu akşam.
  • az buçuk klasik müzik, armoni, notasyon bilginiz veya ilginiz vs vs varsa karar vermeniz hiç de zor değil.
    tabii ki uçurum yok aralarında fakat bana göre cevap açıkça:
    (bkz: queen)
  • bu laf daha uygun bir yerde kullanılamaz herhalde.

(bkz: savaşma seviş)
  • vs yapacak başka bir şey kalmadı rıza baba.