şükela:  tümü | bugün
  • gaye su akyol'un türk sanat musikisi ve arabesk güzergahından uzaya yolladığı yeni bestesi.

sözleri de şöyledir:

uzay kafası kocaman
    bombardıman
    beni sakladığı o küçük gezegen
    darmaduman

yakıyor güneşimi yakıyor
    keskin bıçaktan korkmuyor
    bi şato yapıyor içime ah
    benden bile izin almıyor

pink floyd'un dediği gibi
    bir başka tuğla duvarda
    pink floyd'un dediği gibi
    keşke sen de burda olsaydın

not: copy paste
  • allah allah demenize sebebiyet veren olmuş pek de hoş olmuş bir parça.
    http://www.youtube.com/watch?v=pegziqttukq
  • yıllardır beklediğimiz janra kavuşturmuştur:

(bkz: pavyon rock)
  • bir develerle yaşıyorum olmasa bile , uzay kafası ile rakı icirebilir.
    tesekkurler erebosss
  • şarkının altyapısı güzel, kadın sevimli, sesi güzel, fakat pink floyd isminin geçmesi itici olmuş. kadının "füloyd" gibi bi şekilde telaffuz etmesinden midir, pink floyd isminin ölçüye sığmamasından mıdır bilemedim. biraz da gereksiz marjinallik kokmuş. pink floyd ismi geçmeseydi gayet oluru vardı.

edit: lan ben baya negatif eleştirmek için entry yazmaya niyetliydim halbuki. neyse, şimdi gidip gilmour'un shine on you crazy diamond'ı akustik icra ettiği kaydı izleyim.
  • sinema filmi olsa yarısında çıkılacak bir film olurdu bu şarkı. şu şarkıyı yapmak, söylemek için gayet yüksek bir özgüvene sahip olmak lazım. ne diyelim allah herkese bu kadar özgüven vermesin.
  • pink floyd ve arkadaşlarını ağlatan eser.
  • y.rrak, hatta yarrak, hatta ve hatta yarrrrrrrrak gibi şarkı. tabi o yüzden ekşinin taşradan metropole üniversite okumaya geldiğinden beridir içindeki aydın marjinali keşfetmiş köylü entellerinin böyle bir saçmalığı baştacı etmesi son derece normal.

yineleyeyim ben ama iddiamı nolur nolmaz: yarrrrrrrrrrrrak gibi şarkı.
  • hayatımda dinlediğim en kötü şarkılardan. fazıl say'a hak veriyorum an itibariyle.