şükela:  tümü | bugün
 • pinot noir ile hermitage uzumlerinin caprazlanmasi ile olusan uzum, ve bu uzumden yapilan sarap, yamulmuyorsam guney afrika kokenli.
 • pinot noir ve cinsault üzümlerini aşılayarak pinotage üzüm türünü geliştiren kişi abraham izak perold dur, sadece bunu değil güney afrikaya 177 üzüm çeşidi getirmiştir.
 • ilk denemenizde bu çeşit üzümden yapılan şarap size bir garip geliyor. durun ama bir yarım saat açıkta bekletin pinot noir akıcılığı olmasa da merlot ve cabernet sauvignon'dan daha değişik bir tat almanızı sağlıyor.
  güney afrika'da yetiştirilen bu üzüm ile yapıaln şarabı içtiğinizde çok sağlam bir dinginlik veriyor size.
  aynı zamanda en güzel özelliği sek içilebilmesi, illa şu et, şu peynir demenize gerek yok. açın müziği ve kendinizi afrika'da güneşin batışını seyrediyor gibi hissedin.

  not olarak: "ulan şimdi afrika şarabını nerede bulayım da bıdı bıdı konuşuyorsun" diyenlere, gidin metroya ve ithal şarap bölümünden kendisini gayet uygun fiyata (sanırım 20 lira) temin edin.

  adettendir : şirazcıyım.
 • güney afrika, johannesburg'dan aldığım 2015 altın madalyalı bir pinotage şarabımı açtım, en değerli varlığım annemle beraber içmekteyim.
  şarap sevdalısı değilseniz, ve anlamıyorsanız, tanenli ve sert aromadan hoşlanmayabilirsiniz.
  ama benim gibi yıllarını şarapla deviren biri için afrikadan alınmış bir pinotage, bulunmaz bir nimet a dostlar!
 • 1941'de ilk kez uretime gecen, guney afrika ve ozellikle stellenbosch orjinli, caprazlama sonucu elde edilmis uzumden yapilan, biraz meyvemsi aromali son donemde bolca tuketilen net bir sarap.
 • yıllar geçmesine rağmen şu anda; ve sağlığım el verdiği yıllar boyunca şarap içmemi sağlayacak olan şarabın kutsal üzümü. var ol pinotage. adın aklıma altın harfler ile kazındı (bkz: van loveren) (bkz: van loveren african java pinotage 2011)
  ekleme: eğer maddi durumum el verirse günün birinde bu üzüm için, bu üzüm sayesinde evlendiğim biricik eşim ile birlikte güney afrikaya gideceğim.
 • bende daha hızlı kafa yapıyor, nedendir bulamadım.
hesabın var mı? giriş yap