şükela:  tümü | bugün
  • gördüğüm en iyi türk streamer. adamı dinledikçe bi sohbet bi muhabbet etme isteği duyuyor insan.

dota2 sayesinde tanıdım sonra don't starve diye bi oyun oynayışına denk geldim. şimdi hayatında starcraft oynamamış bünyeye starcraft 2 maçı izlettiriyor youtubedan. böyle sabaha kadar konuşsa falan dinlenir herhalde.

bu da sitesi, biz-siz kısmında yazdıklarından belli zaten haletiruhiyesi :)
    http://www.pintipanda.tv/
  • yerli vod ve stream açığıni kapatan muhabbeti güzel adam. yalnız yanlış anlasilmasin. bu alan boş olduğundan değil panda harbiden de hak ederek kapatır bu boşluğu. black mesa, quake ve deus ex videolari da var. talentedmrreplay adıyla youtube hesabı var.
  • son derece teatral sesiyle 299 kere bitirdiği oyunu bile insana 300. kere seyrettirendir.
  • 70li yılların yeşilçam sinemalarından kopup gelmiş bir jön kıvamındaki augmentation lı ses tonuyla, sıkıntılı bir gününüzü unutturup kendinizi resetlemenize yardımcı olabilecek olan sinerjiyi verebilen, sıradanlığın oldukça ötesinde bir gamer/streamer'dır.

pintipanda için yalnızca "oyun oynuyor" tanımını yapmak pek de doğru sayılmaz aslında, aksine "oyun içindeki dünyada yaşıyor, aynı zamanda da tecrübelerini düzgün ve espirili bir dille izleyicisine aktarabiliyor" demek daha doğru bir tanım olacaktır. videolarını izlerken insan o kadar hevesleniyor ki, o oyunu satın almamanız gibi bir opsiyonunuz kalmıyor, katıksız bir bağımlı gibi, fiyatına, bulunabilirliğine aldırmadan kendinizi çaresizce o oyunu edinmek zorunda hissediyorsunuz.

an itibari ile youtube kanalında neredeyse tamamı defalarca izlenebilecek derecede özgünlük ve kaliteye bandırılmış, 4 yaşındaki çocuğunuzla bile keyifle izleyebileceğiniz 300ün üzerinde videoyu, 10bin in üzerinde abonesi ile paylaşmaktadır.
    hangisinden başlayacağınızın cevabı aslında çok basittir; (bkz: deus ex human revolution),
    deus ex sevdiyseniz hemen ardından (bkz: alice madness returns) ile düşler diyarına dalabilir,
    (bkz: don't starve) ile de, çocuğunuzla beraber kaliteli ve eğitici vakit geçirebilirsiniz.

maksimum tad için tarifi de vereyim o zaman; izlemeye başlamadan önce bir fincan sıcacık çay, kahve ya da buz gibi bir kola, maden sodası vb damak zevkine göre içecekler hazırlanıp, bunun eşliğinde bir iki bölüm pintipanda patlatılır. ardından da sıcağı sıcağına aynı bölümler, pc, playstation, xbox vb. mevcut imkan ve teçhizatlar dahilinde, pintipandanın izlediğinden farklı yol ve stratejiler izlenerek keyifle oynanır. yalnız kıvamı tam olarak tutturabilmek için, pintipandanın en son geldiği bölüme kadar gelip, bünye, oynamayı orada bırakmaya zorlanmalıdır, ne bir adım eksik, ne bir adım fazla. spoiler falan olur mu diye de hiç korkmayın, olmuyor, aksine keyif katlanıyor, sindire sindire bir oyun deneyimi yaşamış oluyorsunuz.

30 yaş üzeriyseniz ve video oyunları vazgeçilmeziniz olduğu halde, işler-güçler, vakit darlığı, uyuşukluk vb. nedenlerden dolayı oynayamıyor, istemeden de olsa yarım bırakmak zorunda kaldığınız güzelim oyunlar yüzünden bünyenizde sinsi bir ukde kalıyorsa, ilaç istisnasız; (bkz: pintipanda) dır.

daha uzun yıllar bizlerle olması dileğiyle...
  • kendisi ile yapılmış samimi bir röportaja şuradan ulaşılabilir.

--- röportajdan ufak bir alıntı ---
    ...
    - kanalınıza yapılan youtube ve facebook yorumları arasında unutamadığınız bu benim favorim diyebileceğiniz bir yorum var mı?
    - don’t starve serilerinde bir arkadaş; “abi müco’yu çok seviyorum, eğer öldürürsen allah belanı versin” demişti :) allah’tan henüz ölmedi, artık nasıl korktuysam ^^
    ...
    --- röportajdan ufak bir alıntı ---
  • videolarını izlerken çok eğlendiğim şahane insan. sağolsun varolsun.
  • şu ana kadar hiçbir dota 2 maçı videosunu baştan sona izlememiştim. biraz önce bu arkadaşın - kanalın öylesine sıradan bir maçına denk geldim ve sırf yorumlardan ötürü izledim tüm maçı. iyi bir iş yapan içimizden bir arkadaşa benziyor.
  • adam üşenmemiş prince of persia'yı bitirmiş ya. resmen pazar gecesi eğlencesi çıktı, imbatronik!

http://www.youtube.com/…er_detailpage&v=u9akowqas1w

edit: asflasjfklasfd bitirmemis ya la. izledim bastan sonra 7. ya da 8. bolumde is cikmaza girdi ama tabii oyunun da bir sekilde bitmesi lazim bende damat sancilari basladi gittim baska walk-thru izledim uzerine gul kokladim, baga girdim, uzum yedim, bambu yedim, affet panda :(
  • güzel işler yapan ve yapmaya da devam eden, her geçen gün kendini geliştiren türk yayıncı.
    olan biten serisinin 5. kısmında; bana para yollamak isteyen arkadaşlar var facebook tan mesaj atıyorlar sanırım daha küçükler ilkokul ya da lise olabilir, yollamayın arkadaşlar gidin yiyin diyerek beni benden almıştır. helal olsun sana panda, her şey para değil, evet tebrik ediyorum samimiyetin ve güzel yayının için. her gördüğüm yerde paylaşıyorum, işine yaraması ümidiyle.