şükela:  tümü | bugün
 • gelinlikle otostop cekecegi ulkenin nasil bir yer oldugunu arastirmadan yollara dustugu icin, olurse darwin odulu almasi gereken insandir. hayatta kalirsa da turkiye sinirindan gebze'ye kadar otostopla gelebilen bir kadin (!) olarak odullendirilmesi gerekir. malesef boktan bir ulkede yasiyoruz.
 • yarım akıllı şahsiyet.

  hayır romanya ve bulgaristan'dan kazasız belasız nasıl geçtin ben esas onu merak ediyorum.
  (bkz: çekirge bir sıçrar iki sıçrar)
 • bu ulkeye en gelinmeyecek kiyafetle ve bicimde gelmis talihsiz baris gonullusu..
  paraleli, arabesk filminde akillardan cikmayan bir sahne olarak kalmakta iken gercegi ile karsilasmayiz umarim.. iyimser dusunmek istiyorum..
 • kendisi ülkemiz için eşsiz bir tanıtım olmuştur.

  ee rus kızlar.. yolu tarif etmeme gerek var mı?

  hiç sevmem ama zorunlu edit. bi kaç entryden okuduğum kadarıyla derdimin türkiye'nin tanıtımı olduğunu sanan aptallar varmış.

  olabilir tabi. ilginç değil hiç.
 • tarih tekerrur etmisse, oyu aysun kayaci ile ayni agirliga sahip bir coban tarafindan tecavuze ugramistir.
 • ülkemizde katledilen italyan sanatçı ve barış gönüllüsü.
  insan yaşamının bazı coğrafyalarda ne kadar değersiz olabileceğini anlayamamış, bilememiş.
  rahat uyusun.
 • avrupanın doğal sınırlarının gerçekten tam olarak nerede bittiğini acı acı idrak ettirmiş olan kadın
 • "baris" diye ciktigi yolda artik bir takim insanlarin birbirine daha cok dis bilemesine sebep olarak, tam da amacinin tersine hareket etmis oldugunu gosterdi bize. arada canindan olmasi da pahasi.

  bazi insanlar gereginden fazla saf ve naif olabiliyorlar, ne aci.
 • türkiye gibi bir ülke hakkında araştırma yapmadan, gelinlikle ve yalnız başına otostopla yola çıkan, iyi niyetli* merhume. giden can.

  o kadar ülkeyi geçip de, saf avrupalı bulamadığı zaman cinsel ihtiyacını eşek ve karpuz gibi varlıklarla gideren yaratığın biri tarafından (muhtemelen) tecavüz edilmiş ve öldürülmüş olması "avroba birliğine" koştuğumuzu iddia edenler için rüyadan uyandıran tokat olmuştur.
 • dünyanın kötülüğüne karşı bütün güzelliğiyle isyan eden bir bebek ruhu, peri masalı kahramanı gibi pippa. yeni okudum hikayesini. insanlıktan o kadar uzağız ki artık. "o kıyafetle gelmeyecekti". cevap bu mu? problem bu mu? suçlu pippa mı? bu denli kalleşliği, yıkımı, tecavüzü, ölümü aklım almıyor, alamıyor. bırakın ülkenin tanıtımını, arabesk filminden sahneleri, dünyaya bakın. ne görüyorsunuz? ben kalleşlik görüyorum. kan ve gözyaşı görüyorum. mutluluk için umutlananları bekleyen akılsız canavarlar görüyorum. iyimserliğe kurşun sıkılıyor, umuda tükürülüyor, hayallerimize daha kuramadan tecavüz ediliyor. nasıl bir yerde yaşıyoruz? nasıl bir yerde yaşamak zorunda bırakıldık? bu ancak türkiye de mi olur? belki hayır ama bu ülkede bu işler çok sık oluyor. olmuyor mu? türklükteyse, ulustaysa, milletteyse aradığımız soru, bulamadığımız cevap, yüzüm bayrak rengi gibi kıpkırmızı şimdi. utanıyorum insan denen canlı adına. bitiremediğiniz kavganızın, renklerinizin, dinlerinizin, topraklarınızın da canı cehenneme.

  bu yerkürede kasten ve acımasızca 1 damla kan akıtan herkesi, akıtılan 1 damla kan için ulus, kimlik, ırk, din, insan hayvan düşünmeksizin utanmayan herkesi 3 milyon yıl önceki hallerine geri döndürmek isterdim. hayvanoğlu hayvan kalabilsinler diye. utanmayalım diye.

  canınız cehenneme.

  huzur içinde uyu pippa ya da her ne yapılıyorsa onu yap, huzur içinde.