şükela:  tümü | bugün
  • bu kış kadıköy'de tesadüfen vitrinde görüp beğendiğim bir montu denemek için butik bir mağazaya girip pique markalı bir mont aldım. fiyatı ortalamaydı - ne ucuz ne de pahalıydı, markayı tanımadığım için kalitesi hakkında şüpheliydim ancak montun duruşunu ve rengini çok beğendiğim için satın aldım.

butik mağazalardan marka ve kalite yetersizliğinden korkarak pek alışveriş yapmadığımı, tam bir zara ve twist kızı olduğumu da belirtmeden geçmiyim.

şüphelerimin hepsini yersiz bırakan kalitesiyle montu bir ay kadar giydim. sonra ne yazık ki kemeri düştü ve uzun bir mont olduğu için kemersiz kullanınca estetik durmuyordu. kadıköydeki mağazaya ulaştım ve ellerinde uygun fazladan kemer olup olmadığını sordum. bana her ürün için tek kemer olduğunu söylediler, kestirme ve umursamaz bir tavırla. ben de montun üzerinde yer alan ''pique'' firmasının internette telefonunu buldum ve arayarak kendilerinden eğer mümkünse bana kemer yollamalarını kısaca rica ettim. telefondaki bayan bana döneceğini belirtti.

yarım saat kadar sonra bir beyefendi tarafından arandım ve kemerin tarafıma postalanacağını öğrendim. bahsettiğim, merter'de yer alan küçük bir firma.

böyle bir vizyon, böyle bir müşteri hizmetleri kalitesi ben bu zamana kadar görmedim. resmen, bir gün içerisinde yeni kemer elime ulaştı ve tüm süreç boyunca konuştuğum insanlar çok nazik ve narindi!

çılgın gibi alışveriş yaptığım zara ve mango'da bile bu tarz bir hizmetle karşılaşmadım. ben şok olmaya devam ederken, bu hikayeyi sizlerle de paylaşayım dedim. hem ürün kaliteli çıktı, hem hizmet dehşetti hem de tüm süreç boyunca bir müşteri olarak kendimi önemli ve değerli hissettim.

umarım pique firması gelişmiş vizyonuyla çok daha iyi işler çıkarır.

edit: reklam tabiri yapıştıran arkadaşlara tek bir sözüm var. ekşide tek yapılan her zaman olumsuz şeyleri paylaşmak. olumlu bir deneyim yaşadım, insanca hizmet gördüm ve paylaştım hepsi bu! ayrıca firmayla hiçbir baglantım yok, zaten bahsettigim gibi butiklerden alısveriş bile yapmıyorum! şu vizyonunuzu biraz genişletin.