1. (bkz: pyralvex) in yeni jenerasyonu
  2. ağız içinde oluşan herpesde; sürülmeye başlandığı andan itibaren acı hissini azaltan, 2.gün artık rahat yemek yiyebilmenizi ve konuşabilmenizi sağlayan solüsyon.
  3. bu zamana kadar gördüğüm en hızlı tesire sahip ilaç; oral solüsyon. on saniyede sızlayan aftımı iyi etti.
    ilk kullanıldığında çok yakıyor ama arkasına hemen iyileştiriyor.

optimal bir etki için günde birkaç kez yemeklerden sonra inflamasyonlu bölgeye kendi fırçası marifteli ile sürülerek ve yarım saat süreyle hiçbir şey yememek, içmemek ve ağzı çalkalamamak sureti ile tatbik edilmesi prospektüsünde salık verilmiştir.
  4. prospektusunde "piraldyne oral solüsyon ilk kullanıldığında mukozada hafif bir yanma ve iğne batırılmış hissi oluşturabilir." yazmaktadır, lakin kanmayınız buna efendim. hafif! bir yanmadan onların anladığı nedir anlamak güç. yerine göre su içerken bile sızlayan aftların üstüne sürüldüğünde insanın gözünden yaşlar getirir, deli gibi canını yakar, resmen anasını ağlatır. ya da zaten delik deşik olan ağzınızla "anneee, anneciiiimmm" diye sayıklarken bulursunuz kendinizi. acıya dayanıklı olmayanlar kenacort a dan vazgeçmemelidir.
  5. ağzın içinde çıkan yaralara sürülen bir ilaçtır kendisi. ilk önce biraz yakar daha sonra uyuşturur. 3 sene boyunca 3 aylık periyotlarla ağızda çıkan yaralara sürüldükten sonra artık bir etkisi kalmamaya başlar, başka ilaçlar denemek gerekir.

(bkz: andorex)
  6. tadı böcek ilacına benzeyen iğrenç ilaç. sanırım ağzının içine bok böcek sinek kaçmış insanları düşünerek üretilen oral solüsyon
  7. aft ilacı(ymış!). ben bunu sürmezken daha mutluydum. evet aftım acıyordu. sadece acıyordu. bu ilacı sürünce 15 dakika yerlerde yuvarlanıyorum acıdan.
  8. çok da etkili bi aft ilacı olmadığını düşünüyorum. 2-3 gün boyunca fırçalıyosunuz ama iltihaplı kısmı gene de hatrı sayılır bi iyileşme göstermiyo.
    canınızı yakması da ayrı bi olay, ayna karşısında gözlerinizi öyle acıyla öyle can çekişen bi görüntüyle dolduruyo ki kendinize acıyosunuz, "dünyaya niye geldim üleeennn bühüüü" tarzından tepkiler vermek kaçınılmaz oluyo. yaklaşık 1-2 dakika devam ediyo o sızı ve resmen yamultuyo gözlerden yaşlar nehir olup akıyo.
  9. deneyimlerime göre aftı daha da derinleştiriyor sanki yakıyor orayı namussuz.
  10. bunu anestezisiz uygulamaya izin veren kalite kontrol grubu, heralde testleri entler üzerinde gerçekleştirdi. ya da ben dayanıksızım bilmiyorum ama bu ilacı bir kez daha uygularsam sanıyorum ki aft eriyecek ve dudağımın dış tarafında da delik açılacak.

piraldyne hakkında bilgi verin