• - ulan yapıyoruz ama kimse de demiyor ki aga bu nedir.
  • +çok yoruldum lan, insanlıktan çıktık.
    - takma zaten ilerde bize uzaylı diyecekler.
  • - baretini takmamışsın irfan
    + evde unutmuşum muzaffer abi
    - olum bu işler şakaya gelmez, geçen cuma cumali abi de takmamıştı baret sonra ne olduğunu biliyorsun.
    + evet abi biliyorum
    - mamutların kızgınlık dönemleri bu aralar, yine dellenip kayayı kaydırmayacakları ne malum. zavallı cumali abi ra demeden öldü. baret önemli koçum baret önemli.
    + haklısın abi.
    -------------------
    - senin okul noldu şimdi
    + öss ye girdim abi bu sene, ya kahire izzet baysal mimarlık ya da iskenderiye kütüphanecilik okuyacağım. iskenderiye kütüphanecilik iki yıllık ama.
    - sktret iki yıllığı mimarlık oku. şu yeşil yeşil heriflerden neyin eksik. çizdikleri proje de bi şeye benzese.
    + evet abi biraz buğday biriktireceğim şu yaz tatilinde. tercihler bugün yarın açıklanır.
    - hayırlısı koçum. öğle ne çabuk oldu müberra ablan kızartma yapmış bilerek yoğurt almadım buranın yoğurdunu hiç bi yoğurda değişmem. al şu bi avuç buğdayı git bi kase kap gel. yerini biliyor musun?
    + hayır abi
    - içeri gir ilk yirmi yedi blogu geç sağda
    + dükkanın adı ne abi?
    - keops şarküteri
    + tamam abi
    - diğerlerinden alma. diğerleri süt tozu kullanıyor şerefsizler. dediğim yer harbi mamut sütü kullanıyor.
    + tamam abi
    - hadi koçum.
  • - ha bu dünyada ne kadar firavun varsa hepsinin amına koyayım. doğuranını sikeyim, doğuranınızı sikeyim. sen de çekme amına koyim. o karıyın amına koyim, çekmee. ölmüşlerini siktiklerimin, çekmeeee.
  • - şu eli arkasında gezen pezevenk mühendis mi...
  • - senin ben firavun kere ananı sikeyim ananı. mezar meraklısı pezevenk.
  • peder buranın arazisini satmayacaktı.
  • - bitmez bu piramit!
  • -firavuna vergi 250 ölçek, çocukların okul masrafı 50 ölçek, site aidatı 1/2 ölçek, bayram geliyo hanıma, çoluk çocuğa elbise ve harçlık 65 ölçek, motorsuz taşıt kağnı vergisi de var, 30 ölçek tahıl... yekun 395.5 ölçek tahıl. 400 de şuna sen. elime geçen zaten 500 ölçek tahıl. yaşanmaz bu memlekette ya. iskenderun'a mı kaçsak?
  • örneğin keops piramidi'nin 30 yılda tamamlandığı ve yapımında her birisi 2.5 ton ağırlığında olan 2.300.000 adet taş blok kullanıldığı düşünürse, 100 bin işçinin bu zaman zarfında aklından neler geçtiğini tahmin etmek pek zor değil.
hesabın var mı? giriş yap