şükela:  tümü | bugün
 • johnny depp'in imdb profilinde görülebileceği üzere, pirates of the caribbean serisinin 5.si (yazıyla: beşincisi) duyurulmuştur. tabi çekilir mi, çekilmez mi, bilemiyorum gene de, olaylar olaylar.. yalnız pirates of the caribbean on stranger tides'ın sonunda, angelica teach'in (bkz: penelope cruz) elindeki o sparrow-voodoo-doll'u gördükten sonra, zaten devamını çekmeyecek olsalar, kızardım.. (çok etkili oldu.. gerçekten!! (-_-) )

  bu arada, görülebileceği üzere, coniyi stalk ediyorum resmen. rabbim sonumu hayır etsin! sonra gidip savunmada "captain sparrow! save me!" diye çığlık atan bir öğrenci görürseniz, bilin ki o benim..

  edit: bu arada filmin tam adı daha belli değildir, imdb'de de böyle yazıyi..
 • artık bu filmde uçan hollandalıyı görmek isterim hakkaten. şöyle bir güzellik yapıp hiç olmazsa orlando bloom görsek fena olmazdı hani, eski dostları bir arada görmeyi özledik ve tabiki de esprilerini.

  (bkz: flying dutchman)
 • çekimleri 2014'e ertelenmiş. penelope cruz'un yeni üçlemenin başrollerinden olacağı söyleniyordu 4.film gösterimdeyken. şimdi penelope'nin durumu muallakta. filmde rol alıp almayacağı bilinmiyor. aslında johnny depp dışında filmden kimlerin rol alacağı belli değil. senaryoyu ted elliott tek başına yazdı. dört filmi yazan diğer isim terry rossio bu filmi yazmak istemedi. haklı da. dandik bir film çıkacağı kesin, o da sıkıldı, bıraktı filmi. ama hala disney için çalışıyor. asıl şaşırtıcı haberse elliott'ın yazdığı senaryonun başka bir senariste tekrar yazdırılması. ya senaryo tamamlanmadı, ya da elliott'ın senaryosunu beğenmedi disney. eldeki senaryoyu tekrar yazacak kişi ise catch me if you can ve the terminal dışında hep başarısız işler kaleme almış bir senarist, adını unuttum, merak eden imdb'den bakar. filmin vizyon tarihi bir aksilik çıkmazsa 10 temmuz 2015 imiş. yani 4.filmin tüm rezilliğine rağmen hala yeni filmi merak eden varsa biraz daha edecek. çekimler porto riko'da gerçekleştirilmeyecekmiş, bundan da vazgeçilmiş. filmi zerre merak etmiyorum. zaten 4.filmin bütçesi iyiden iyiye azaltıldığı için bol aksiyonlu ve sürekli denizde geçmesi gereken film hep karada geçmiş, dandik bir hikaye anlatılmıştı 4.filmde. muhtemelen 5.film için de fazla bütçe ayrılmayacak, film gene karada geçecek. bu arada filmi kimin yöneteceği de bilinmiyor. henüz rob marshall ile iletişime geçilmedi, geçilmesin de. adamdan aksiyon yönetmeni yapmaya çalıştılar, beceremediler, zira o hamur yok adamda.
 • var olacak olmasıyla gece gece mutlu edendir
 • ilk entrylerinden birini gireyim diye can attığım film. 2016'ya daha var ama, anca 4 film tekrar izlenir 2016 ya kadar.

  rezerve
 • (bkz: gangland)

  dead men - tell no tales,
  in gangland - murder’s up for sale.
 • 4 filmi dün itibarıyla baştan izleten filmdir.
 • filmi bu kadar erken duyurarak izleyicilere kötülük yapılmıştır.

  edit: 3.5 sene geçmiş ya la

  edit 2: izledim, eskileri gibi değil ama yinede güzel.