şükela:  tümü | bugün
  • çekimleri 2014'e ertelenmiş. penelope cruz'un yeni üçlemenin başrollerinden olacağı söyleniyordu 4.film gösterimdeyken. şimdi penelope'nin durumu muallakta. filmde rol alıp almayacağı bilinmiyor. aslında johnny depp dışında filmden kimlerin rol alacağı belli değil. senaryoyu ted elliott tek başına yazdı. dört filmi yazan diğer isim terry rossio bu filmi yazmak istemedi. haklı da. dandik bir film çıkacağı kesin, o da sıkıldı, bıraktı filmi. ama hala disney için çalışıyor. asıl şaşırtıcı haberse elliott'ın yazdığı senaryonun başka bir senariste tekrar yazdırılması. ya senaryo tamamlanmadı, ya da elliott'ın senaryosunu beğenmedi disney. eldeki senaryoyu tekrar yazacak kişi ise catch me if you can ve the terminal dışında hep başarısız işler kaleme almış bir senarist, adını unuttum, merak eden imdb'den bakar. filmin vizyon tarihi bir aksilik çıkmazsa 10 temmuz 2015 imiş. yani 4.filmin tüm rezilliğine rağmen hala yeni filmi merak eden varsa biraz daha edecek. çekimler porto riko'da gerçekleştirilmeyecekmiş, bundan da vazgeçilmiş. filmi zerre merak etmiyorum. zaten 4.filmin bütçesi iyiden iyiye azaltıldığı için bol aksiyonlu ve sürekli denizde geçmesi gereken film hep karada geçmiş, dandik bir hikaye anlatılmıştı 4.filmde. muhtemelen 5.film için de fazla bütçe ayrılmayacak, film gene karada geçecek. bu arada filmi kimin yöneteceği de bilinmiyor. henüz rob marshall ile iletişime geçilmedi, geçilmesin de. adamdan aksiyon yönetmeni yapmaya çalıştılar, beceremediler, zira o hamur yok adamda.
  • 4. filmde ailemizin yelkenlisi kara incinin yok edildiğini öğrendiğimde ana avrat sövdürdüğü için bu filmde dutchman ın kaptanı olarak will turner ın jack e gemisini geri getirmesini canı gönülden diliyorum. siyah inci olmadan sparrow mu olur lan.
  • var olacak olmasıyla gece gece mutlu edendir
  • ilk entrylerinden birini gireyim diye can attığım film. 2016'ya daha var ama, anca 4 film tekrar izlenir 2016 ya kadar.

rezerve
  • (bkz: gangland)

dead men - tell no tales,
    in gangland - murder’s up for sale.
  • 4 filmi dün itibarıyla baştan izleten filmdir.
  • filmi bu kadar erken duyurarak izleyicilere kötülük yapılmıştır.
  • joachim rønning ve espen sandberg'in yöneteceği film.