• wrc' nin 2008-2010 lastik tedarikçisi pirelli' nin yeni geliştirdiği çivili, karlı buzlu zemin yarış lastiği. isveç rallisinde denenen 145/85/16 ebatlarındaki bu canavar için bir parkur wrc organizatörleri tarafından bir gece önceden ıslatılıp donması sağlanmış.
  • çivili olmayan versiyonu soğuk ve ıslak havalarda yüksek performans sağlayan, buzlu yollarda ise dikkatli olmanızı gerektiren kış lastiği. az kar yağışı alan soğuk bölgeler için idealdir...
  • kış mevsiminde bir otomobil lastiği ne kadar güven verebilirse ondan daha fazla güveni verebilecek kapasitede lastik modelidir, gözü kapalı tavsiye edilir.
  • sıfır derecenin altında daha iyi performans gösterdiğini iddia edilen oto lastik modelidir. sottozero italyanca “sıfırın altında” demektir.
  • yüksek bir fiyat etiketine sahip, sıfırın altı derecede donmuş asfalt rampaları arkadan itişli bir otomobilde bile teke gibi tırmanan, soğukta mükemmel bir güven veren model. ağır kar yağışı altında henüz denemedim, onu da bir görmek lazım.
  • istanbul'da kimseye tavsiye etmediğim lastiktir.

olum manyak mısınız, paranız mı çok ?
    istanbul' da ne kadar kış oluyor da sottozero alıyorsun, sanırsın bana norveç.
    (bkz: petlas)
  • -10 derecede buz tutmuş, 10 cm yüksekliğinde karlı ve yer yer tuzlanmamış asfalt yollara sahip arenberg dağlarında üstelik arkadan itişli bir bmw'de bütün bir haftasonu değil kontrolü kaybetmek, patinaj bile atmamış efsane lastikler. buzlu ve rampalı yerlerde yaşıyorsanız parası neyse verin sottozero alın.
  • 225/45/17 ölçüleri için sottozero 3 kullanıyorum. uludağ'da kar, buz, don vs demeden o kadar güzel yol alıyor araba. parasını kesinlikle hak eden kış lastikleri.
hesabın var mı? giriş yap