• google earth'de mezun olduğum liseye (bkz: adana anadolu lisesi) bakarken birden karşıma çıkıvermiş okul.

adana anadolu lisesi'nden (a.k.a. kurttepe anadolu lisesi) mezun olduğum ve adana'yı terk ettiğim 2003 yılında oralar dutluktu..
    lafın gelişi değil gerçekten dutluktu, ağaçlar falan vardı, öğlen yemeği saatinde yemeğimizi alır, okulun ormanlığına dalar, ağaçların altında yerdik..

şimdi o ağaçların yerinde piri reis'ler esiyor göründüğü üzere. heralde adana annadolu lisesi kampusunun ağaçlarını kesmişler, düzeltmişler, dikmişler binayı.

dur screenshot'ini da göstereyim; http://img8.imageshack.us/…rireisnerdenciktilan.png
    bu görünen kampus komple adana anadolu lisesi olmasi lazim. ancak sağ alt köşede bir piri reis anadolu lisesi görünüyor, normalde ağaçların olması gerken yerde.

bu okulun öğrencilerine acıdım şimdi. adana anadolu lisesi gibi efsane bir okulun (türkiye'nin en iyi 4. anadolu lisesi idi ben mezun olduğumda, şimdi de facebook'tan takip ettiğim üzere aynı seviyedeler) kampusunde köşeye ayrı bir okul olarak konumlanmışlar.. pek bi ezerler..

"intj" karakterli tiplerin doluştuğu bir okuldur adana anadolu lisesi, aralarında kalmanız yazık olmuş.
  • 2010 yılında mezun olduğum 2008-2009 dönemi okul başkanlığı yaptığım okul. berabercene parti düzenledik yüzük yaptırdık mezuniyet sweatleri yaptık ama bi yıllık yapamadık. gidilesi eğlenilesi bir okuldur. hocalar kafa dengidir ancak kafalamayı bilene. biz gittikten sonra hocalar ipleri eline almış diyorlar tabi doğal 3 yılda okul puanı 100 puan arttığı için okul cüce inek veletlerle dolmuştu. güzel yıllar geçirdim umarım benden sonrakiler de geçirir.

--- bilgilendirme ---
    2005-2006 öğretim yılında milli eğitim bakanlığı tarafından mehmet kemal tuncel lisesi´nin anadolu lisesine dönüştürülmesiyle oluşan okulumuz, 12.03.2007 tarihinde şimdiki binasına taşınmış ve piri reis anadolu lisesi adını almıştır. okulumuzun resmi açılışı dönemin milli eğitim bakanı doç. dr. sayın hüseyin çelik´in teşrifleriyle 27.03.2007 tarihinde yapılmıştır.

--- bilgilendirme ---
  • zamanında osmanlı'nın yükselişi gibi yükselen, son zamanlarda da osmanlı'nın düşüşü gibi düşen okuldur. kaliteli hocaların gitmesi, vasıfsız okul durumuna düşmesi, disiplinin azalması gibi olaylar gerçekten üzücü. zaten sosyal etkinlik konusunda hiçbir zaman ön planda değildi. diplomasının getirisi hiç kalmadı..
  • ben burayı ala'nın* yavrusu olarak görüyorum.

ya da öyle demeyelim de mesela istanbul gelişmişken aynı zamanda kocaeli, tekirdağ, sakarya gibi büyükşehirlerin ortaya çıkmasını sağlamıştır.

ha işte bu lise de böyle.

ama o durumdan farklı olarak bu lise ala'ya yakın bir kalitededir. adana'daki en iyi okullardan birisi.

edit : anadolu lisesi olmaktan çıkmış, bunu yeni öğrenmiş bulunmaktayım.
hesabın var mı? giriş yap