• pirinc pilavinin suyunu ve atesini iyi ayarlamazsaniz ya pismez ya lapa olur
  • pirinc pilavi nin suyu cinsine gore deisir ama orcinali 1 e 1,5 sudur. hic yag koymadan suyu kaynatirsin pilavi salarsin o bi kosede suyunu cekene kadar pisher alti cisir cisir edince sondurursun. yeterli miktarda yagi tavada iice kizdirirsin (kopurur filam sona durulur hafif koyu renk alar)
    sona pilavin kapaani acar cosss die yagi gezdirirsin ondan sona 15 - 20 dakka beklersin karistirirsin sona yarim saat gecince afiyetle yersin
    orjinal pilav yapma bichimi budur
  • aaaa olurmu hic oyle pilav yapmak, once tereyagini ve arpa sehriyeyi atacakasin tereyag kizarken arpa sehriyede kahverengi rengi alacak iste bu noktada pirinci ekleyeceksin ve tuzunu atip hepsini biraz oyle kavuracaksin. sonrada sicak suyu ekleyip ustunu kapatacaksin ve suyun cekilmesini bekleyeceksin. afiyet olsun
  • su ve pırıncın oranı; bıre ıkı, bıre bır bucuk seklınde anneden anneye degıshen, gunun bırınde bı erkek arkadashım tarafından "5 e 8 dır kızım" denmesiyle bana oeahhdedirten ozel tencereleri bile satılan, yemek/altlıgı/yanlıgı
  • biraz once ogle yemeginde yogurtla beraber yedigim yemek,ben biraz renkli severim pilavimi, bazen icinde domates, kivircik, taze sogan neyin dogruyorum,zeytinyagi ekliyorum, cok hos oluyor.yapilisina gelince reignman'in tanimina cani gonulden katiliyorum,kavurmadan pilav pilay olmaz, lapa olur, pilav dedigin yagmur gibi dokulmeli...
  • kavurarak yapilmis pilavin hazmi guctur ve fakat kavurmadan da pek az baba yigit onun tane tane dusmesini saglayabilir. icine bir miktar safran atmak hem pilavi renklendirecek, hem de lezzetine lezzet katacaktir
  • gercekten cok iyi yapabildigim tek yemek... gerci anneannem pilavi iyi yapan, butun yemekleri iyi yapar der, ama ben o gruba dahil degilim galiba... hem kavurarak yaparim, hem haslayarak, ama beni favorim de kavrulmus olanidir...
  • şöyle üstüne güzel bir cacık döküldü mü tadından yenmez.
  • çin'de balıkla bile tükettikleri besin.
hesabın var mı? giriş yap