şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ethereum ağı tabanlı yeni bir kriptopara, 25 ağustos 2017'de duyurulmuştur, kazılabilir cinstendir, açık kaynak kodu felsefesini benimsemiş, azimli ve yardımsever geliştiricileri vardır

  ayrıca son 2 haftada 100% değer kazanarak yatırımcısının yüzünü güldürmüştür.

  15.01.2018 edit: tıpkı (bkz: dash) gibi masternode sistemine sahiptir, yaklaşık 30 gün sonra masternode'ların betadan çıkarak ağa katılması ve masternode sahiplerine ödemelere başlanması planlanmaktadır, masternode sahibi olabilmek için cüzdanda 20000 pirl bulundurma şartı vardır.
 • lan bulaşık deterjanı markaları bile kripto para işine girmiş vay aq
 • ellaism ile birlikte goz diktigim bir kripto platformu.
 • mineable ve total supply sınırı yok. her ne kadar bu sisteme sahip coinleri pek tercih etmesemde community sağlam gözükmekte. herhangi bir ico ile para toplamak yerine dev fund sistemi ile block başına 2 pirl alıyor geliştirme ekibi. bunuda pazarlama ve geliştirme fonlamasında kullanacaklarını belirtmişler. bu yaklaşım ile güvenimi kazandılar. gelecekte iş yapar diye düşünüyorum.

  şu anda cryptopia'dan alınabilir. yeni exhange'lere eklendikçe, 10x roi'ler görebiliriz. şu anki market cap'inin 17m civarı olduğu düşünüldüğünde ve bir altcoin bubble içerisinde olduğumuzu göz önünde bulundurarak getirisi yüksek olabilir.

  tamamı kendi yorumumdur ve tabiki ytd.