şükela:  tümü | bugün
 • ethereum ağı tabanlı yeni bir kriptopara, 25 ağustos 2017'de duyurulmuştur, kazılabilir cinstendir, açık kaynak kodu felsefesini benimsemiş, azimli ve yardımsever geliştiricileri vardır

  ayrıca son 2 haftada 100% değer kazanarak yatırımcısının yüzünü güldürmüştür.

  15.01.2018 edit: tıpkı (bkz: dash) gibi masternode sistemine sahiptir, yaklaşık 30 gün sonra masternode'ların betadan çıkarak ağa katılması ve masternode sahiplerine ödemelere başlanması planlanmaktadır, masternode sahibi olabilmek için cüzdanda 20000 pirl bulundurma şartı vardır.
 • lan bulaşık deterjanı markaları bile kripto para işine girmiş vay aq
 • ellaism ile birlikte goz diktigim bir kripto platformu.
 • mineable ve total supply sınırı yok. her ne kadar bu sisteme sahip coinleri pek tercih etmesemde community sağlam gözükmekte. herhangi bir ico ile para toplamak yerine dev fund sistemi ile block başına 2 pirl alıyor geliştirme ekibi. bunuda pazarlama ve geliştirme fonlamasında kullanacaklarını belirtmişler. bu yaklaşım ile güvenimi kazandılar. gelecekte iş yapar diye düşünüyorum.

  şu anda cryptopia'dan alınabilir. yeni exhange'lere eklendikçe, 10x roi'ler görebiliriz. şu anki market cap'inin 17m civarı olduğu düşünüldüğünde ve bir altcoin bubble içerisinde olduğumuzu göz önünde bulundurarak getirisi yüksek olabilir.

  tamamı kendi yorumumdur ve tabiki ytd.
 • "pirl için çok basit arayüzü olan bir gui miner programı yayınlandı. mining'e uzak olanlar kod vs görüp gözü korkan pek çok kullanıcıya kolaylık sağlayacak. ayrıca 12 aralıkta pirl stocks.exchange e giriş yaptı. ella da aynı şekilde stocks.exchange ve bisq de listelenmeye başladı. pirl dün gece 3-4 tane daha borsa ile görüştüklerini ve anlaşmaya çalıştıklarını açıkladılar. block explorer için pirl diver çıkardılar, şu an betada ama stable olduğu anda ona da geçiş yapacaklar.

  bu gelişmeler çok çok çok iyi ve hızlı gelişmeler. ella ile kıyaslandığında daha hızlı bir gelişim içerisinde, bunu da normal karşılıyorum çünkü ella bağışla çalışıyor, pirl'de ise dev lerin şu ana kadar aldıkları pay yaklaşık 1 milyon dolar. bu kadar parayla bırakın da 3-5 exchange de listelenip bu kadarcık da geliştirmeyi yapsınlar.. benim düşüncem pirl kesinlikle eth'ye rakip olarak geliyor. eth'de coinlerin %50 sinden fazlası belirli kişilerde toplanmış durumda, kısaca matematik dersek; 12 milyon coin developerlarda (vitalik) ve 60 milyonu ico da satıldı. bunlar çok büyük rakamlar arkadaşlar, 12 milyon x 700 $ varın siz hesabını yapın şu anki paranın. ella'da bunların hiçbirisi yok, ve bütün giderleri takip edebilirsiniz. pirl yaklaşık 1m coini dev fee olarak toplamışken ella'nın bağış cüzdanında sadece 8000 ella (4.000 dolar) bulunmakta." kaynak

  (bkz: #75036533)
 • btc-alpha.com'da listelenmiştir