• damat troll'ü...
  • öncelikle en tepeye yazalım

gizli aktroldür.

aşağıdaki entrysi üzerine kendisine makyaj aynasız araba kaldı mı yazdım

(bkz: #108070865)

ilginç cevaplar vermeye başladı. neymiş otobüs kullanıyormuş o, araba ona çok uzakmış, metrobüse 3.5 tl veriyormuş falan filan. ben de fakir asgari ücretli falan zannettim.

entrylerine bakayım dedim, durumun hiç de böyle olmadığını gördüm. gayet yurtdışına tatile giden, amerika’da falan 3 ay kalmış, zincir kahve zincirlerinin müdavimi bir tip. öyle asgari ücretli imajı yok yani. zaten sonra da benim için önemli değil de falan saçmalamaya başladı.

neyse ben de hala anlatıyorum hayat pahalıysa bunun sorumlusu 18 yıllık akp yönetimidir diye, bana masal anlatma falan demeye başladı, orada huylandım zaten. her sorduğu konuda gayet güzel ve açıklayıcı cevaplarımı verdim

ekrem imamoğlu’ndan beklediği özgün projeleri sordum ona yanıt vermemiş. kendisi yarım kalan metro projelerinin yeniden başlatılmasını beğenmedi mesela, akp başlatmış. başlayan projeyi bitirmek dururken yenisi başlasın istiyor sanırım

bunun dışında belediyenin yapabileceği şeyler belli. özgünlükten kastı ne anlamadım. ekrem çeşme açmaktan başka ne yaptı diyip durdu. ben de git başlığı altına bak onlarca kez yazıldı bulamazsan ben sana iletirim dedim.

ha bu arada arkadaşın akp aleyhine tek entrysi yok. bunları sürekli hatırlatınca arazi oldu tabi. hiç şaşmaz. sonra gidip başlık altıma hdpli falan yazmış. konuyla alakası ne bilmiyorum, hdp’ye hiç oy vermedim ve vereceğimi de düşünmüyorum ama konuyla alakası neydi pek anlamadım.

ben bunun gibi tiplerle kedinin fareyle oynadığı gibi oynamayı seviyorum. en sonunda fareler gibi sıvışıyorlar. bugüne kadar hiç farklı olmadı.

ben imamdan ya da papazdan para almıyorum ama seni bilemedim şimdi. bu kadar vasatlığa böyle bir hayat yaşıyorsan bazı ek gelirlerin olmalı bence.
  • (bkz: boktroll)
    (bkz: engelle)
    (bkz: başlıklarını engelle)

günün aktrollü.
  • cevap veremediği noktada hakarete başlar aman diyim uzak durun.

(bkz: aktroll)
    (bkz: engelle)
    (bkz: başlıklarını engelle)
  • yukarida birisi gizli aktrol diye yazmis bu kisi icin.

eski entrylerini didikleyince yukaridaki arkadasa bu kisi icin "gizli" ifadesini kullanmasina hak verdim.

zira ozellikle eski yillardaki entry girdigi basliklar akp'ye oy veren kisilerin %99'unun sahip olmadigi bir seviyede entelektüel ve populer kultur birikimi gerektiriyor.

benim tahminim hesabin, ya akp'ye calisan reklam ajanslarindan birininin hesabi oldugu, ya da bu kisinin universite zamanlarinda arkadas cevresi sayesinde belli bir ortamlarda bulunup su aralar da perincekci takildigi yonunde.

kendisine gecmis olsun diyip gizli degil acik acik aktrol kusagini taktim ediyoruz:

https://ibb.co/8nz94cf
  • bir konu hakkında mesajlaşırken son mesajıma “okumadım mesajını değmez” diye cevap verip sonrasında başlığımın altına giri bırakan, benim bunu görmem üzere ipliğini pazara çıkaran giriyi başlığı altına ortaya koydum diye yalan söylemeye devam eden yazar

üstelik başlığı altına entry girdiğim için sonrasında mesaj atmış ama cevap vermedim. omurgalı insan “değmez, hoşçakal” dedikten sonra devam etmez. yazarın da kezbanına denk geldik.

dip not : benim başlığımın altına hdpli diye gelmiş, benim hdp övdüğüm entry bulamazsınız ama bu arkadaş sırrı süreyya önder’in yazılarını okurken gözyaşı dökermiş.

(bkz: #24618274)

gülsem mi ağlasam mı bilmiyorum
  • yedinci nesil bir yazar.
  • (bkz: kaneshiro)

edit: nickini kaneshiro olarak değiştirmişti,gelen ızdırap dolu tepkilerden dolayı eski nickine geri dönmüş,dpci.
  • bir winter sonata severdir. dizinin ilk bölümünü çevirip sonra altı ay kadar kalan bölümlere dokunmayan çevirmene "dön bitir şu işi" demese de, demek istediğini yaptırmış, neşeli ve aktif kişidir.*
hesabın var mı? giriş yap