• bütün oyuncularının leyla ile mecnun'daki kaan'dan oyunculuk dersleri alması gereken dizi.
    hatta senaristi bile alabilir. eminim daha güzel bir proje çıkar ortaya.
  • fakirler melektir, zenginler ise şeytan ateşini körükleyen ve klişe senaryosuyla dikkat çeken vasat dizi. sırf bu dizilerin gazına gelerek istanbul'un en lüks okullarından birinde paşa paşa okumak varken ingilizce öğretmeni tecavüzden, kimya öğretmeni uyuşturucu kaçakçılığından* tutuklanan bir lisede okudum. starbucksda karı kız kesmek yerine haydar abinin kahvesinde iskambil destesi kestim, giden günlerim oldu kısaca.
  • zengin-fakir ayrımı gibi daha önce hiç işlenmemiş bir konuyu işleyen orjinal ötesi dizi.
  • leyla ile mecnun'a gönderme yaptıkları videoyu izledikten sonra bende nedense acıma hissi uyandırmış dizi.

--- spoiler ---

-baloncuu!
    +hooop!
    -bilmem ne bilmem ne...
    +nasııııl?
    -bilmem ne bilmem ne...
    +nasıııl?
    -buraya gel diyorum sesim kısıldı bilmem ne...
    +evet böyle uzaktan çok saçma zaten.

--- spoiler ---

çok saçmaymış. ulen bu kafayla bilim kurgu filmlerinde mantık da ararsınız, çizgi filmlerdeki karakterlerin nasıl bir türlü ölmediğine de şaşırırsınız. yazık, ne diyim.
  • "isminde hayır yok bir kere" dedirten saçmalıktır. yıllardır özel okullarda bursluların ezilmesi konusu işleniyor. ancak böyle bir durum yok hiçbir okulda. senarist başta olmak üzere, dizi yapımcılarına ve oyuncularına da sormak istediğim birkaç şey var;

zengin salaktır, fakir zekidir klişelerine bir son vermenin vakti gelmedi mi artık?

sözümona tutmuş bir karakterin sululukları ve pişkin oyunculuğu üzerinden pirim yapmaktan bıkmayacak mısınız?

zengin ve fakir aşkının romantik imkansızlığından gözleriniz ne zaman kamaşmayı bırakacak?

kahraman öğretmen olayını ölü ozanlar derneği'nde bıraksanız olmaz mı o güzel haliyle?

burs imkanının fakirliğe değil başarıya verildiğini ne zaman alacak o kalın kafanız?

varlıklı insanların da sıkıntıları olabileceği hiç mi gelmiyor aklınıza ya da bu düşüncenin gelebileceği bir aklınız yok mu?

bayrampaşa'ya hiç uğradınız mı?

fakirliğin başarı getirdiği fikrine nereden kapıldınız?

tüm bunları ve daha birçok şeyi bu saçmalığı ortaya çıkaran ekibin yüzüne bağırmak istiyorum. ve sonunda neden? demek istiyorum. neden bu isim?
  • az önce sihirli annem'in aslında ne kadar kaliteli bir dizi olduğunu göstermiştir. böyle bir yayına hangi zihniyet izin verebilir, o neydi lan?
  • leyla ile mecnun'un yanında 11818 reklamı gibi duran dizidir. izledim mi? izlemedim. izler miyim? sikimde olmaz!
  • ben böyle bi dizi senaryom, fikrim var diye arkadaşlarıma bahsetsem, benle 6 ay taşşak geçer arkadaşlarım. show tv almış bunu yayınlıyor. işte öyle bi dizi. sözlükteki pis yedili başlığına da yazık ediyor ayrıca. *
  • artık gani müjde'nin absürd komedi bile yazamadığının kanıtı olan dizidir. bu dizi bildiğin hayat bilgisi'nin evrilip çevrilmişi. ayrıca nasıl bir müdür öğrenciler hakkında "araştırma" yapar ki? allah'ım yarabbim. bunu izleyeceğime yemin ederim dedektif memoli'yi izlerim daha iyi.
  • arabesk gibi bir başyapıtı yazmış bir adamın son eseri. sanırım birilerinin elinde gani müjde'ye ait şntaj yapaiblecekleri birşeyler var. arabesk , selena , pis yedili diye giden kariyer mi olur lan. ilk defa barcelona'da şampiyonlar ligi finalinde hat trick yaparak futbola başlayıp akabinde düzce doğsanspora transfer olmak gibi birşey lan.

not : gerizekalıyı oynayan çocuk dışında oyuncuların çok da kötü olmadığı kanısındayım. bu kadar saçma sapan bir senaryoya rağmen çabalıyor çocuklar.
hesabın var mı? giriş yap