şükela:  tümü | bugün
  • fetö'den dolayı mağdur edilen insanlar için konuşan kemal kılıçdaroğlu'na binali yıldırım'ın söylediği söz.

"1%'i geçmeyen tasfiyeler üzerinden pişkin pişkin mağdur edebiyatı yapmayı bırakın 7 ağustos ruhuna sahip çıkın. bu şekilde fetö'ye destek oluyorsunuz" diyor adam.

mağdur edebiyatı yapanlar kim ben söyleyeyim:

14 yıldır fethullah hoca efendilerinin yalakalığını yapanlar, türkçe olimpiyatlarında şakşakçılık yapanlar, fetö okullarını törenlerle açanlar, bütün devlet kurumlarını cemaat üyeleriyle dolduranlar kimdi? chp mi? mhp mi? hdp mi?

hayır binalicim bunların hepsini sen ve partin yaptı.

sonra ne oldu?

"aldatıldık" dediniz. (bkz: rabbim de milletim de bizi affetsin)

asıl mağdur edebiyatı yapan sizsiniz!

bu süreçte mağdur ettiğiniz binlerce insanın hakkını aramasına fırsat vermemek için de elinizden geleni yapıyorsunuz. (bkz: ohal)

yaşananların asıl sorumluları hiçbir bedel ödemeksizin yerlerinde dururken binlerce insan sorgusuz sualsiz tutuklandı. tutuklanan insanların aileleri işlerinden, okullarından, evlerinden atıldı. bu insanlar daha suçları ispatlanmadan vatan haini ilan edildi. (bkz: suçsuzluk karinesi) (bkz: suçun ve cezanın şahsiliği)

şimdi chp bu insanların mağduriyetlerini dile getiriyor diye edebiyat mı parçalamış oluyor yoksa muhalefet olarak yapması gerekeni mi yapıyor? bir de alttan alttan tehdit ediyor adam. "böyle yaparak fetö'ye destek oluyorsunuz" diyor. yani bana muhalefet olanı fetöcü ilan ederim diyor açık açık.

allah sizi ıslah etsin.

pişkinliğiniz gerçekten midemi bulandırıyor.