şükela:  tümü | bugün
 • en bir beterini hırsızların yaptığı kötü alışkanlık. hiçbir şey olmamış gibi devam ederler yollarına.
 • son zamanlarda "fizigimle degil muzigimle gundeme gelmek istiyorum" diye yirtinip ustune de porno filmden kirpilmis oldugu izlenimi veren kliplerini "ne var ki bu klipte? gayet masum ki! gayet guzel bir calisma oldu, yonetmenime opucukler yolluyorum buradan!" diye savunan popcular piskinlikin alasini sergiler oldular.

  mesela petek dincoz kizimiz doktor tavsiyesi klibine hemsirelerin gosterdigi tepkiye karsilik yaklasik "hemsireleri yanlis yansittigimizi dusunmuyorum, mesela dogumhanedeki hemsireler pembe uniforma giyiyor, ben bir ay hemsirelerle takilip gozlem yaptim. polis gecelerinde de bize polis uniformasi giydiriyorlar nolmus? bu tepkileri anlamsiz buluyorum" gibi bir seyler soylemisti. simdi de gulsen kizimiz sarisinim sarkisinin klibine (bakin kendi basligi bile var: gulsenin sarisinim klibi) fazla erotik diye tepki gosterenlere "seksi olabilirim ama bunun altini cizmiyorum. erotizmi fazla cagristirdigini sanmiyorum ama sinirlari zorladigini kabul edebilirim" demis.

  simdi bunlar piskinligin super ornekleridir. neden? bu kisiler ne halt yediklerinin bal gibi farkindadirlar. hemsire fantezilerine dem vurduklarinin, kadin vucudunun her ilgi cekici noktasini allayip pullayip gosterdiklerinin fazlasiyla bilincindedirler. eger farkinda degillerse ben "ha bunlar salakmis, iyi mazur gorelim" deyip bir de "vah yazik!" diye eklerim. piskinlikte her zaman bir salaga yatmak egilimi vardir ne de olsa, bu orneklerde de gordugumuz uzere.

  madem album satisi, tvde gorunmek, konser tekliflerinde artis gibi amaclara ulasmak icin veya sirf "guzelim gostericem bana ne" diyerek vucut sergileyeceksin, bunu yaptigini kabul et. delikanli gibi cik ortaya "yaptim iste, actim, ne var? christina aguilera'dan neyim eksik?" de, cirkeflesmek istiyorsan "turk milleti cinsellikle seksle bozmus abazan bir millet yane. biraz kic bas acip biraz kivirtinca hemen erotik merotik. gosteriyoruz ki gorun de ogrenin." de. ama boyle yan cizip "ay ne cinsellik cagrisimi, ben o klipte bir androidi canlandiriyorum bilakis" ayaklarina yatmasinlar. actiklari kiclarini piskinlikle savunarak salak yerine koyduklari millet kiclariyla guluyor sonra.
 • bir yerde osurdugu zaman "ben osurdum ne olmuş" gibi yapma durumu. *
 • enteresan bir insanlık hali. ruhen rahat ve geniş olmanın getirisi. pişkin dediğimiz insanlar, genellikle, karşılarındaki insanı kötü etkilemiş olan bazı davranışlarının sorumluluğunu almaktan kaçınırlar ve yakın zamanda size, ruhunuza zarar vermiş olsalar da, günler sonra karşınıza, hiçbirşey olmamış gibi çıkmaktan çekinmezler. hatta size yaptıklarından sonra, sizinle ya da sizin yakınınız olan biriyle, tüm olanların üstüne, sizin hakkınızda espriler yaparak sohbet etmeye çalışmaktan bile çekinmezler. yaptıklarının karşılarındaki insanda nasıl bir etki yarattığını görmekten yoksundurlar. bu insanlara laf anlatmak da zordur çünkü muhtemelen olayları sizin baktığınız taraftan göremeyecek, empati kuramayacak, "ne var bunda?" falan diyeceklerdir. belki kötü niyetli değil vurdumduymaz olmalarıyla alakalı bir durumdur bu pişkin olma hali. yine de şahsen bünyemde huzursuzluk yaratırlar. çıkmalarını isterim hayatımdan, çıkmak isterim hayatlarından.
 • türkiye'nin en büyük sorunudur aslında.
 • "her toplumsal felaket, her doğal afet sonrasında sorumlu konumlardaki vatandaşlarımızda tebellür eden milli özelliğimiz pişkinliktir." yıldırım türker
  http://www.radikal.com.tr/…14.09.2009&categoryid=97
 • ekmekte aranılası, insanda uzak durulası özellik.
 • aklına esen internet sitesini adıyla, olmadı ip ile engellersin. sonra da şöyle bi yazı yazarsın:
  http://www.tib.gov.tr/dokuman/bb_04062010.pdf

  alıntı yapayım tam olsun:
  --alıntı--
  sonuç olarak http://www.youtube.com/ a erişim amacıyla kullanılan ve tarafımızca engelleme
  tedbiri kapsamında güncellenen ip adreslerinin arkasında farklı şirketlere ait alan adı veya çeşitli
  hizmetlerin barındırılması bu şirketlerin kendi tercihleri ve sorumluluklarındadır.

  dolayısıyla bu hizmetlerden yararlanan internet kullanıcılarının mağduriyetinin çözümü bahse
  konu hizmetleri sunan şirketlerin elinde bulunmaktadır.
  --alıntı--

  şaka mısınız lan siz?
 • sadece simit'e yakışır. insana yakışmaz.

  (bkz: özeleştiri yoksunu insan)