şükela:  tümü | bugün
  • yaptigin icin pismansindir ama devam edersin yine de yapmaya. oyle seyler bunlar. misal;

- sigara icmek bunlardan biri kimileri icin. pismanlar ama devam ediyorlar. uzunca bir sure devam edecekler gibi.
    - spor yapmamak bir digeri. istiyor yapmak ama o koca dotu kaldiramiyor. pisman bunu yapmamakla. devam ediyor abur cubura.
    - sagliksiz beslenmek bir digeri. pismanlik var ama yine de devam.
  • o son tekilayı da içmek.
  • borsa oynamak. hisse senedi almak-satmak.
    ah canım babam ah.
  • sağlıksız ve dengesiz beslenmektir. devamında uyku düzensizliği yaşayacağımı bile bile uykum geldiği zamanlarda uyumamam. spor yapmaya ihtiyacım olduğum halde yapmamam. sonra kilo almam falan. dertlendim şu an. iradesizlik midir nedir bilmiyorum fakat pişmanım ben bu yaptıklarımdan. bile bile hata yapıyormuşum gibi geliyor bazen. neyse en kısa zamanda düzeleceğim. mümkünse bu hatalar bu hafta son olsun istiyorum.
  • jerk off
  • (bkz: oy vermek)
  • güvenmek, hepsinin başında gelir. her seferinde de hiç yorulmadan pişman ederler.

bunun dışında sigara, alkol gibi şeylerin aşırı kullanımı ve çok acı (isottan kapkara olmuş lahmacun, acı biber), çok yağlı (cips, kavurma) gıdaların tüketilmesi. saçı sıfıra vurmak veya sinekkaydı tıraş olmak. bir anlık hevesle aşırı harcama yapmak (en bariz örneği katı meyve sıkacağıdır). bu çok uzun zamandır olmadı ama kafa yerinde değilken eski sevgiliyi aramak veya mesaj yollamak. bir çırpıda sayabileceğim şeyler benim için böyle.