• en baba internet starı şahin k'ya ayıp etmiş programdır. hakikî internet starı yok sayılmış, halt edilmiştir. şahin k olsa tadından yenmezdi.
    ajdar:
    - ben bütün suların bana aktığı engin bi akarsuyum.
    şahin aga:
    - ben de denizin buz gibi sularından geldim goduuum.
  • ajdar gibi ruhsal durumunun cok da saglikli olmadigi belli olan bir kisiye karsi cok acimasizca davranilan programdir.
    kendisine yapilan onur kirici elestirilere hangi sekilde tepki verecegi belli olmayan bir insanin uzerine bu kadar gidilmez.
    komik adam olarak kalmasi ve unutulmasi gereken bir adamin kimilerince asagilanip kimilerince egosunun yukseltilmesi saglandikca kendisinin icinde bulundugu duruma hakimiyeti gittikce azalacaktir.bu hakimiyet kaybi onu cevresine veya kendisine zarar verebilecek bir duygunun icine sokabilir ki bu her an olmak uzere.
    hele ki canli bir programda hic olmamasi gereken ''kontrolsuz seyircilerden birine soz hakki verip konugu asagilatmak'' cok onur kiricidir.
    ajdar ne kadar sacmalarsa sacmalasin onemli olan onun sacmalamasi degil bizim onun sacmalamalarina ne kadar onem verdigimiz ve bunun sonucunda hangi onlemlere basvurdugumuzdur.
    bu programda alinan onlem ise sudur: '' ajdar herkes tarafindan asagilanacak,gulunecek ve duygusal olarak linc edilecek .''

bu oncelikle ayiptir ve dunyanin medeni oldugunu soyleyen her ulkesinde suctur.

kanimca, ajdar tipindeki meshurlar icin uzman bir psikiyatrin tespiti gerekmektedir.bununla beraber televizyon programcilarinin bu psikiyatrin goruslerine gore hareket etmesi daha saglikli ve saygin bir davranis olacaktir.
    ruh hastasi da olsa her sey insanlarin iyiligi icin olmalidir.
  • otisabi'nin bir türlü yanındakilerin ve karşısındakilerin seviyesine inemediği, televizyonun sesini kıssan 5. sınıf meksika televizyonu izlendiği hissi veren program.
    halbuki çıkaracaktın bir zenci'yi, bir peder zickler'i oraya... muhalefet sözlük nasıl olurmuş, bu programa uygun bir üslupla göstereceklerdi.
    (bkz: böyle göte)

o mor avizeyi konuklardan daha çok gösteren kameramana da "bambaşkaymışsın" demek istiyorum.
  • otisabi'nin katılmayı kabul etmekle büyük bir hata ettiğini düşündüğüm program. program ekibi ayrı, diğer konuklar ayrı mide bulandırıyor.
  • show tv adlı kanalda yayınlanan, reha muhtarın sunduğu program.

bu akşam yayınlanan programi hayretler içerisinde, ağzım açık izledim. neden diye sorarsanız ki sormazsınız biliyorum, yine de açıklayacağım hemen.

bir manken, bir şarkısı, bir şovmen(!), bir adet de halka malolmuş aslında ben oyle degildim bakınız gerçek yüzüm budur tadında ortaya çıkan gazeteci programi hep birlikte yürütüp, gündem hakkında yorum yapıyorlar. her yaptıkları yorumun arkasından bir alkış kopuyor, el emeği göz nuru vtrler yayınlanıyor, sms mesaji servisleri bir yandan referandum için çalışıyor. ve en nihayetinde haftanın en garip olayı seçiliyor. buraya kadar normal, izleyip izlememekte özgürüz.

ajdar anik adli normal bir insan olmadığını herkesin bildiği fakat hem çektiği rating hem de kendisinden bir gıdım fazla aklı olanların egolarını tatmin etmelerini sağladığı için iki haftadır bu programa davet edilen bir adam var. adam çıkmış ben sanatçıyım, emek veriyorum diyor ve soylediklerinin hiçbirinin bilincinde değil. hem vücut dili, hem cümleleri, olaylara bakış açısı algısının zayıf olduğunu, yani doğuştan senin benim gibi bir insan olmadığını ortaya koyuyor. bu sözde akıllı(!) adamlar da bu insanı muhattap alıyorlar, programlarına çağırıp tabiri caizse yerin dibine sokuyorlar. işin kötü tarafı ajdar anik bunun bile farkında olamayacak kadar zayıf algıya sahip bir insan. güzide sözlüğümüzden, hepimizin tanıyıp yazdıklarını takdir ettiğimiz bir yazar da davete riayet edip programa katılıyor. bir insanın özrü üzerinden çıkarımlar yapılıyor, sanat tarihinden, teorisinden, estetikten bahsediliyor. fakat aslına bakarsanız kimse ne dediğini bilir durumda değil, çünkü ortam adil değil. konunun çıkış noktası tam bir felaket. özürlü bir insanı muhattap alarak girilen sohbet ister istemez, zaman zaman seviyesizleşiyor. bilinçsizce ayağa kalkan bir seyirci ; " biz sizinle dalga geçiyoruz arkadaşnarnan beraberr işte oyle ahahihi" diyebiliyor. otisabi biliyor, evet o farkında. fakat oraya çıkıp ajdarın üzerine giderek bir şeyler bildiğini
    göstermeye çalışmasını benim aklım almıyor.

ve evet, siz boyle yaptıkça o adam tedavi olması gerektiğinin farkına varamayacak. asıl üzüldüğüm nokta ise, ülkemde sanattan bahsetmek, estetik tartışması yapmak sadece bu şekliyle izleniyor. hanginiz trt 2'de ara sıra yayınlanan tartışma programlarını izliyorsunuz allah aşkına? ya da bu gece o programı izleyen kaç kişi merak edip baumgarten okuyacak? köşesiz beyinlerimizin estetiğini bozup, köşeli hale getirmeye çalışan suyu çıkmış populer kültür savunucularına selam eder, populer kültürün ta kendisi olmakla yetinmeyip bir de seviyesiz populer kültürün malzemesi olmaktan çekinmeyen ekşi sözlükle ilgili büyük kaygılarım olduğunu belirtirim.
  • metin uca'nın kötü esprileriyle süslü programa reha muhtar'la hülya avşar'ın kopmuş gitmiş yorumları hakim. sanırım stüdyoya oksijen gitmiyor.
  • esasen skyturk'teki kan uykusu belgeselini kaydetme niyetiyle acmistim bilgisayari.onu kaydettim pesine de sozlukte okuyunca dedim ki bari bu programi da kaydedeyim el atmisken. belki izleyemeyen olur diye. bunu da kaydettim. ancak kan uykusu'nun kesip bicme islemlerini yaparken yanlislikla 9gb'lik dosyayi ucurdum. recovery programlariyla da geri alamadim bir turlu. dolayisiyla upload edemedim ama kismet bu programaymis. adres asagida. yalniz otisabi ajdar ve mahir cagri ayrildiktan sonrasi mevcut degil. tabi boyutu dusurmek adina kaliteden de baya ödün verdim.

http://rapidshare.com/files/2362468/pisti.wmv.html

edit:eklemeyi unuttum video 47.2 mb ve 1 saat 4 dakika uzunlugunda.
  • reha muhtar a rağmen izlediğim program olmuştur..metin uca nın ''kurtlar vadisindeki sanal kahraman abdullah çatlı ile rambo kırması dır,film de 3. sınıf aksiyon filmidir'' demesiyle tebessüm ettirmiştir,helal be dedirtmiştir..reha muhtar da tükürük saçarak bişeyler demişti ama ilgilenmedim..
  • an itibariyle zıvanadan tam anlamıyla çıkmış programdır.
    reha muhtar az önce bahsekonu programı "espri programı" diye özetlemiştir.
    sanatçı olduğunu iddia eden bir acayip adam seyircilerden birini önüne çağırıp ona "hıyar" demiştir.
    sözlük yazarı otisabi kontekst anlatmakta, tek başına sanat tartışmakta, muhattap bulamamaktadır.
    ex-manken deniz hanım ekşi sözlük'e övgüler düzmekte, aralarda lafı gediğine koyma çalışmaları yapıp başarısız olmaktadır.
    türkiye'nin en gürültücü ve sulu adamlarından bilinen memedali beğy bile olup bitenlerden şaşkındır, susmaktadır.
    ülkenin süperstarı şu ana kadar sivilceli gözlüklü bir geek olduğunu düşündüğü sözlük yazarından boyutlu bir ayar almış oturmaktadır.
    bu entry yazılırken n gri hücre can vermiştir.
    (bkz: hayat ne tuhaf vapurlar filan)
  • değil otisabi mesih çıkacakmış deseler izlemeyeceğim programdır.
hesabın var mı? giriş yap