• sigaracı abilerin yeni şarkısı, dinledik dertlendik teşekkürler.
  • bu mevsimin grubu cigarettes after sexin bugün çıkmış parçası.aynı histe aynı soundla aynı müziği yapıyor bu adamlar güzel mi güzel.seviyorum seni greg reis küfür de etsen büyü gibi geliyor zaten.
  • vokalist şarkı söyleyemez, gitarist gitar çalmasını bilmez, basçı poser bi yıkıktır, davulcunun hayalleri vardır. "we're not into music. we're into chaos" dendiği gibi gerçekten de müzik işinde değillermiş.
  • steve jones'un 2018 tarihli kitabına dayanacak olan 6 bölümlük sex pistols dizisi. * projeyi akademi ödüllü danny boyle yönetecek.

--- spoiler ---

“ımagine breaking into the world of ‘the crown’ and ‘downton abbey’ with your mates and screaming your songs and your fury at all they represent,” said boyle. “this is the moment that british society and culture changed forever. ıt is the detonation point for british street culture…where ordinary young people had the stage and vented their fury and their fashion…and everyone had to watch & listen…and everyone feared them or followed them. the sex pistols. at its center was a young charming illiterate kleptomaniac – a hero for the times – steve jones, who became in his own words, the 94th greatest guitarist of all time. this is how he got there.”

--- spoiler ---
  • iskandinav dizilerinde kulağımı en çok mest eden kelime. silah kadar soğuk ve itici bir nesneyi nasıl güzel telaffuz ediyorlar öyle!

ah, bir de bununla birlikte hayran olduğum "unskül" kelimesi var tabii!
    (yazılışı muhtemelen böyle değildir ama, dancam yok, meramımı anla ve mazur görüver sözlük.)
  • nereden turedigi konusunda bir konsensus olmasa da; cekce 'piştala' kelimesinden turedigine dair iddialar vardir. ''hussite'' savaslari sirasindaki(bkz: jan hus) atesli silahlarin sekline* benzediginden oturu bu adi aldigina inanilir cek cumhuriyetinde.
  • punk dinleyicilerinin kaçırmaması gereken dizi. yani herhalde öyledir, zira bu gece başlıyorum izlemeye. punks not dead ulan.
  • hbo'daki winning time the rise of the lakers dynasty'e benzettim çekimleri, onun dışında çerezlik bakılır gibi.
  • sex pistols dinleyen biri değilim ama müzik belgesellerini oluşum süreçlerini merak ettiğim için izledim ve açıkcası beğendim. hem süreyi iyi tutmuşlar hem dönemi çok abartmadan sıkmadan yansıtmışlar. sadece biraz efsaneleştirme var özellikle steve üzerinde ama o da hikaye onun kitabından uyarlandığı içindir diye düşünüyorum. onun dışında bence müzikle ilgili bu tarz yapımları sevenler için güzel bir dizi olmuş.
  • dram grubunun yeni bir ayrılık şarkısı. sözleri şöyle;

give me the pistol
    aim it high
    ı'm out in the desert
    shooting at the sky
    guess ı really miss you
    and ı don't know what else to do

beautiful pictures
    that you took of us
    used to hang up there
    on your bedroom walls
    but you took 'em all down now