şükela:  tümü | bugün
  • pisuarda yapılması icap eden geleneksel kontroller:
    - sağ taraftaki herif bakıyor mu
    - sıçratıyor muyum, sıçratmıyor muyum
    - fayanslar yeterince beyaz mı
    - tavana doğru genel bir kontrol
    - sol taraftaki herif bakıyo mu
    - son damla dona düşüyor mu
    - fermuar kapatıldı mı
    - pisuarın altı delik miydi (bunu en başta yapmaılydın dostum.)
  • yanınızdaki o hiç tanımadığınız insan ile beraber işemeyi öğreten nesne. sırf bu yüzden bile oldukça önemlidir. eğer sidik torbanızı yanınızdaki tipi umursamadan, rahat rahat boşaltabiliyorsanız hayatınızı yönetmeye başlamışsınız demektir. ciddiyim. gidin, işeyin..
  • bazı yerlerin tuvalet kapılarının üzerinde kadın erkek ayrımı için koyulan resimlerin vb. anlaşılır olmaması sebebiyle bir erkek olarak gördüğümde rahatladığım işeme şeysidir. arkadaş o ne öyle komiklik şaka falan yapıcam diye saçmalıyor bazı yerler. neredeyse kapısında bulmacayı çözüp öyle gireceğiz.
  • nane $ekerli ve bula$ik sungerli modelleri de wardir..
  • herhangi bir tuvalete girdiğimde erkekler tuvaleti olup olmadığını kontrol etmek amacıyla koyulmuş bir malzeme...
  • icinde bir miktar naftalin bulunur bir defasinda eriyen naftalinlarin delikleri kapayip pisuarin dolmasina belki sonradan ta4masina sebep olur. lazerli olanlari otomatik sifonludur. yurdum insani onune gecer kacar 100 kere sonra lazeri bozmanin verdigi huzurla i$er.
  • kiminde (bkz: bug) olur, delige yakin bi yerlerde, plastik. hedef alsinlar da saga sola isemesinler isletmeci zihniyetinin urunudur. temizlik maddeleri sarfiyatinda buyuk oranda azalmaya neden olmus basarili bi yontemdir. (bkz: sarfiyat)
  • erkek adamın, alkollüyken, doğru tuvalete girdiğini teyit ettirdiği alet.

edit: lan sanki tuvalete girince bildiğin "olm sana işiyoruz di mi yanlış olmasın" şeklinde aletle diyaloga giriyorum manası çıkıyor. o kadar sarhoş gezmiyorum bak, valla.
  • benim 5 yaşındaki bıdığın tam 2 gündür anlata anlata bitiremediği tuvalet ekipmanı.
    tuvalet eğitimi verdiğimiz günlerde, eşi doktor olan, kendinin de oğlumla yaşdaş çocuğu olan arkadaşım, "aman ayakta yaptırmaya alıştırma bak, her defasında otursun. sakın ayakta yaptırma. bak babası da izin vermiyor ayakta yaptırmamıza, kaslar gelişmiyormuş... iyi değilmiş" diye diye oyle korkuttu ki,
    evden farklı lokasyonlarda bin tane kağıt havlu ve tuvalet kağıdını klozete dizip, oyle oturttuk...

derken oğlum anaokuluna başladı. kayıt döneminde okulu gezerken ben de görmüştüm, minicik bir pisuvar vardı erkekler tuvaletinde.

bizimkine öğretmeni orada yaptırdıysa demek, nasıl gitmiş hoşuna...
    bana anlattı defalarca.. evde her klozete oturduğunda, "okulda böyle değil tabi.. hemen gidip, hemen yaptım çok güzel. " diyor.
    babasına tarif ediyor, "duvar tuvaleti babaaa" diye heyecanla... çok rahatlamış... tuvalet artık pratikleşti demek ki gözünde. evde kıvranıp son dakika gider. okulda öyle olmayacak galiba.
    evde yine oturmaya devam, ama okulda "duvar tuvaleti"...
  • ilkokul * tuvaletleri içinde de sanki medeniyetmiş gibi yapılmış tuvaletler. minik minik öğrenciler hep üstlerine yapıyorlar bu tuvaletlerde, malum yetişmiyor.