şükela:  tümü | bugün
 • iki tür insanda mebzul miktarda görülür. erkek liselerinde yatılı okuyanlarda bir; kolejlere giriş, üniversiteye giriş gibi yarışma sınavlarında hayat tüketenlerde, iki.
 • psikolojik bi takıntıdır.
 • ne kadar konsantre olunursa olunsun herseferinde hüsranla sonuçlanan pisuara iseme girisiminin kelimelerle vücut bulmuş entry versyonu.
 • kişiye zamanın göreceliği konusunda uzunca bir ders veren durumdur zira o konsantrasyona harcadığınız 10 saniye insana bir ömür gibi gelir..olayın gelişimi çok basittir, kahramanımız okulunun tuvaletine girer ve pisuvar oluşumlarının görüldüğü tarafa doğru yönelir ve bir bakar ki kimse yok, ne mutluluk..hemen en köşedeki pisuvara yerleşir fakat arkadan gelen ve boşaltımla ilgili zerre kadar fiziksel ve psikolojik sorunu olmayan beyimiz hangi pisuvarı kullanacağını bile düşünmeden - ki en şenlik olanı sizin yanınızdakini seçmesidir ki bunun nedenini mütemadiyen düşünürüm her gece uyumadan önce - siz orada fayansları sayarken işini bitirir ve çıkar gider..adam yanınızdayken de bir gariptir durum, yok olmuyor tamam onu kabul ettik adam gidene kadar bekle..bekle bekle de o arada ne yapacaksın? öle salak salak etrafa bakacaksın, yok çünkü yani bir insanın bir pisuvarla ne alışverişi olabilir boşaltım dışında..hayır yani işin en daraltan kısmı sizden sonra gelmiş adam ellerini yıkayıp çıkarken sizin halen orada olmanızdır..işin aslı bu durum insan hayatının gizli kalmış, saçma sapan sıkıntılarından, kitlenmelerinden biridir ve ortalama bir insan ömrünün en gereksiz zaman kayıplarından, streslerinden biridir..
 • erkekler tuvaleti etiğine göre zaten yapılmaması gereken bir eylemdir. doğrudur, böyle devam edilmelidir.
  http://www.youtube.com/watch?v=izo1mcavymw
 • erkek milletinin ciddi bir bölümünün yaşadığı sıkıntıdır. biriyle aynı anlarda işemeye başlarsanız bir türlü gelmek bilmeyen o ilk damlanın gerginliğini yanınızdaki işeyicinin de yaşadığına tanık olursunuz. gizli bir yarıştır aslında kimin daha önce bitireceğiyle ilgili, rakibin pipisinden çıkıp pisuvarın seramiğinde süzülen sidiğin sesiyle iç sesiniz "hadi oğlum, başla artık" diye yalvarır kendi pipisine. at yarışına benzetirim ben bu olayı. bazen starttan geç çıkan at inanılmaz bir hamleyle yarışı önde bitirir, bazen geride kalır. bu da öyledir, rakibin çiş sesini duyup fermuarı ondan önce çekmenin verdiği zaferi kazanma hissi çok eğlencelidir. bazen yan taraftaki ellerini yıkamaya başlamışken sizin ilk damlalarınız süzülmeye başlar, bir ezik hisseder adam kendini, yenilmiştir sanki o pisuvarın önünde. sadece tuvalet sınırları içinde kalıp dışarı çıktığınız anda unutulsa da acayip bir durumdur. kimisi farkında bile değildir bu durumun ama vardır böyle bir gerginlik. insan psikolojisi nelere kadir.
 • ışık açıkken sevişememek ile aynı kefede bulunan çekince.
 • bayanların tahmin ettiğinin aksine (boy kompleksi) gerçek anlamıyla ''işeyememektir'' bu. zira işemeyi can-ı gönülden isteyen bünye, pisuvarın başına dikilince elindekine bakar kalır, ağzına kadar dolu da olsa meshane, ısrarcıdır gelmemekte o ilk damla, insanı strese sokar. hele ki diğer pisuvarlarda şarıl şarıl işeyen insanların varlığı da eklenince duruma, üzüntüden kahrolur er kişi, öylece dikilir ve elindekine bakar uzun uzun... etraftakilerin ''osbir mi çekiyo lan acaba !'' düşünceli bakışlarına maruz kalmaksa daha üzüntü vericidir sevgili sözlük.
 • yanınızda bir albay varsa kaçınılmaz olan eylemdir.

  + komutanım işeyemiyorum.
  - bacakları aççç! işeme pozisyonu alll! aleti çıkar! dışına taşırmaaa!
  + sağol!