şükela:  tümü | bugün
  • ing. pain in the ass
  • hem ekmeği (gobit ekmeği olarak da geçer) hem de böreği olan yiyecek.

boşnak böreği diye genelde şu ya da bu model kol böreğine benzer börek veriliyor. bir de ravna pita denilen düz börek var. favorim minik olan en baştakiler. zaten canın isterse üstüne yoğurtlu sos yap boşnak mantısı gibi ye :)

yalnız bu börekler biraz yağlı geliyor bana. boş mide ile pek yenmez. her yer de güzel yapamıyor. birkaç yerde denemekte fayda var. mesela adı direkt boşnak börekçisi olarak geçen birçok yerden iyi yapan (bkz: dilim börek) bence iyi. fiyatları da uygundu ve çok ilgililerdi. çatal bıçağın kağıdını çıkarıp, şekerin paketini masaya koyar koymaz hemen masadaki çöpü falan almışlardı. bazı yerlerde orada ölümü beklesen bakmıyorlar :) tabii sonra başınızda dikilmiyorlar yanlış anlaşılmasın :)
  • kuzguncuk'ta bir cafe. mukemmel pogacalari ve kahvaltilari var. oturmak icin de gayet huzurlu bir mekan. cok sempatik bir kadinlar kulubu havasi var, sahipleri ve calisanlari kadin. musterilerin de genelde yarisindan fazlasi kadin. ben cok seviyorum, muthis keyif aliyorum orada oturmaktan.
  • kaktüs kafe'de, kaktüs burgerden sonra en çok yediğim, kaktüs'ün sunuğu süper sandviç. etlisi tavsiye edilir.
  • boşnakçada börek anlamına gelir. hamur malzemesi hepsinde aynı olmasına rağmen,iç olarak kullanılan malzemeye göre değişik isimler alır.

(bkz: zeljanica) ` :ıspanaklı`
    (bkz: krompirusa) *
    (bkz: sirnica) *
    (bkz: burek)
  • pide'nin yunancasi, ebadi da icine doner konan pideler kadar.
  • yunanistanın en gozde fast foodu ..lakin fast foodlara tadı acısından fark atanı..bildigimiz supermarketlerde satılan pitaların icine doner *ya da biftek,sosis gibi et cinslerinden istege gore biri ,patates kızartması,ve illa ki cacık *(su katılmamısı tabii) koyularak arzuya gore hardal ya da ketcap katılarak yapılır..ozelligi icindeki malzemesinin bollugundan dolayı dokup sacmadan yemenin marifet sayılması..
  • en çok moda kırıntı'da lezzet kazanan yiyecek. pita akdeniz istersiniz, sonra yetmez bi tane daha istersiniz.
  • bo$naklarin kalinca bir yufka ile yaptiklari borege benzer yiyecektir.
    ispanak veya patatesle yapildiginda borege benzer.
    bir de elmali tarcinli bir harc hazirlanarak yapilani vardir, ki biraz kuru olmakla beraber, hafif ve guzel bir tatlidir.
  • tereyag ve zeytin ile super gider .