• goruntusu pek bir guzel, dilimleyip izlenebilir. fakat ilk yediginizde "evet birazdan muhtesem bir aroma tadi alicam" diyip de o tadi hic bulamadiginiz, dahasi tat bulamadiginiz meyve.
    (bkz: biz bu boku niye yedik?)
  • ici kirmizi olanini bilmiyorum, ben beyaz olanindan aldim yedim, pek bi numarasini goremedim. kivinin tatsizi, hatta kivi hiyar karisimi bi sey. goruntuye aldanip cok almayin tadina bakin yeter, dragon fruit yemedim demezsiniz.
  • daha evvel bilumum tropikal meyveden mürekkep bir salata içinde yiyip tadından bir bok anlamayınca gördüğüm ilk yerde alıverdim ben bunu.

ama o da nesi?

yumurtaya can veren rabbimin işbu meyveyi herhangi bir şeyi değerlendirirken dış değil iç güzelliğinine önem vermemiz gerektiğini bir kez daha kafamıza çakmak için yarattığını düşünmekteyim. yani bütün bu şekil, şemal, şamata, debdebe amaçsız olamaz, olmamalı. ibret olsun diye yaratılmış bence bu meyve. her sakallıyı dedemiz sanmayalım diye evet!

son sevgilim bile beni bu kadar büyük bir hayal kırıklığına uğratmamıştı yemin ederim. dragon fruit bulamıyorsanız hıyar yiyin, vallahi bişi kaybetmezsiniz. zaten ben bundan kelli hıyara tropikal meyve muamelesi yapıyorum (bkz: paradigm shift), itiraz edenin topuklarına topuklarına sıkarım, acımam.
  • çin'de15 gun boyunca yiyip adını zynga oyunlarında arkadaşlarına free gift gönder durumunda öğrendiğim über meyve.

ilk kez yerken tedirgin minik ısırıklarla tanıştım onunla. dilimlenmiş karşımda yatıyordu. lezzetini denerken yanımdaki türk "ya tadı güzelmiş de pembe yeri çok sert" deyince masadaki çinlilerden uyarı aldım. yanımdakine seslerini duyuramamışlar ama "pembe kısmı kabuk sakın sen yeme" dediler.
    tamam dedim ve beni dragon fruitimla başbaşa bırakın.
    adı bile yeter sevmeye....
  • sabun benzeri bir yapisi var. kivi tarzi cekirdeklere sahip. tadi da bir boka benzemiyor.
  • nasil lezzetsiz bulunabildigini anlamadim, muhtemelen farkli yorelerde farkli cesitleri vardir bilemiyorum.. ama ben yemeynen doyamadim, o derece leziz bir sey.
  • gorunce meyve olabilecegi ihtimalini akliniza getirmeyen ama dis gorunusu ve tadi arasinda bir korelasyonun bulunmadigi, en azindan benim denediklerimin bir tadinin olmadigi egzotik meyve.
  • tadını bir türlü algılayamadığım meyve, tat yok gibi ama var gibi de sanki şekerli bir şeyler geliyor dilime ama henüz çözemedim, kavun gibi keleği olabilen bir meyve mi diye delicesine merak etmekteyim yoksa bu kadar şekilli olupta , tadı olmayan bir meyve olması pek mümkün değil görünüyor.
  • (bkz: pabuç inciri)
  • vietnam'da ilk defa tatma fırsatını yakaladığım, görünüş itibariyle mükemmel, tat itibariyle hiçbir tada sahip olmayan yiyecek.
hesabın var mı? giriş yap