şükela:  tümü | bugün
 • bogakopegi soyleminden gidersek pitbull'a da arena bogasi veyahut cukur bogasi demek icabeder. emme bunun sonunda bizi eski ingiliz mastifi, porsuk avcisi, isaret edici, labrador getiricisi, tilki tazisi gibi tamlamalar ile x kopegi formati (x'i kafaniza gore doldurun, weimar, rottweil,bordeaux, vs vs) bekler, en iyisi bunlara pek girmemek.
 • dunyanın en super bakıslarına sahıp hayvanlardır..tehlıkelı lakın bı o kadar sevımlıdır..bende var bi tane..cok sirin ama dislerinin farkında olmadıgından sehpaları bıle yemeye calısmakta..
 • sahil yolunda, tasmasının ucunda masumca yuruyen golden retriever cinsi kopegime saldırıp, onu bogazından yaralamış, gunlerce aşısıydı pansumanıydı ugraşmamıza yol açmış saldırgan, tiksinç kopektir. aslında pitbull saldırılarında suclanması gereken kopek degil, boylesine saldırgan bir kopegi serbest bırakan, ustune ustluk kavgaya dovuse sokarak azdıran zihniyettir.
 • bir emir. otomobil yarışçısının telsizden yardımcısına söyleyeceği söz.
  - arka sol lastikte sorun var, çabuk bana yakın bir pit bul.
 • en tehlikeli köpek cinsi. ısırdğı zaman alt çenedeki dişlerle üst çenedeki dişler birbirine değmeyince ağzını açamıyor yani insanın bacağını veya başka biyerini ısırdığı zaman parçalamadan bırakmıyor.bu tip iki köpek bir ayıya galip gelebiliyor.
 • 5199 sayili hayvanlari koru-ma kanunu'na gore beslenmesi, uretilmesi, alinip-satilmasi, ulkeye sokulmasi yasaklanmis 2 kopek cinsinden biri.

  nedendir bilinmez..
  defo bu 2 cinste degil ki onlari dovusturen 2 bacakli 0 beyinli sahiplerinde.
 • (bkz: pit bul)
 • insanları, özellikle de çocukları herhangi bir sebepten parçalaması, öldürmesi nedeniyle ülkede yasaklanmış olan hayvan.
 • şayet google news'den aratılacak olursa* yaklaşık haftada bir gibi oranla saldırganlık haberlerine ulaşabileceğiniz köpek türü. elbette ki sevenleri ve gereken bütün önlemleri alarak besleyenleri var. zaten kimse de pit bul yasaklansın, dünya üzerindeki bütün örnekleri uyutulsun, katledilsin demiyor. ancak gayet akıllı uslu sahipleri olanların bile an gelip dellenip küçük bir canavara dönüşebileceği gözlendiğine göre, ülkemizde özel olarak canavar gibi yetiştiren bir kısım insanın elinde ne hale gelebileceğinin iyi düşünülmesi gerekir. dolayısıyla inanılmaz sıkı yasal önlemler dahilinde ve sadece gerçekten kendisinin, köpeğin, başkalarının güvenliklerini sağlayabilecek insanlar tarafından bakılmasının sağlanması gerekmektedir. ayrıca bu da kişisel düşüncemdir ki; hayvanları 'uzaktan da olsa' seven bir insan olsam bile, çevremde yetiştiren bazı insanların bu konuda ne kadar yetersiz olduğunu gördükten sonra 'ülkemizde' yasaklanmasına karşı çıkmayacağım bir türdür.