şükela:  tümü | bugün
  • scarface filminde tony montana' nın bu özelliği sebebiyle bahçesinde kaplan beslediği düşünülürse, malesef sosyal yaşama büyük olumsuz etkileri olan durum.

şöyle örneklendireyim, bugüne dek 4 pitbull sahibi tanıdığım oldu. birinin annesi küçük yaşta evi terketmişti, ötekinin babası. bir diğerinin sevgilisi intihar etmişti, bir diğerinin ise anne babası ayrıydı. inanın bunları uydurmuyorum. ve hepsinin bir diğer ortak özelliği alkol kullanmalarıydı. sigara değil. zira bildiğimiz üzere alkol kullanan birey, sarhoşluk esnasında kendine özgüven pompalar.

bu sebeple, pitpull yaratığı aslında çok masumdur, bebek gibidir dalinle yıkayınız, aslolan sahibinin eğitmenlik becerisi falan saçmalıkları tamamen zırvadır. anlattığım örneklerden de anlaşılacağı üzere, bu gibi güçten başka bir özelliği olmayan hayvanları besleyen insanlar, genellikle klinik vakadır. daha kendi karakterlerini eğitememiş aciz insanlardır. ailesine, sevgilisine, başarısız kariyerine duyduğu öfkeyi; büyük bir güç ve vahşilik üzerinde hakimiyet kurarak gidermektedirler.

zayıf karakterleri sebebiyle kendilerini ezen her dış etkene karşı, içten içe kurdukları sahibi oldukları pitbulla parçalatma hayalleriyle gazlarını alırlar. gece yatarken, yolda yürürken, otobüste giderken tüm ezilmişliklerinin kompleksini; pitbulla parçalatma senaryolarıyla bastırırlar. ama öfke duydukları bu kişi evi terkeden babadır, annedir, sevgilidir veya patrondur bilemem. ancak bu insanların, günlük hayatta sebepsiz yere belinde silah taşıyan magandadan zerre farkı yoktur. aynı özgüvensizlik ağlarıyla örülmüş, aynı zayıf karakterin ürünüdürler. ondan sonra pitbull iyi ama çevresi kötü zırvaları. tabancanın suçu ne o zaman?
  • o köpeklerin bugünkü ünlerine kavuşmasında en büyük etkiye sahiptir.
  • korkakların baskalarını korkutmak ıcın yanından ayırmadıkları aksesuarları .bır de hastalıklı ınsanlar tabı yanı nıye canavar gıbı bır seyle gezersınkı.
  • genelleme yaparken genelinin demeyenlerin orospu çocuğu olmasıyla denk durum.
  • aynı zamanda vicdansız da olduklarından toplum için tehlike arz etmelerine neden olan durum.
  • bu köpek bekçiliğiyle, çobanlığıyla ya da çocuklarla iyi geçinmesiyle tanınmaz, tam tersine aşırı saldırganlığı ve çenesinin gücüyle bilinir. ve bir insan sokağa böyle bir hayvanla çıkma ihtiyacı duyuyorsa ya karaktersiz ya tekinsizdir. sokakta bu köpekleri gezdiren tiplere bakın; hepsi eşofmanlı, ibik saçlı, torbacı ya da yankesici kılıklı tipler. pitbull gezdiren aile görmedim ben. hep it, hep serseri.
  • bugün okuduğum en gerçek tespit.

pitbull besleyen insanların toplam üç net özelliği var. benim gördüklerim için bunlardan en az biri geçerliydi. özgüvensiz, psikopat ve aptal.

özgüven konusunu açmama gerek yok zaten bu köpek silah gibi hayvan.
    fakat özgüven problemi olmayıp sadece o köpekte kendini gören psikopatlar da gördüm. bu tipler genelde pitbullun ne olduğunu gayet iyi bilen toplum zararlılarıdır.
    aptal olanlarsa aslında bu köpeği hiç tanımayıp tanıdığını sanan "nasıl eğitildiğine bağlı, sahibi bik bik" diye öten tam bir sığır sürüsüdür.

asıl vahim olan bu özelliklerin tamamına sahip insan da gördü bu gözler. o tipin zaten direk kendisinin ağızlıkla gezmesi lazım.
  • bir kere pitbul değil pitbull. önce eleştirdiğin şeyi yazmayı öğren. ikinci olarak pitbull beslemekle zayıf karakter arasında ne alaka var? 8 tane pitbull'um var. hepsi de rednose. kıpkızıl böyle yakışıklı artist gibi köpekler. atletik ve candan dostlar.

bak sana bir hikaye anlatayım. tamamen kurgu gerçek bir yanı yok. bir psikopat düşün. bir gün 10 tane arkadaşının içinde sana silah çekti. arkadaşların da çocukluk arkadaşı. ne yapacaklar sence? ben sana söyleyeyim ne yapacaklarını. kaçacaklar. işte o psikopatla yapayalnız kaldın. bütün arkadaşların seni sattı. hiçbiri seni canından çok sevmiyor. fakat o masada sen ve pitbull'un otursaydı ve o köpek o silahın onu öldüreceğini bilse bile senin önüne atlar ve son nefesine kadar viyaklamadan ciyaklamadan geri adım atmadan gözünü bile kırpmadan senin için canını verirdi.

diyorsun ya zayıf karakterli diye. tam tersi bu köpek çok güçlü karakterli. senin anlayamayacağın kadar hem de. böyle bir köpeği de ona benzeyen biri besleyebilir.